Резултати от 1 до 8 от общо 8

Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    14
    #1

    Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Здравейте в тези летни жеги!

    Миналата седмица един познат си закупи този телевизор: http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09052400
    Добра машинка излезе - не е претенциозна, но му върши перфектна работа. На втроия ден обаче, се появи един брум при по-светлите сцени - точно както на старите CRT телевизори. Когато картината е тъмна - кеф! Но когато се появи светла сцена, фоновия шум е чувствителен. Това дефект за сервиз ли е, или недостатък на производителя? Питам за да знам какво да му препоръчам - ремонт или тапи за уши?
    Телевизията която ползва е Кейбълтел в Сливен, с цифров приемник Topfield. Има ли вариант проблема да е от приемника и дали има смисъл да се взима четец за карти, за да се ползва вградения му цифров кабелен тунер?

    Благодаря предварително на отзовалите се! Поздрави!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Пусни сигнал от външен източник примерно двд да видиш как е и тогава пак ще мислим.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    провери както ти е казал granity и пиши какъв е резултата
    ако пак има брум-да го носи в магазина
    за CAM модула-има смисъл ако има карта и гледа кодираните канали

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    45
    #4

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Това е от кабела и моят philips PFL 7433 го правеше и след проба с качествен кабел изчезна и за по сигурно съм го подсигурил с един коаксиален кабел по ВЧ вход ,щото от много акъл повредих вече един кабел.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #5

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Най-гадния вариант е "пищящо" захранване или блок за управление на подсветката на матрицата - стари "болести" при Филипс и ЛГ... Пробвайте с различни източници на сигнал и с различни кабели, вкл. и с "прост" аналогов сигнал /антена или кабелна/ и да работи собствения аналогов тунер на телевизора. Намалете звука до край. Ако при всички варианти на свързване има шум при по-светли сцени - опитайте да смените бройката, нищо, че са минали повече от 3 дни... Проблема е, че ще вземете най-вероятно друга бройка от същата партида и брум като нищо може да се появи отново... Остава да избирате друг модел с доплащане, ако се навият в магазина - кофти работа... В сервиз също не е ясно какво ще "надробят" - не се знае имат ли наличен компонент за подмяна, колко ще чакате за даставката му и дали телевизора няма да е по-зле с новия "чарк"... Опитайте с ухо да разберете точно от къде идва шума - да не вземат "майсторите" да се засилят да сменят нещо, което си работи както трябва... Отделно съм се нагледал на небрежно отношение в сервизите - външни поразии по телевизора са най-малкото, от което бих се притеснявал... Абе кофти ситуация - дано да излезе проблема от некачествени кабели...

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Цитат Първоначално публикувано от forsaken
    Здравейте в тези летни жеги!

    На втория ден обаче, се появи един брум при по-светлите сцени - точно както на старите CRT телевизори. Когато картината е тъмна - кеф! Но когато се появи светла сцена, фоновия шум е чувствителен. Това дефект за сервиз ли е, или недостатък на производителя? Питам за да знам какво да му препоръчам - ремонт или тапи за уши?
    ................
    Благодаря предварително на отзовалите се! Поздрави!
    Определено телевизора е за сервиз! Този ефект се дължи на лоша регулировка на нивото на бялото. Поражда се от високо ниво на синхроимпулсите.. Ако се заслушаш внимателно, ще видиш, че това не е "класическия" 50Hz брум.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    14
    #7

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Много благодаря за идеите и за отговорите! Съжалявам за забавянето, но телевизора е в Сливен а аз съм от Пловдив и само събота и неделя ми дават информация. Положението е следното - при разлеждане на снимки от флашка брума го няма а от DVD e много по-слаб, отколкото от цифровия тунер на Кейбълтел. Казах на колегата да си запише филмче на флашката и да пробва при изключени други устройства, както и да си купи качествени кабели и да подмени сегашните. В понеделник ще имам окончателния резултат от тестовете и ще пиша.
    Поздрави и прохладен уикенд!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    14
    #8

    Re:Брум при светли сцени на PHILIPS 32PFL5604H

    Здравейте отново! Оказа се, че всичко идва от цифровия приемник на КейбълТел. Проблема е масов в Сливен. Благодаря на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09LD - брум от мотора
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 46
    Последно: 18-07-13, 19:03
  2. PHILIPS 32PFL5604h/12- СВЪРЗВАНЕ КЪМ ИНТЕРНРТ
    От bia във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-13, 17:31
  3. Проблем с цветовете на Philips 32PFL5604H
    От gogych във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-11, 13:27
  4. ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ DVD СЦЕНИ БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ?
    От imarh във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-10, 11:27
  5. Сцени които заслужават Оскар
    От Sd0 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе