Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #16

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Готово, вчера взех Филипса. Утре ще ми го монтират на стената.

    Не ми се разправя какво чакане беше, какво обикаляне в София по магазините, че тук беше дефектен, който имаха, там имаха само мостра и прочие. Удоволствието почти замина по дяволите.

    Сега чакам с нетърпение да видя дали стойката ще стане. hristoslav2 даде линк, в който се вижда, че трябва стойка 200:300. Е, на моята стойка, на гърба й , пише за какви размери става - 100:100, 200:200, 300:300, 200:400 и какво ли още не. Но 200:300 няма . След страстен спор в магазина заявиха, че тази стойка става за този телевизор. И сега да видим

    Ако някой пита защо съм я купил, като имам съмнение, и в трите магазина на Техномаркет не видях стойка с такива размери. А и никъде нямаха друга освен тази, която да отговаря на моите изисквания. Честно казано не очаквах че ще имам проблем със стойката.

    Утре ще пиша впечатления. Сещам се, че никога не съм сменял трелелвизора, откакто съм сложил Булсата. Сега на новия телевизор, ще трябва ли да идват техниците, за да го свързват или каналите сами ще излязат!?!?

    Благодаря на hristoslav2, civica i soon за съветите.

    P.S. Взех 4606

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Честито ! Дълго и безаварийно ползване в приятна компания !

    Това за стойката е така , но не би трябвало да имаш проблеми при монтажа , въпреки че 300х200мм не е по стандарта VESA , но явно Филипс не са се съобразили с това в случая ! Това си е тяхно решение !

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Честито!
    Ако СТБ на БулсатЯ е zhd100 /сиреч ХД модела / само ръгаш HDMI кабела в някой от съответните входове на тв /не забравяй при изключени устройства! / ,ако е от СД моделите , както досега -със скарт кабела ,а ако има - компонент .

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #19

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Сложиха го и го вързах с Булсата.

    Всичко е прекрасно, но ми се струва малко тих. Може ли нещо от настройките да е?!!

    И доста ми синее, как мога да променя това. Че нещо не ги чаткам настройките.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Каквото и да правиш , първо си прочети упътването за употреба на уреда ! И после всичко останало !

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #21

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Четох, нищо не пише как да си направя цветна картината. Или е мнооогоо синьо или ... черно-бяло .

    Как да го настроя?!??!!?!?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #22

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    За начало пробвай с ADJUST -> SMART PICTURE -> CINEMA. Съжалявам, че е на английски, обаче от упътването "на български" почти нищо не разбрах.

    След това можеш да изключиш следните, след което да ги разцъкаш, за да видиш кои от тях ти харесват на теб лично:

    КЪЩИЧКА -> SETUP -> TV SETTINGS -> PICTURE

    Contrast - ако е към максимума най-вероятно ще спечелиш ако го бутнеш към средата.
    Colour - вероятно ще е прекомерно наситено на стандартната настройка, леко надолу
    Hue - по-добре не го пипай, без колориметър надали ще има полза
    Sharpness - по желание, обикновено близо до минимума, Филипс си плескат яко sharpness така или иначе
    Noise Reduction - изключено, освен ако не гледаш нещо с много лошо качество
    Tint - по-добре не го пипай, без колориметър надали ще има полза

    Pixel Plus функции:
    HD Natural Motion - при включване движенията стават по-"мазни", пробвай с включено за напр. футбол и изключено за напр. филми
    100Hz LCD - не съм сигурен дали го имаш, включва сканиране на подсветката, тествай го и както ти харесва, теоретично при включено трябва да дава по-ясни движения, но най-вероятно ще падне яркостта доста
    Advance sharpness - по желание, обикновено изключено, Филипс си плескат яко sharpness така или иначе
    Dynamic Contrast - обикновено изключено, при включено ще ти се струва по-наситено черното и по-контрастна картината, но преходите тъмни цветове към черно ще станат плътно черни, а бялото най-вероятно ще почне да "блести", пробвай с ниска настройка
    MPEG Artifact Reduction - изключено, освен ако не гледаш нещо с много лошо качество
    Colour Enhancement - обикновено изключено. Е, ако много ти харесва включено...
    Gamma - обикновено нула, без колориметър толкова
    PC Mode - изключено
    Light Sensor - изключено

    Разцъкваш и си го нагласяш както на теб ти харесва. Успех.

    Преди тези операции си виж настройките на външния приемник и ако не е включен със СКАРТ кабел се погрижи да го включиш със СКАРТ кабел и да го превключиш да подава сигнал RGB, а не COMPOSITE!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #23

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    За начало пробвай с ADJUST -> SMART PICTURE -> CINEMA. Съжалявам, че е на английски, обаче от упътването "на български" почти нищо не разбрах.

    След това можеш да изключиш следните, след което да ги разцъкаш, за да видиш кои от тях ти харесват на теб лично:

    КЪЩИЧКА -> SETUP -> TV SETTINGS -> PICTURE

    Contrast - ако е към максимума най-вероятно ще спечелиш ако го бутнеш към средата.
    Colour - вероятно ще е прекомерно наситено на стандартната настройка, леко надолу
    Hue - по-добре не го пипай, без колориметър надали ще има полза
    Sharpness - по желание, обикновено близо до минимума, Филипс си плескат яко sharpness така или иначе
    Noise Reduction - изключено, освен ако не гледаш нещо с много лошо качество
    Tint - по-добре не го пипай, без колориметър надали ще има полза

    Pixel Plus функции:
    HD Natural Motion - при включване движенията стават по-"мазни", пробвай с включено за напр. футбол и изключено за напр. филми
    100Hz LCD - не съм сигурен дали го имаш, включва сканиране на подсветката, тествай го и както ти харесва, теоретично при включено трябва да дава по-ясни движения, но най-вероятно ще падне яркостта доста
    Advance sharpness - по желание, обикновено изключено, Филипс си плескат яко sharpness така или иначе
    Dynamic Contrast - обикновено изключено, при включено ще ти се струва по-наситено черното и по-контрастна картината, но преходите тъмни цветове към черно ще станат плътно черни, а бялото най-вероятно ще почне да "блести", пробвай с ниска настройка
    MPEG Artifact Reduction - изключено, освен ако не гледаш нещо с много лошо качество
    Colour Enhancement - обикновено изключено. Е, ако много ти харесва включено...
    Gamma - обикновено нула, без колориметър толкова
    PC Mode - изключено
    Light Sensor - изключено

    Разцъкваш и си го нагласяш както на теб ти харесва. Успех.

    Преди тези операции си виж настройките на външния приемник и ако не е включен със СКАРТ кабел се погрижи да го включиш със СКАРТ кабел и да го превключиш да подава сигнал RGB, а не COMPOSITE!
    Супер си, ще ги пробвам, довечера късно, когато се прибера. Дано с тези неща се получи.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #24

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Видях, че си писал, че си с "трите кабелчета". Махай ги и си купи СКАРТ кабел. Разбери какъв модел ти е външния приемник и го напиши на форума, та който има такъв (аз нямам) да ти обясни как да го превключиш да предава RGB сигнал през СКАРТ кабела. Въобще, насочи се към тема конкретно за Булсатком, в някой от съседните форуми на Сетком.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #25

    Re: PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Видях, че си писал, че си с "трите кабелчета". Махай ги и си купи СКАРТ кабел. Разбери какъв модел ти е външния приемник и го напиши на форума, та който има такъв (аз нямам) да ти обясни как да го превключиш да предава RGB сигнал през СКАРТ кабела. Въобще, насочи се към тема конкретно за Булсатком, в някой от съседните форуми на Сетком.
    Ще проверя и щом е по-добре ще го сменя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул
    От bobsixkiller във форум Philips телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 02-09-16, 08:03
  2. Помощ за настройка на Philips 42PFL3606H
    От chefobg във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-05-12, 13:30
  3. Philips 42PFL3606H подходящ ли е за монитор?
    От mitko414 във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-10-11, 18:38
  4. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13
  5. Помощ за конфигурация / Главно мултимедия
    От C4_1,6_Coupe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 10-04-08, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе