Резултати от 1 до 15 от общо 15

Philips LCD и Плазма TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #1

    Philips LCD и Плазма TV

    Здравейте, реших да направя тази тема отделно от темата за избор на LCD/Plasma ТВ. Предлагам тук да разменяме мнения за настройки, проблеми и др. интересни неща за LCD ТВ на Филипс. Преди време си купих PFL 7332/10 и бих искал да разбера другите как са настроили своите ТВ - яркост. цвят, контрасат, кои екстри са включили и т.н. Подобна тема за Филипс не намерих дори и в чуждите форуми, докато имаше страшно много за Самсунг, сони и др.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #2

    Re: Philips LCD TV

    Доволен ли си от пиксел плюс 2 технологията. Аз чакам 37 инчовия 7332 да го сравня с 37 инчовия на тошиба 3000п и да взема решение . Шарп са хубави но имам лоши спомени от марката. Изтръпвам от името шарп и от интерсервиз като сервиз

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #3

    Re: Philips LCD TV

    В магазина го сравнявах с 7331 който е с пиксел плюс и този ми хареса повече, докато един приятел каза че пиксел плюса по му допада. За мен е супер. Има и доста други екстри за намаляне на артефакти/снежинки динамичен контрол на движещи се предмети, динамичен контраст и доста други глезотии. Гледам го на старата ми кабелна и нямам възражения. Тези дни ще правя по обстойни сравнения с 7331 и ЛГ тъй като леля ми си взе филипса, а брата ЛГ. Сега го Сравнявах със Сони и Самсунг и са мноооооооооооооого далеч зад него. Единствената ми забележка е че на дистанционото няма sleep бутон, доста полезен за мен. Други недостатъци са auto clock - самонастройващ се часовник, който се настройва по телетекста, който е винаги грешен, липсва D-sub /vga вход/, но последното изобщо не ми трябва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #4

    Re: Philips LCD TV

    Здравей,acho_pacho!
    Темата е много яка.Philips LCD TV са едни от най-добрите в целия свят,а в много отношения просто нямат равни.Съвсем скоро смятам да се сдобия с едно такова чудо.Все още се двоума дали да е 32 или 37 инч. Philips PFL 7332.Знае ли се кога ще излезе у нас 37 инчовия?Ще го гледам от 2,50 максимум 3 метра.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #5

    Re: Philips LCD TV

    mititaki: за това разстояние и 37 да вземеш няма да сбъркаш. Въпроса е че ако е от по-близо вече изглежда голям и трябва да с въртиш главата за да глед субтитрите или сцени по краищата на екрана. Хубаво е че можеш да си надстройваш фърмуеара. При филипса друга хитрина е че има съвсем леко разтегляне на образа в краищата при режим ауто и само ако е статично някое лице в края се забелязва, иначе в огромната част на екрана няма забележимо раздърпване на образа както е при Самсунг например.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #6

    Re: Philips LCD TV


    Благодаря,acho_pacho
    А случайно да знаеш нещо за 37 инч. Philips PFL 7332.Има ли го вече в България?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #7

    Re: Philips LCD TV

    не знам. Скоро не съм ходил по магазините и спрях да ги тровя (за тях беше шок и ужас като отида и започна да питам). Можеш да попиташ по телефона във вносителите на Филипс. Аз го взех от philips.bg - support. Бяха много учтви и на някои въпроси които не можеха да отговорят веднага си направиха труда да ми се обади по-късно техник и да ми разяснява за auto clock-a как работи и как се настройва и т.н.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #8

    Re: Philips LCD TV

    Благодаря,acho_pacho
    Утре ще разпитам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Philips LCD TV

    А къде да се вместим собствениците на Philips - плазми??

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #10

    Re: Philips LCD TV

    roumen68: нямам опит с форумите, ако може ще променим името на темата, наистина е пропуск.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Philips LCD & Plasma TV

    Цитат Първоначално публикувано от acho_pacho
    roumen68: нямам опит с форумите, ако може ще променим името на темата, наистина е пропуск.
    Е, може и така да си бъде заглавието, но по принцип - щом темата си е писана от теб - с "редактирай" можеш да променяш както текста, така и заглавието. В случая се връщаш на първото ти съобщение с което си започнал темата и можеш да промениш заглавието. Това е по принцип, не настоявам за промяната.

    Ето например аз как измених заглавието на този пост, просто защото е писан от мен и мога да го правя. Щом ти си започнал темата - можеш да смениш името на цялата тема.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #12

    Re: Philips LCD TV

    acho_pacho
    Тия от Philips нямат никаква представа за 37 инч. Philips PFL 7332. Иначе наистина са много учтиви служителки на фирмата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #13

    Re: Philips LCD и Плазма TV

    Филипс отново са обявили upgrade на firmware за PFL7332/10 - BX31E_89.0
    • improved picture stability
    • improvement audio behaviour when using HDMI with STB-box
    link - http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...10_fur_eng.pdf

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    39
    #14

    Re: Philips LCD и Плазма TV

    Здравей,acho_pacho
    Philips PFL 7332/10 .Не видях или не съм разбрал в спецификацийте на този модел дали има:
    1)антиотразяващо покритие
    2)PIP<PAP
    А нещо за новия 37инч. модел PFL 7332,дали си чул?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #15

    Re: Philips LCD и Плазма TV

    mititaki: антиотразяващо има. PiP няма или аз не знам как да го ползвам. За сега не съм се и пробвал. Виж в упътването (pdf).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плазма или лсд
    От go6o78 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-13, 13:47
  2. ПЛАЗМА LG 42 - повреда
    От val_._ във форум LG телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 23-06-10, 13:01
  3. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13
  4. Проблем с плазма НЕО
    От mmb във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-07, 22:51
  5. Помощ за плазма LG
    От viki72 във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-07, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе