Резултати от 1 до 4 от общо 4

Плазма или лсд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #1

    Плазма или лсд

    Предстой ми покупка на нов телевизор
    Разстоянието е около 2, 50м
    Парите са макс 1300лв
    за сега съм се спрял на samsung es6100
    samsung 40EH6030 (така и не намерих някаква разлика между тях освен при подсветката, доколкото разбрах на 6030 била по - добра и 3d hd ready при 6030 при 3d HD Full при 6100, при разлика около 200лв.).


    или плазмата на PANASONIC TX-P42ST50E

    ще се ползва основно да не кажа само през DLNA и през компютър.
    Ще се ползва е детска стая и може би това ме притеснява за плазмата разни прогарания и отпечатъци, но пък така като чета картината няма конкурнеция в този ценови сегмент. Как се справя модела с субтитрите през DLNA. И как е плеъра като цяло ( според доста мнения самсунг са с доста добър плеър)

    В упътванията в форума за първите 200 часа разработване на плазма пише :
    - не гледайте картина в режим различен от 16:9,
    - с черни ленти отгоре и отдолу,
    - не трябва да се ползва като монитор на компютър или блу-рей плейър
    Но на старото лсд всички филми които гледам са с черни линии отгоре и долу. ( формат 16:9, резолюция на екрана 1328:768).
    Ако го разпъна overscan изчезва и част от съдържанието (филма) лявия и десния край са орязани.

    Това също ме притеснява
    Защитата от прогаряне PIXEL ORBITER се появява, като опция само като си пуснете сигнал от други източници през HDMI). През DLNA и USB няма такава опция в настройките.


    Защото както казах искам да го ползвам през DLNA

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #2

    Отговор: Плазма или лсд

    Упътване за правилна употреба на обувки/и това видях/-с две думи ако не ги носите ще ги имате вечно.Сам трябва да си отговориш на въпроса и да четеш тук.За мен и двете технологии са недоизпипани,едната така и ще си отиде.Желая ти късмет в ,,разработката'' или в ,,неравномерната просветка''........

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #3

    Отговор: Плазма или лсд

    Каквото и LCD да купиш не може да стъпи на картината на плазмата. Обаче, щом е за детска стая, рано или късно ще имаш прогаряне на екрана. DLNA на Панасоник е спъната работа - нито интернета му е стока, примерно фейсбук, скайп или youtube, някои формати не тръгват, а за субтитрите - много малки и чисто бели, през половината време не се виждат на по-светли сцени.
    Ако сега трябва да купувам телевизор за себе си - отново плазма. Обаче ще се наложи купуването на телевизор за кухнята, където майка ми гледа и се "грижи" за него, там някакво lcd, вероятно евтинджос.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #4

    Отговор: Плазма или лсд

    Прогарянето става когато се остави телевизора на десктоп. Ако си върви програма е трудно да стане това. На моята плазма не съм спазвал тези съвети и си пусках доста филми от компа и не забелязвам някакви нередности.
    Този пост е редактиран от w902; 14-02-13 в 14:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 50'' плазма до 1500лв
    От gubaku във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 07-06-12, 15:13
  2. Избор на Плазма/ЛСД
    От ironsun във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-11, 20:45
  3. ПЛАЗМА LG 42 - повреда
    От val_._ във форум LG телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 23-06-10, 14:01
  4. Проблем с плазма НЕО
    От mmb във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-07, 23:51
  5. Notebook към плазма/LCD
    От lazarus18 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-06, 17:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе