Резултати от 1 до 10 от общо 10

Panasonic CS/CU-RE12GKE - от вътрешното тяло се чува съскане, стържене и пукане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Panasonic CS/CU-RE12GKE - от вътрешното тяло се чува съскане, стържене и пукане

    Здравейте.
    Имам климатика от 1 месец и работеше перфектно... нямах оплаквания... ползвам го за отопление..
    Проблема е следния.. вчера на 4-5 пъти докато работи климатика спира тока... а като спре от вътрешното тяло се чува едно съскане, стържене и пукане та чак сърцето ми се свива всеки път(незнам от вентилатора ли е или др.). Проблема се появи обаче вечерта... както си работеше климатика се изключи сам по същия отвратителен начин и лапата за power започна да премига. Отначало помислих че е премигнал тока без да разбера но след 1-2 часа го направи отново... после пак.. и т.н.
    Забелязах, че и не се изключва както преди при достигане на температурата си.. незнам дали е от минусовите температури от вчера навън при което неможе да я достигне но не ми се вярва тъй като и на 20гр. го направи.... дали е от токовите удари... или е просто стандартно размразяване тъй като вчера за пръв път започна да замръзва изтичащата вода(но ако е размразяване защо така кофти се изключва)...
    Просто отвратителна работа...

    Моля за съвет... сега ще взема днес термометър за да видя при достигане на температурата каква е реакцията и ще пиша повече..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    При твоя климатик , както си работи , ако ти замига пауъра, значи размръзява, няма страшно, щом след това е потеглил.
    Това китайче, дето си го взел е добре че изключва при размръзяване и недей да му се сърдиш, защото при някои климатици, при размръзяване вентилатора на вътрешното тяло продължава да върти и в стаята става доста студено.
    А ти внимавай със спирането на тока и ако чуеш че пак ще го спират, просто изскуби климата от щепсела, защото като дойде напрежението , някой път премигва и за 2 секунди 3 пъти тока спира и се пуска, това убива климатиците и ще стане лоша работата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #3

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Винаги когато спре тока и съм там изключвам климатика от щепсъла, а като дойде отново го пускам след 5 мин.. за да се застраховам от силен ток или отново бързо спиране.. Мисля след нова година да си взема UPS... може ли да се ползва за климатик UPS 1000 примерно??
    За мигането е ясно че се размразява тогава... ама защо спира вътрешното тяла така сякаш е спрял тока... пак повтарям със стържене и съскане???... това нормално ли е... не би ли трябвало да си спре нормално...
    Пробвах днес с термометър ... засилих го на 28градуса и като показа терм. 22 го намалих на 20гр и си се изключи нормално климатика.

    EDIT: пак го направи... като излязох навън наистина се размразяваше... но много отвратителмо спира вътрешното тяло при тази перация.??

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Съскане и бълбукане на фреона и пукане на пластмасите, съм съгласен, ама това стържене....нещо не е наред.
    Май трябва да викнеш майстори , още докато е студено да го чуят при размръзяване, какви ги върши..
    Лошото е, че докато го дочакате да почне размръзяване може да минат много часове

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #5

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Е може и да съм преувеличил сега със стърженето ... като се замисля точно съскане и бълбукане е но все пак се чува доста силно... но явно е нормално.?
    Благодаря.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Може би ти е къс тръбния път, на по скапаните клими се оставя по дълъги тръби за да се намали шумаот това съскане и бълбукане.
    Май нищо ти няма на климатика, щом те топли не го барай. За подмяна на тръбен път ще те изплющат 80-100 кинта така че нека си шуми.
    Като стане по-студено/-8 -10гр./, въздуха няма да е толкова влажен и няма да се образува скреж по питата и съответно няма да размръзява, тогава обаче може да ти се случи друга гадория, да не смогва климатика да стопли стаята

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Ами не е много къс... към 3,5м... климатика е на терасата, но на пода... тръбния път има лек наклон в стаята след което е рязко вертикално надолу като излезе на терасата... но това беше почти единствения вариант за монтиране... просто страничната стената на терасата се оказа малка за външното тяло и нямаше как да се закрепи .... дали може да се дължи на това?
    Ако след време реша да го вдигна горе по някакъв начин и се скъсят тръбите..(нали са по ефикасни при по къси тръби доколкото знам).. каква е процедурата? Трябва ли да се пълни с нов фреон или запазват този по някакъв начин.. и колко може да струва... в смисъл то за тръби няма да се дават пари... само за монтаж.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #8

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Така е добре. По-добре не го пипай.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #9

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Чакай да ти опиша какво прави моя Панасоник-китаец : като започне да размразява, лампичката започва да мига и после се чува едно яко "избутване"(пууууууууууууф) все едно климатика иска да ми събори стената и после се чува бълбукането на фреона вътре. Като свърши да размразява се чува същото" избутване". Ако и твоето е нещо подобно ... нормално е. Друг е въпроса, че размразяването му е скапано... остава една ивица ледена по средата ... а като гледам и дъното е замразено.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Странен проблем с Panasonic RE12GKE

    Цитат Първоначално публикувано от pikinana
    Чакай да ти опиша какво прави моя Панасоник-китаец : като започне да размразява, лампичката започва да мига и после се чува едно яко "избутване"(пууууууууууууф) все едно климатика иска да ми събори стената и после се чува бълбукането на фреона вътре. Като свърши да размразява се чува същото" избутване". Ако и твоето е нещо подобно ... нормално е. Друг е въпроса, че размразяването му е скапано... остава една ивица ледена по средата ... а като гледам и дъното е замразено.
    Вдигай градусите в стаята

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 08:07
  2. Леко стържене от вътрешното тяло на 15ДКЕ
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 07:31
  3. Panasonic CS-E15DKEW - шум от вътрешното тяло
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-12, 17:26
  4. Panasonic CS/CU-RE12GKE - търся само вътрешното тяло
    От avoid във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-09, 09:16
  5. Panasonic CS/CU-E12CKP5 - шум от вътрешното тяло
    От soon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-07, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе