Резултати от 1 до 4 от общо 4

Филипс 32"PFL-4007 не "хваща" някои честоти, а на други насича много

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #1

    Филипс 32"PFL-4007 не "хваща" някои честоти, а на други насича много

    Здравейте, писах за това в една друга тема като отзив за модела, но за мен вече се превърна в проблем и ще го споделя с вас, а вие ще ми кажете какво да предприема за решаването му.

    Проблемът е в това, че качеството на HD-каналите е лошо и повечето от тях много често се размазват, картината става на квадратчета. Това се отнася за каналите, които са на една честота. Например на 810 мегахерца са ми NG HD, NG Wild HD, а на 818 МХц са ми Eurosport HD и Discovery HD Showcase. С тези на 818 няма никакви проблеми, сигналът е 94-95, качеството е 100 и не мърда. Картината е гладка и ясна, не насича, звукът е в синхрон. Обаче на 810 МХц - сигналът е 94-95, но качеството е от 60 до 90 и постоянно варира. В резултат на това - на всеки 10-15-20 секунди картината става на квадратчета, предимно в долната половина на екрана, все едно се губят пакети, както става при слаб сигнал. Това е много досадно и пречи на удоволствието и нормалното гледане.

    В началото като го взех, беше още по-зле - сигналът беше 38-42. Затова се обадих първо на кабелната телевизия, обясних им проблема, а те казаха, че подобни проблеми имат с всички свои абонати, които имат Филипси. Все пак, дойдоха у дома, изследваха цялата мрежа с техниката си, подмениха някои кабели и елементи, изследваха инсталацията на блока, подмениха кабел в мазето и въпреки това - проблемът си остана. За теста пуснаха директен кабел от шкафа с оптиката до телевизора, за да проверят дали изобщо ще хване нещо, защото за момент беше спрял да хваща изобщо честотите с HD канали. С директен кабел видяхме, че работи, но не видяхме дали насича, защото тогава целта беше изобщо да се появи картина. Заради това, че работеше с директния кабел, подмениха кабелите от шкафа с оптиката до дома. Отделно от това ми показаха графиката със сигнала на въпросните честоти на уреда им и беше над 65 децибела и беше съвсем нормална, доколкото разбирам от това. За проверка пуснаха честотата 810 мегахерца дублирана на 650 мегахерца и резултатът е, че 650 изобщо не я хваща.

    За сравнение ще кажа, че имам един Самсунг ES6100, които няма никакви проблеми, както на 810, така и на 650 мегахерца и всички канали вървят гладко, без никакво насичане в продължение на над 10 минути. А Филипса насича веднъж на 10-15-20 секунди. Имам също и цифров приемник Topfield TF7700HCCF, които също няма никакви проблеми с намирането на честотите и насичане.

    Прикачвам схема на мрежата у дома, от шкафа до Филипса. Моля да ме посъветвате какво да правя: да го нося в сервиз, или да настоявам пред КаТВ, че проблемът е при тях? Притеснява ме това, че в сервиза най-вероятно ще кажат "Всичко е наред, при нас работи!". То и при мен работи, но насича. Какво да правя? Ще пробвам като предпоследна мярка да го пробвам на кабелната на комшията, той е на друг оператор, да видим при него как ще е. Съжалявам за безкрайния абзац, но като натискам Enter, не ми вкарва нов ред. Ред.: Смених браузъра и разделих абзаците.
    Shema_Kabeli.png
    Този пост е редактиран от ogi28b; 24-04-13 в 16:47.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #2

    Отговор: Филипс 32"PFL-4007 не "хваща" някои честоти, а на други насича много

    Ето и едно видео от какво се оплаквам. Горе долу през около 30 секунди ще видите.

    Вижда се ясно на 0:17, на 1:15 - долу, на 1:47, на 2:29.... и това е доста прилична картина, а днес към 13:00 беше доста по-зле - веднъж на 5 секунди се размазваше и държи така по 2-3 секунди. Сега е доста добре, веднъж на минута - минута и половина. То е ясно, че сигналът варира малко, но Самсунга и Топфийлда нямат никакви проблеми с това и непрекъснато дават гладка и хубава картина.

    Този пост е редактиран от ogi28b; 25-04-13 в 18:30.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3

    Отговор: Филипс 32"PFL-4007 не "хваща" някои честоти, а на други насича много

    Развитие: Днес посетих сервиз, където инсталираха най-новия фърмуер за телевизора. След това включиха кабелната телевизия, която ползва сервиза и телевизорът си намери безпроблемно всички канали. На много от тях проверих силата и качеството на сигнала, а HD-каналите ги гледах един по един всичките. Резултатът е, че всички канали бяха с качество 100, а имаше някои, на които силата им беше 38-42-46, но качеството си им беше 100. Картината беше съвсем гладка и стабилна. Проверих също и подозрителната честота 810 мегахерца - никакви проблеми, само с разликата, че на нея нямаше HD-канали, както е вкъщи. И така, ще се опитам да мъча нещо с доставчика и да го убеждавам, че не е наред сигнала. Все още не съм пробвал у комшията на неговата кабелна как ще е.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #4

    Отговор: Филипс 32"PFL-4007 не "хваща" някои честоти, а на други насича много

    В инструкциите за избор на телевизор, съм препоръчал след инсталирането да се направи задължително ъпдейт на фирмуера!

    Първите излезли бройки по магазините /в началото на годината/ в 80% от случаите са с първата работна заводска версия - в която все още има доста бъгове и проблеми поради различните стандарти в Европейските държави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. ако някои е чувал песента "пуша в рейса" нека да помогне
    От kratun във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе