Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree10Одобрявам

Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    32
    #1

    Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Здравейте,

    Рядко пиша тука, но редовно следя публикациите и темите. Не знам дали съм пропуснал някоя с моя проблем, но реших да го споделя и да задам малко въпроси. И така - преди няколко часа гореспоменатия телевизор Филипс, който имам от 2009 година спря да работи. Всъщност както си работеше и картината изчезна. Всичко останало си работеше, звук, амбилайт ....абе всичко, ама дисплея сякаш......, че телевизора е изключен. И така пробвах няколко неща от сорта на рестарт от контакта и други нискоителигентни опити, но уви няма картина и това си е. Отворих си една бира помислих малко и реших да проверя съмнителния мирис на изгоряла електроника откъм захранващия блок отзад. Отворих капака и почнах да оглеждам елементите и забелязах два двойни кабела излизащи от горния край на захранването и след това влизащи в двата горни края на LCD панела. Хрумна ми идея да осветя със силен прожектор телевизора отпред и да видя дали пък не липсва само подсветаката и ...бинго. На екрана се виждаше картина но няма осветяване на монитора и заради това няма картина. По пътя на елементарната логика забелязах двата най близки елемента(кондензатори) до изходите на въпросните кабели, които са нагорели (изглеждат опушени). За съжаление нямам готовност за снимки, но по-късно и това ще стане.
    Има ли някой представа дали не е възможно да са изгорели тези два кондензатора и да няма захранване до подсветката? Не ми се мисли, че трябва да сменя матрицата, но все пак и това е възможно май?! След малко снимки!!!

    П.П.
    Уф ето ги и снимките. След огледа се оказа, че това са две двойки кондензатори 47J 6KV+33J6KV LK. Службата им е да осигурят захранване на подсветката. Явно товара им идва в повече и греят доста, което е и причината да приключат - изгорели са. Утре отивам да търся по магазините и ако се оправя сам ще се похваля. Жена ми каза, че ако оправя телевизора сам ще ме заведе на ресторант!

    IMAG0512.jpg
    IMAG0516.jpgIMAG0511.jpg
    Този пост е редактиран от vegata; 24-06-14 в 23:12.
    hristoslav2 и zmeya.70 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    20
    #2

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Намерих няколко идентични случая в интернетът, само никой не казва дали се е оправила подсветката. Макар че не виждам що да не се оправи. Тия кондензатори са малко екзотика. Търси 6кV или нагоре - което ти дойде по-така на джоба. Би трябвало да са в порядъка на 2-3лв. за парче. Мога да ударя едно рамо с търсенето - пулсатор и елимекс са ми на по 5мин с колата.

    Не се разбра дали са заминали и двете двойки, но моя съвет е да смениш всичките 4 кондензатора.

    Успех!
    Този пост е редактиран от Mord; 27-06-14 в 09:49.
    vegata одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    32
    #3

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    И така! След кратко лутане по магазините както е написал колегата Mord издирих въпросните кондензатори. Също както е съветвал колегата от горния пост смених и двете двойки и пожънах успех. Всичко светна както преди а аз отивам на ресторант.
    Поуката от всичко това, която винаги съм следвал в живота си е човек да е напорист и да напряга мисълта си за всичко дори да не успее то поне ще научи нещо, което само по себе си е успех. Та по същество:

    1. Сумата на ремонта - около 15 лева за кондензатори( два броя 47пикофарада керамични до 6 киловолта и два 33пикофарада керамични до 6 киловолта) след един неуспешен опит заради сгрешена партида, което едва не ме отказа.

    2. Времето за ремонт - в домашни условия с обикновен поялник и малко тенол плюс времето за търсене и доставка около 2 дни.

    3. Качеството на ремонт - със споменатите по-горе елементи си давам гаранция поне 5 години.

    4. Доставчика на части - Първо в Пулсатор в студентски град където ги нямаха заради 6те киловолта. Елимекс до ректората на техническия университет също ги нямаха. После Фарнел, там не можаха да ми отговорят и най-накрая в КСП Електроникс на Княз Борис в центъра където ги имаха налични.

    5. Сложност на ремонта - под средната за технически грамотен човек с нормални умения, но все пак с кръжоци по радио и телевизия отпреди 25 години.

    Иначе не се занимавам с такива неща,съвсем различна професия имам.
    В крайна сметка си спестих парите за един нов телевизор. Спестих си главоболията от сервизи разправии и високи сметки за ремонти тъй като в повечето сервизи сменят цели модули а не само елементи от платките, което прави цената на един подобен ремонт доста разочароваща.
    И все пак да не забравим и факта, че въпросният дефект беше видим с просто око след демонтажа на капака. Понякога за съжаление трябва да се ползват и услугите на сервиз. Дано да съм бил полезен за хората, с проблеми по домашната електроника. Смятам, че бях изчерпателен, така че всеки да може да разбере как се появи и как беше отстранен проблема.

    Поздрави и успех на всички!

    - - - - - - - - - -

    :rolleyes::rolleyes:
    Този пост е редактиран от vegata; 27-06-14 в 22:40.
    Mord, soon, Shmi и 4 други харесват това.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #4

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Привет.
    Имам същият телевизор и при мен се появи такъв проблем, екрана не светва, в смисъл с разликата че когато го включвам първоначално в мрежата за миг изписва PHILIPS и после изгасва. Всичко друго е ОК. Имам чувството че първата минута на два три пъти се опитва да светне, едва се забелязва нещо като слабо премигване на дисплея. Дали проблема ще е в същите кондензатори, имате ли идея? Произведен е 2011-та.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Здравейте . Нов съм във форума и виждам ,че доста от участващите имат проблем, като моят. Имам телевизор Philips 42pfl7008/12. Проблемите започнаха , когато времето застудя ( колкото и странно да звучи ). При включване на ТВ се появяваха цветни вертикални линии , звук имаше , амбилайт също и след 2 - 3 мин катрината идваше. Дадох го за ремонт по гаранция . Ремонтирали са захранването. Ок телевизора работи нормално до следващата зима. Тогава вертикалните цветни черти ги нямаше при вклщчване , а просто много тъмно син екран. Пак го дадох за ремонт - нежах да разбера какво са ремонтирали вторият път , но работи около месец и пак се появи същият проблем - цветни вертикални линии. Трети път за ремонт - сменен дисплей ! Работи 2 месеца и сега вече въобще на тръгва картината. Забравих да уточня ,че преди картината тръгваше след около 10 минути , сега вече въобще не тръгва. Не е гаранционен. Моля за съвет.Може ли да се отремонтира или... Благодаря предварително

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    След като е изтекла гаранцията няма много опции.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Така е опцията е ремонт , но дали може да се отремонтира въобще ?

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Три пъти си го носил на ремонт и телевизора ти накрая е умрял. Как мислиш, дали може.
    Освен да е някакъв тотално калпав сервиз, не виждам да имаш основания да се занимаваш повече.
    Насочи се към нов телевизор.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #9

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Цитат Първоначално публикувано от tonito82 Виж публикацията
    Здравейте . Нов съм във форума и виждам ,че доста от участващите имат проблем, като моят. Имам телевизор Philips 42pfl7008/12. Проблемите започнаха , когато времето застудя ( колкото и странно да звучи ). При включване на ТВ се появяваха цветни вертикални линии , звук имаше , амбилайт също и след 2 - 3 мин катрината идваше. Дадох го за ремонт по гаранция . Ремонтирали са захранването. Ок телевизора работи нормално до следващата зима. Тогава вертикалните цветни черти ги нямаше при вклщчване , а просто много тъмно син екран. Пак го дадох за ремонт - нежах да разбера какво са ремонтирали вторият път , но работи около месец и пак се появи същият проблем - цветни вертикални линии. Трети път за ремонт - сменен дисплей ! Работи 2 месеца и сега вече въобще на тръгва картината. Забравих да уточня ,че преди картината тръгваше след около 10 минути , сега вече въобще не тръгва. Не е гаранционен. Моля за съвет.Може ли да се отремонтира или... Благодаря предварително
    Може да опиташ да провериш подсветката както е описал колегата по горе но ако не се чувстваш сигурен по добре го занеси в сервиз и като ти обявят цена решавай.Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Благодаря за съвета . Нямам идея какво може да струва ремонта

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #11

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    При всички случаи ще те "таксуват" за отварянето 20-30 лв, но поне ще си наясно дали ще го бъде въобще. При възможност смени сервиза.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Да сервизът ще е друг. Дано успеят да помогнат , че не е много удачен момент за нови покупки.
    Благодаря за коментарите и съветите

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #13

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Цитат Първоначално публикувано от tonito82 Виж публикацията
    Здравейте . Нов съм във форума и виждам ,че доста от участващите имат проблем, като моят. Имам телевизор Philips 42pfl7008/12. Проблемите започнаха , когато времето застудя ( колкото и странно да звучи ). При включване на ТВ се появяваха цветни вертикални линии , звук имаше , амбилайт също и след 2 - 3 мин катрината идваше. Дадох го за ремонт по гаранция . Ремонтирали са захранването. Ок телевизора работи нормално до следващата зима. Тогава вертикалните цветни черти ги нямаше при вклщчване , а просто много тъмно син екран. Пак го дадох за ремонт - нежах да разбера какво са ремонтирали вторият път , но работи около месец и пак се появи същият проблем - цветни вертикални линии. Трети път за ремонт - сменен дисплей ! Работи 2 месеца и сега вече въобще на тръгва картината. Забравих да уточня ,че преди картината тръгваше след около 10 минути , сега вече въобще не тръгва. Не е гаранционен. Моля за съвет.Може ли да се отремонтира или... Благодаря предварително
    Още в началото е трябвало да сменят видео-панела.
    Тези линии се появяват при дефектен T-con или Main board и макар и рядко корозирали писти на дешифраторите на матрицата.

    Кой е сервиза, че повече да не се носят там телевизори?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Доверен сервиз на Технополис в София. Утре ще проверя,кой точно беше и ще го напиша.
    А относно проблемът ми, дали е поправим?

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Сервизът е " ЛАС сервиз " - София.
    Този пост е редактиран от tonito82; 06-04-16 в 10:17.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #15

    Отговор: Подсветка на PHILIPS 37PFL8404H/12

    Здравейте,
    възможно ли е при тръгнали да заминават такива кондензатори, проблемът с липсваща картина при пускане сутрин, която след няколко минути се появява, да е от тях?

    Навсякъде чета, че този проблем е от малоумния софтуер, но след прочетеното тук, вече започвам да си мисля, че проблемът е свързан с тях.

    Когато пусна телевизора си (6008k/12) най-често сутринта няма картина за около 2-3-5-6 минути, но си личи,че все пак екрана не е напълно черен, ами леко осветен.
    В чужди форуми четох, че масово хората си оставят телевизорите изключени от контакта вечер, защото по този начин сутрешното "идване на картина" отнема по-малко време, а
    много често дори идва веднага. Вече и аз имам такива наблюдения. Даже масово си слагат ключове от лампа на захранващия кабел, за да не се навират зад тв шкафовете си, за да вадят щепсела...


    Не съм се сетил да проверя с фенерче, както автора на темата е направил. Мисля да го отворя и да видя за някакви белези на изпичане.
    Този пост е редактиран от dddilian; 26-05-16 в 11:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. неравномерна подсветка
    От moro4321 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-09-13, 18:54
  2. лед подсветка 3D Телевизор SAMSUNG UE-32D6000
    От tanito1886 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 28-11-11, 23:00
  3. Мнението ви за Full Led подсветка
    От mvarbanov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-10-11, 00:33
  4. Отговори: 1
    Последно: 29-03-11, 16:45
  5. Търся LCD монитор с развалена подсветка
    От Delta1 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-07, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе