Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50
Like Tree21Одобрявам

Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #31

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    А1 няма проблем с картината. Не ползвам Панасоник. Проектор. 100% e oт тунерите куче марка в Панасоник.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #32

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    А кой е кабелния оператор и ползваш ли външен приемник?
    Ентри е кабелния оператор, супер доволен съм от тях! Няма външен приемник.
    Frogst одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #33

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията

    Днес посетих офис на НЕТ 1 на пазара на Младост, помолих служителката да ми пусне Канал 1 HD на тяхното телевизорче (Samsung). Жената бе така любезна да го стори и всичко бе идеално, което означава, че вероятно другарите от Канал 1 са омазали пейзажа.
    .
    Сега гледах в техен офис, също на Самсунг, без да има проблемите. Тези самсунги обаче са @ 720. На А1 с външен декодер няма проблеми.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #34

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Сега гледах в техен офис, също на Самсунг, без да има проблемите. Тези самсунги обаче са @ 720. На А1 с външен декодер няма проблеми.
    То няма лошо, че е HD Ready, ако има проблем пак ще се види. Не мога да намеря човек с обикновена кабелна на Близото, там ми е интересно как е.
    нали не мислиш, че тунерите на Гнусмас и компания са сделани в Япония от немски инженери Всичко е китайско производство, иначе няма да е оригинално

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #35

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    А защо до преди 20тина дни нямаше проблем и изведнъж има само при Panasonic, и само на К1 HD? Има някаква промяна някъде по трасето ли, в БНТ ли, не знам, но логиката е такава, според мен.
    ruuni9 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #36

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А защо до преди 20тина дни нямаше проблем и изведнъж има само при Panasonic, и само на К1 HD? Има някаква промяна някъде по трасето ли, в БНТ ли, не знам, но логиката е такава, според мен.
    Интересно ми е кой оператор от къде взима сигнал. Бях чел преди години, че Евроком (Близо/Ментел) имали кабеляк от апаратните, но колко е истина не знам.

    Ще пусна една тема в HWBG, там няма начин да няма някой с Близо

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #37

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Щайгата Пенасоник изписа FAILED Изгуби настройките и сега всичко на ново.Eдин бекъп не може му направиш. Д*ба и кочината!

    Как се влиза в сервизното меню, че яко къдрят линии отгоре?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #38

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Преди малко говорих с нашия кабелен оператор. Сигнала/тук/ на BNT1 HD се получава директно от студиото на БНТ по оптика. Този канал нашия оператор не го мачкал, но другите HD-та се мачкали, по негови думи.
    Човека беше много учуден, но каза, че ще провери, щото и той, лично, си имал Panasonic, но не гледал БНТ, а в студиото тук били само със Samsung и нямало проблем. Учудването беше още по голямо когато пуснал ТВ-то и.... изненада - пикселизиране. Той казва/тук не съм много компетентен, така че ме извинете/, че БНТ1 HD e с най многото мегабита/сек или неще такова. Това битрейд ли е, не знам, дано вие да се ориентирате. Та той предполага, че те са увеличили още повече битрейта, но утре щял да говори направо с тях ида види какъв е трафика и ще каже.
    Дано да съм бил полезен и въобще да ме разбрахте какво пиша.
    Този пост е редактиран от tony34al; 02-10-18 в 22:17.
    wrathchild, brotzki и Frogst харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,548
    #39

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Мерси за информация!
    Евала на Нет1 за ползването на Самсунг! . Знаят каква качествена марка да изберат.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    НЕТ1 нямат нищо обшо в случая. Аз не съм абонат на НЕТ1 и доставчика ми също.
    А за Samsumga си в грешка - в студиото има няколко, но само евтини ТВ-та. Малките кабеларки по градчетата не обичат да харчат.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #41

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Малко късно открих темата- проверих и при мен се среща проблема на БНТ 1(на М-сат).
    Това от снимката се нарича макроблокинг, а не пикселизация !

    Какво е Макроблокинг (Macroblocking)
    Макроблокирането е видео артефакт, в който обектите или зоните на видео изображението изглежда са съставени от малки квадратчета, а не от правилни детайли и гладки ръбове. Блоковете могат да се показват в цялото изображение или само в части от него. Причините за макроблокирането са свързани с един или повече от следните фактори: компресия на видеото , скорост на предаване на данни, прекъсване на сигнала и производителност на видео обработката.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Macroblock



    Кога макроблокирането е най-забележимо
    Макроблокирането е най-забележимо по кабелни, сателитни и интернет стрийминг услуги, тъй като тези услуги понякога използват прекомерна видео компресия, за да изтръгнат повече канали в рамките на инфраструктурата си за трафик.

    Макроблокирането може да се случи и в по-малка степен при телевизионни предавания, предавани безжично. Неговите ефекти са по-видими в програмните сегменти с много движение (футболът е често срещан пример), тъй като това изисква повече видео данни да бъдат прехвърлени във всеки даден момент.

    Друг фактор, който може да причини макроблокиране, е прекъсване на предаването, кабела или стрийминг сигнала. Ако това се случи, може да видите моментно неподвижно изображение, показано на вашия телевизор или екран за прожектиране, който се състои от квадратчета и хоризонтални или вертикални ленти.

    Макроблокирането може да бъде и резултат от лоша обработка на видеоклипа и/или преоразмеряване от устройството за възпроизвеждане или показване. Например, ако имате ъпскейлващ DVD плейър, който не може да обработва и преоразмерява видеоклипове от стандартни до HD разделителна способност достатъчно бързо, може да видите някои периодични случаи на макроблокиране, отново, най-вероятно по време на сцени с много движещи се или променливи фонове. Макроблокирането може да се забележи и по телевизията, кабелни / сателитни предавания (особено при спортни събития), където движението е наистина бързо и понякога има проблеми със сигнала, трасето или телевизорът ви не може да се справи. Също така, ако скоростта на интернета ви не е достатъчно бърза , това може да доведе до проблеми с макроблокирането с поточно съдържание.


    Пикселизиране (Pixelation)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelation

    Макроблокирането също понякога се нарича пикселиране и макар, че са сходни, пикселирането е по-малко драматично, по-стъпаловиден тип ефект, който понякога се вижда по протежение на ръбовете на предметите по отношение на фона или ръбовете на предмети, върху главата или тялото. Пикселирането дава на обектите груб вид. В зависимост от разделителната способност на изображението, размера на екрана или колко близо или далеч от вас е позициониран екрана, ефектът на пикселиране може да бъде повече или по-малко забележим.

    Най-добрият начин да разберете какво е пикселиране е да направите снимка с помощта на цифров фотоапарат или телефон и да го видите на монитора или лаптопа на вашия компютър. След това увеличете или разтеглете размера на изображението. Колкото повече увеличавате или намалявате изображението, толкова по-грубо ще изглежда изображението и ще започнете да виждате изкривени ръбове и загуба на детайлност. В крайна сметка ще започнете да забелязвате, че ръбовете на малки и големи предмети започват да изглеждат като поредица от малки блокове.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-18 в 21:12.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #42

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Бях се зарекъл да не пиша в тая тема ама ... айде за последно да е

    И така , като се забелязва и в горната снимка - проблемите са в самата картина, а на банера и логото няма , така че другарите в БНТ-то да си оправят лайната в апаратната .

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #43

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Точно така ще излезе май, защото на моя познат днес са му казали от БНТ, че не са правили никакви промени преди 15-20 дни, освен новото лого.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #44

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Логото в телевизиите се излъчва на отделен алфа канал. В зависимост от размера и цветността може само да вдигне битрейта.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #45

    Отговор: Panasonic TX-40AS640E, НЕТ 1, пикселизация на Канал 1 HD

    Не знам какво са правили, но след вчерашния разговор на моя познат с БНТ, днес проблем вече няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. lg 620 търсене по име на канал?
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-16, 12:28
  2. Проблем с канал
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-13, 19:07
  3. Panasonic CS/CU-XE12EKE - кабелен канал за пакета в стаята
    От kirilmanika във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-08, 01:57
  4. Кой Ви е любимия канал?
    От MoPcKu във форум Анкети
    Отговори: 30
    Последно: 25-07-06, 01:35
  5. Две сд-та на 1 cd-in канал
    От никой във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-05-04, 19:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе