Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 50
Like Tree21Одобрявам

Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #16

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Най-вероятно така се подава сигнала - аз съм на СКАТ и често имам подобни пикселизации на БНТ ХД(3) (+ и на някои от "тест" каналите ), БНТ1 рядко го гледам ама май и там съм забелязвал - и това е на всички модели дето имам.
    wrathchild одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #17

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Най-вероятно така се подава сигнала - аз съм на СКАТ и често имам подобни пикселизации на БНТ ХД(3) (+ и на някои от "тест" каналите ), БНТ1 рядко го гледам ама май и там съм забелязвал - и това е на всички модели дето имам.
    Сигналът на скат нека се подава, ние имаме проблем с един канал от Нет1 на Пенасоник. И ти ли си с такава тухла на марката?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #18

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Тухла, ми изглежда леко преувеличено. Мисля, че проблема не е в ТВ-то.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #19

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Сигналът на скат нека се подава, ние имаме проблем с един канал от Нет1 на Пенасоник. И ти ли си с такава тухла на марката?
    Това , че не ти харесва твоя модел нисък клас си е твой проблем - имаш свободата да го продадеш/хвърлиш/подариш и да се отървеш от мъките
    Писал съм , че на същия/те канали подобен проблем има на друг оператор и на "всички модели дето имам" - написани са в подписа ми и са от различни марки . И за да си спокоен, че проблема не е в телевизора - на външен СТБ е същото.
    Лека вечер!
    Frogst одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #20

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Това , че не ти харесва твоя модел нисък клас си е твой проблем - имаш свободата да го продадеш/хвърлиш/подариш и да се отървеш от мъките
    Писал съм , че на същия/те канали подобен проблем има на друг оператор и на "всички модели дето имам" - написани са в подписа ми и са от различни марки . И за да си спокоен, че проблема не е в телевизора - на външен СТБ е същото.
    Лека вечер!
    Панасоник имал висок клас! Вие сте толкова по качеството, колкото да си пуснете кабеларката. Мислите че гледате качество на 50EX780 Тва е все едно да имаш Техникс и да кажеш, че си у висок класс АА и си чул всичко. Едно и също дърво за звук и образ на Мачита. Дори само по цените остават в ниските класове.

    Не е нужно да спамите темата с проблемни канали от оператор, различен от Нет1 ЕООД. Тук имаме проблем с един канал на "висококачествената" марка Пенасоник.

    Моля, спрягайте темите за олед, сладолед и самолеД.
    Spitfaqr12 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #21

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Понякога наистина ми е трудно да разбера цялото мрънкане и оплакване в разни теми или засягане и "подскачане" за не знам си какво...

    Споделих, че същият канал при друг оператор има същите проблеми с различни марки и модели телевизори ... па който разбрал - разбрал ...

    Разни други подмятания не смятам да ги коментирам, както и приключвам участието с в тая тема - успех в разрешаване на проблема .
    wrathchild одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #22

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Понякога наистина ми е трудно да разбера цялото мрънкане и оплакване в разни теми или засягане и "подскачане" за не знам си какво...

    Споделих, че същият канал при друг оператор има същите проблеми с различни марки и модели телевизори ... па който разбрал - разбрал ...

    Разни други подмятания не смятам да ги коментирам, както и приключвам участието с в тая тема - успех в разрешаване на проблема .
    Кво мрънкане? Споделят хората за проблем от Нет с марка Панасоник.
    Вие сте с кабеларка Скат, с проблем на ВНТ3 НД, и чести пикселизации. Ни сме с постоянна пикселизация на ВНТ1 Нд.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #23

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Пробвайте да включите или изключите "атенюатора" от менюто - настройки - dvb-c
    При мен е включен още при първоначалната настройка на ТВ след като го купих. Мислех си да му сложа един TAП, ама пък другите канали на същата носеща нямат каквито и да било проблеми, няма логика...


    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Не те разбрах за това с цветовете. Сякаш другите марки не са с добри цветове, или един добър преобладава.
    Цветовете са нещо субективно, всеки ги възприема различно, което е нормално. За мен по-добри цветове от тези на телевизорите с марка Панасоник трудно бих могъл да намеря. Естествено е редно да кажа, че няма как всички модели от всички класове да са идеални, но като цяло на общия фон за мен това е марката когато търсим ТВ с естествени цветове. Изкаран от кашона и с последващи леки корекции, спокойно може да се постигне една доста прилична картина. Колкото до другите марки, за моя вкус не са нещо заслужаващо внимание. Най-близо до Панасоник като цветове за мен стоят Филипс следвани от ЛГ, Сони са ми ужасни с изключение на някои модели (висок клас), които що годе стават, но са на доста сериозни цени, което ги прави недостъпни за мен. Самсунг за мен са с най-отвратително цветопредаване от всички, по-зле от тях са само турските нискобюджетни марки. Разбира се към ден днешен ТВ е много повече от прост телевизор, в тази връзка Панасоник имат редица недостатъци, но за мен лично в един ТВ най-важно е цветопредването, всичко друго (медиа плеър, операционни системи, фъкбук, камери, светлинки и т.н.) са ненужни глупости. Надявам се с това лирично отклонение от темата да съм ти отговорил на въпроса.



    Днес посетих офис на НЕТ 1 на пазара на Младост, помолих служителката да ми пусне Канал 1 HD на тяхното телевизорче (Samsung). Жената бе така любезна да го стори и всичко бе идеално, което означава, че вероятно другарите от Канал 1 са омазали пейзажа.
    Чета по-горе, че и при други кабелни оператори е подобна картинката, но ми се иска ако някой, който чете темата и е абонат на Мтел (Близалките), Виваком или Булсат да сподели как е при него, благодаря за което!

    Колкото до колегата brоtzki, не му се връзвайте, той така си се изразява, инак е добър човек Знаете ли как се "мъчи" с тези "негодници" от НЕТ 1, дълги години се "мъчи" милият, все ще ги сменява, а все при тях си стои . Айде и аз отивам да се "мъча" с нета на НЕТ 1, да дава господ на всеки такова "мъчение" .
    Този пост е редактиран от wrathchild; 29-09-18 в 18:59.
    kaloman и Frogst харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #24

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията

    Цветовете са нещо субективно, всеки ги възприема различно, което е нормално. За мен по-добри цветове от тези на телевизорите с марка Панасоник трудно бих могъл да намеря. Естествено е редно да кажа, че няма как всички модели от всички класове да са идеални, но като цяло на общия фон за мен това е марката когато търсим ТВ с естествени цветове. Изкаран от кашона и с последващи леки корекции, спокойно може да се постигне една доста прилична картина. Колкото до другите марки, за моя вкус не са нещо заслужаващо внимание. Най-близо до Панасоник като цветове за мен стоят Филипс следвани от ЛГ, Сони са ми ужасни с изключение на някои модели (висок клас), които що годе стават, но са на доста сериозни цени, което ги прави недостъпни за мен. Самсунг за мен са с най-отвратително цветопредаване от всички, по-зле от тях са само турските нискобюджетни марки. Разбира се към ден днешен ТВ е много повече от прост телевизор, в тази връзка Панасоник имат редица недостатъци, но за мен лично в един ТВ най-важно е цветопредването, всичко друго (медиа плеър, операционни системи, фъкбук, камери, светлинки и т.н.) са ненужни глупости. Надявам се с това лирично отклонение от темата да съм ти отговорил на въпроса.



    Днес посетих офис на НЕТ 1 на пазара на Младост, помолих служителката да ми пусне Канал 1 HD на тяхното телевизорче (Samsung). Жената бе така любезна да го стори и всичко бе идеално, което означава, че вероятно другарите от Канал 1 са омазали пейзажа.
    Чета по-горе, че и при други кабелни оператори е подобна картинката, но ми се иска ако някой, който чете темата и е абонат на Мтел (Близалките), Виваком или Булсат да сподели как е при него, благодаря за което!

    Колкото до колегата brоtzki, не му се връзвайте, той така си се изразява, инак е добър човек Знаете ли как се "мъчи" с тези "негодници" от НЕТ 1, дълги години се "мъчи" милият, все ще ги сменява, а все при тях си стои . Айде и аз отивам да се "мъча" с нета на НЕТ 1, да дава господ на всеки такова "мъчение" .


    Първо: Пенасоник ми бяха интересни с кинескопите. Сега са ниска класа, с изключение на оледите, които са друга работа. Сега се сещам, че онзи Панасоник не можа да подкара 1080 през рутер. Пускаше сигнал през 10 секунти, После ми разправяй за марката. Същото като турската, руската и румънската марка.

    Второ: Отдава минахме и на А1.

    Tрето: Миналата седмица информирах Нет1 за пикселизацията. Било предадено на техниците. Само да не променят буферите и на другите програми, с които тунерите на Панасоник не се правят. При статична картинка няма проблем.
    Този пост е редактиран от brotzki; 30-09-18 в 22:14.
    wrathchild одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #25

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Аз използвам телевизия от А1 IPTV качеството е много добро рядко но се случва и при тях да има проблеми.
    wrathchild и brotzki харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #26

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Първо: Пенасоник ми бяха интересни с кинескопите. Сега са ниска класа, с изключение на оледите, които са друга работа. Сега се сещам, че онзи Панасоник не можа да подкара 1080 през рутер. Пускаше сигнал през 10 секунти, После ми разправяй за марката. Същото като турската, руската и румънската марка.

    Второ: Отдава минахме и на А1.

    Tрето: Миналата седмица информирах Нет1 за пикселизацията. Било предадено на техниците. Само да не променят буферите и на другите програми, с които тунерите на Панасоник не се правят. При статична картинка няма проблем.
    Първо: През последните години съм имал няколко Панасоника (E5E, AS650, DS630) - никакви проблеми с 1080p - явно въпрос на настройки и конфигурация.

    Второ: Честито

    Трето: Както вече стана ясно, НЕТ1 нямат нищо общо с пикселизацията.

    Този пост е редактиран от Frogst; 01-10-18 в 03:45.
    wrathchild одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #27

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Първо: През последните години съм имал няколко Панасоника (E5E, AS650, DS630) - никакви проблеми с 1080p - явно въпрос на настройки и конфигурация.

    Второ: Честито

    Трето: Както вече стана ясно, НЕТ1 нямат нищо общо с пикселизацията.

    По първото - 1080 не върви лан кабел. Никви грижи нямам с нито едно устройство за видео поток. Проблемът е в Панасоник.

    По второ - мерси

    И трето - Ако беше проблем в Бнт 1 ХД, досега много теми да сa се активизирали. Топката е в Нет1 да оправи качеството.
    Този пост е редактиран от brotzki; 01-10-18 в 18:16.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #28

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Първо: Пенасоник ми бяха интересни с кинескопите. Сега са ниска класа, с изключение на оледите, които са друга работа. Сега се сещам, че онзи Панасоник не можа да подкара 1080 през рутер. Пускаше сигнал през 10 секунти, После ми разправяй за марката. Същото като турската, руската и румънската марка.

    Второ: Отдава минахме и на А1.

    Tрето: Миналата седмица информирах Нет1 за пикселизацията. Било предадено на техниците. Само да не променят буферите и на другите програми, с които тунерите на Панасоник не се правят. При статична картинка няма проблем.

    1. Всеки си има право на мнение, както писах за мен ТВ е основно дисплей, разните там мрежи, плеъри и т.н. са пожелателни. На моя даже не знам дали има мрежа
    2. След като си на А1, кажи как е при тях Канал 1 HD на телевизор Панасоник. Предполагам си с коаксиален кабел (Близалките). По-горе колега по форум писа, че има същият проблем на друга кабелна мрежа. Това означава, че проблема е от източника. Преди години четох, че УЖ "Евроком" вземали сигнал директно от апаратната, вероятно е фейк, но така четох, затова питам как е при теб канал 1 ХД ако си с коаксиален кабел, IPTV е друга секта
    3. Проблема с Канал 1 HD не е в НЕТ 1, това е сигурно, проблема е в сигнала на Канал 1 HD и тунерите на Панасоник. Самсунг и ЛГ нямат проблем, това е 100% сигурно, така, че е проблем с тунера на Панасоник. Интересно дали и при по-новите модели го има.

    Благодаря на всички отзовали се по темата! Страхотни сте!
    Лека и спорна седмица!
    Този пост е редактиран от wrathchild; 01-10-18 в 10:31.
    Frogst одобрява това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #29

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Имам същият модел телевизор. От както съм го купил/над 3г./ картината му е перфектна! На Канал 1 HD също!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #30

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Имам същият модел телевизор. От както съм го купил/над 3г./ картината му е перфектна! На Канал 1 HD също!
    А кой е кабелния оператор и ползваш ли външен приемник?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. lg 620 търсене по име на канал?
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-16, 12:28
  2. Проблем с канал
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-13, 19:07
  3. Panasonic CS/CU-XE12EKE - кабелен канал за пакета в стаята
    От kirilmanika във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-08, 01:57
  4. Кой Ви е любимия канал?
    От MoPcKu във форум Анкети
    Отговори: 30
    Последно: 25-07-06, 01:35
  5. Две сд-та на 1 cd-in канал
    От никой във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-05-04, 19:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе