Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #1

    Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа

    Здравейте. Преди 4 дена закупих климатик Панасоник инверторен 12ка. 2 дена работи без проблем. Казаха ми, че докато е в режим на отопление не бива да се пуска режим да охлаждане а да се спре и чак тогава да се пусне охлаждането. Без да искам натиснах моде на дистанционното и то смени на охлаждане. Веднага го изключих и го пуснах пак на отопление. И от тогава през 2-3 часа се изключва за саморазмразяване за 3 4 минути и се стартирва отново, а преди това никога не се беше пускало това размразяване. Възможно ли е да е станало нещо с климатика ? Благодаря предварително за отговорите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: Проблем с климатик...

    Нищо и няма на машината.Размразяването си е функция на климатика и просто си работи както трябва.Щом топли се радвай.От смяна на режима нищо не и става, пък тоз дето ти е казал това..... .Може би и от контакта трябва да я изключиш за 30 минути и тогва да смениш режима.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: Проблем с климатик...

    Държането му е нормално.

    По принцип компресора има защита срещу смяна на режимите - обикновено се изчаква около 5 минути преди да изпълни смяната, въпреки че е зададено нареждане от дистанционното.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #4

    Re: Проблем с климатик...

    Мхм надявам се, че всичко е наред. А иначе добър модел ли е CU-Е12GKE Малайзииски ?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re: Проблем с климатик...

    Абе-е-ее, как да ти кажа, все пак е до -5 по книжка.....виж във форума имаше доста теми за ПАНАСОНИК-а.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Проблем с климатик...

    Цитат Първоначално публикувано от HunterBG
    Мхм надявам се, че всичко е наред. А иначе добър модел ли е CU-Е12GKE Малайзииски ?
    Не е лош като модел, дано да не си го сложил в много голямо помещение , че ако е така, може и да не ти достига мощност и верно ще топли само до -5. Ако е правилно оразмерен няма да имаш никакви проблеми. По принцип всичките Панасоници , които се произвеждат за Европа ги дават до -5, с изключение на нордик-моделите/за скандинавските страни/, но те трудно се намират у нас.
    От форумците, мисля , че само kojcho има такъв климатик и е 9-ка а не е 12-ка, но всичко е сходно, защото са от една серия. Можеш да го разпиташ на "лични съобщения" каквото те интересува, предполагам че няма да ти откаже
    Ето какво е писал веднага щом го е купил:
    [color=blue]Привет на всички!
    От 1 месец имам климатик Panasonik E9GKE - Invertor (Малайзия -уж де...). Отоплява стая 16кв. м. (42 куб. м. обем) в къща, ет.2, 2 външни стени (изток и юг), стара дървена дограма, няма външна топлоизолация, на долният етаж се живее и отоплява.

    За мен това е първи климатик и няма с какво да сравнявам, но какви са ми впечатленията: Като цяло - положителни, стаята засега се отоплява без проблеми, дори когато температурите паднаха до -8...-9 градуса. В стаята се поддържат температури в диапазона +20...+22 градуса. Вентилатора на вътрешното тяло съм го оставил на AUTO.

    Определено се притеснявах как ще топли при ниски температури, защото видях, че в описанието на климата пише, да не се използва при температури под -5 градуса. Да видим, какво ще стане, ако температурите паднат до -15 например...
    Откакто е монтиран климатикът не е спиран и мисля, да не го спирам до пролетта.

    Външно тяло: определено, очаквах да е по-тихо. Виждал съм други Панасоници, който работят доста по-тихо. Явно ми се паднал по-шумен компресор... Освен това, четирипътният вентил вибрираше и предаваше вибрациите на лицевият панел, в зоната където е лепенката Panasonic. За да намаля шума от вибрациите се наложи да пъхна парче дунапрен между вентила и ламарината. Размразява сравнително рядко 3-4 пъти за денонощие, като се изчиства напълно от натрупаният скреж.
    Вътрешно тяло: Не знам дали е достатъчно тихо, но на децата (климатика е в детската) не им пречи да учат и да спят, което ме удовлетворява. Казват, че когато се размразява от тялото се чува "изпъшкване", но не е силно и нощем не се будят от него.
    Йонизатор: не знам доколко подобрява въздуха, но се включва автоматично. Явно тази фунция помага да се задържа прах по филтрите...За един месец се беше събрало доста, явно ще трябва да ги чистя на 2 седмици.
    Ами това е засега. Дано да мога да помогна на хора, които се чудят какъв климатик да си купят. И аз доста се чудих и доста четох тук.. :-)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #7

    Re: Проблем с климатик...

    А ето какво е написал и когато станаха яките студове:

    Цитат Първоначално публикувано от kojcho
    През изминалата нощ в цялата страна температурите са били отрицателни и то под минус 10 (е, в Сандански в 8 часа сутринта го даваха -9, но в Кнежа -26! ) Мисля, че ще е полезно всеки да сподели тук как се държи неговият климатик/климатици.
    Да кажа за моя: Panasonic CS/CU - E9GKE - инвертор, Малайзия: аз съм в Плевен и в 8 часа сутринта в температурата според НИМХ е била -12 (и в момента я дават такава). През ноща може да е била още 2-3 градуса по-ниска. Климатика отоплява стая 16 кв.м. (детската) с 2 външни стени, къща, ет.2, тухла, стара дограма, няма външна изолация.
    Та на климатика не му хареса много че температурата вън е под -10, през около 30-40 мин. включваше на размразяване за около 7-10мин, но топлеше, поддържаше без проблем +20градуса в стаята, вентилатора вътре беше на МАКС. Сутринта по питата нямаше грам скреж, да не говорим за лед. Не знам с какъв СОР е работил, но се радвам, че децата са на топло.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #8

    Re: Проблем с климатик...

    Благодаря на всички! Аз се притеснявах, че обърнах режима както казах по горе и от тогава почна да се размразява, но щом казвате,че е нормално При -1 градус за 10 часа 1 път се размрази.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #9

    Re: Проблем с климатик...

    HunterBG , спокойно ... нищо му няма на малайзийчето , тези клими са рядко сполучливи сглобки , нямат нищо общо с китайските им братчета по качества .
    ако им е добър и постоянен тока като показатели , просто са яко дуракоустойчиви машини и топлят до -18 градуса , проверено от мен лично тази година неколкократно , нищо че пишат за всички модели за европа , че работели до -5 по упътванията
    да си я ползваш със здраве

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #10

    Re: Проблем с климатик...

    HollyShit благодаря! И 1 последен въпрос, че много почнах да досаждам Защо при нагласени 19 градуса на климатика в стаята е 22 ?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Проблем с климатик...

    Да не го обдухва отнякъде студена струя? Накъде са ти насочени жалузите? Какво е разстоянието от тавана до климатика?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Проблем с климатик...

    Цитат Първоначално публикувано от HunterBG
    HollyShit благодаря! И 1 последен въпрос, че много почнах да досаждам Защо при нагласени 19 градуса на климатика в стаята е 22 ?
    Това може и да е "недостатък" на фърмуера, тези които са изчислявали машината са заложили стойности които при теб не пасват съвсем. Както знаеш най-горе при тавана е най-топло, защото топлото се качва нагоре. Инженерите са се опитали да предвидят това и е зададено, примерно, че когато при тавана е 25, долу при теб е 20.
    Не виждам какво те притеснява, просто си задай по-ниски градуси.
    Лошото е при обратния вариянт, когато колкото и да вдигаш градусите , все не ти достига и в стаята е студено. Не знам каква ти е изолацията, но предполагам , че когато навън стане -15 , ако ти зададеш от дистанционното 20, ще поддържа 20 и всичко ще си дойде на мястото, от студа ще ти се влоши топлоотдаването и входящата мощност ще спадне.
    При мен също 2 от климатиците са доста по-ниско от тавана и се получава, като зададеш 18 да поддържа 20 , но това не е дефект

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #13

    Re: Проблем с климатик...

    Здравей Hunter,

    Относно размразяването: на колко време се размразява зависи от много фактори. Климатиците заскрежават не толкова от ниските температури, а от влагата във въздуха. Колкото е по-ниска температурата, въздухът би трябвало да е по-сух....ама не винаги е така. Тази зима и при ниски температури имаше мъгла, т. е. влага във въздуха.

    На колко време се размразява не е важно, важното е да не се натрупва скреж, да не говорим за лед. Ако при размразяването външното тяло се изчиства напълно - няма проблем, независимо на колко време го прави.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #14

    Re: Проблем с климатик...

    Ами мисля, че не го обдъхва студена струя, "жалусите" не зная какво е , а разстоянието от климатика до тавана е 6 7 см. Даже нощен го нагласям на 16c и сутринта като стана темпрературата на стаята е все още 22c. Странна работа

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #15

    Re: Проблем с климатик...

    HunterBG , и при мен се получава същото нещо , имам няколко малайзийчета и разликата от дистанционното до реалната температура е винаги около 2-3 градуса надолу ... при зададени примерно 18 държи в стаята 21.
    просто го приеми като факт и го съобразявай със задаваната от тебе реална температура в помещението .
    важното е климатика да не ти дава ядове , да топли безпроблемно , да не вдига врява та да не може да се спи , да не се обледява като ... айде да не казвам кои марки , че ще стане скандала тука ....просто да си върши работата и да не го мислиш ... и не на последно място да те радва като си получиш сметката за тока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 08:54
  2. Странно поведение fujitsu asyg24lfcc
    От leo34 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 14-01-15, 16:47
  3. Странно поведение на батерия на лаптоп.
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-12, 19:26
  4. HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение
    От izashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 24-07-11, 10:25
  5. Странно поведение на taskbara-решено
    От izashev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-04-10, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе