Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree2Одобрявам

Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #1

    Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Здравейте ,

    Моя проблем е следния:

    Вчера си закупих следния телевизор Philips 48Pfs6909/12 , и т.к все още нямам прекарана кабелна телевизия реших да използвам ефирното излъчване на телевизионен сигнал. За моя голяма изненада пробвах с 2 различни антени да хвана сигнал но нищо не става телевизора не ми намира нито 1 канал . Доста се порових из настроиките какво ли не пробвах , разхождах се с антената из стаята не става и не става не намира нито 1 канал.Интересното е че когато закача декотера от стария телевизор чрез скарт буксата за Philipsa и от настройките му когато дам да търси през скарт буксата ми излиза последния канал който съм гледал на стария телевизор с декодера.
    Не зная дали успях да обясня проблема.
    Надявам се някой ако има някакви идеи какво мога още да направя или знае как да разреша проблема да дава съвети.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Нещо бъркаш...вероятно не сканираш с цифровият ефирен тунер. Пусни от менюто DVB-T тунера на телевизора да сканира за програми.
    Visit the support page for your Philips Ултратънък Smart Full HD LED телевизор 48PFS6909/12

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Благодаря за отговора пуснах от настройките за цифрово търсене и като страна за търсене настройх Германия и излезнаха 4-5 канала.
    Благодаря за отговора

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    На страна България не ти ли дава достъп до DVB-T тунера?
    Трябва да са повече програмите. Не знам дали имаш изглед към предавателя затова пробвай с външна антена.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Ами на страна БГ найстина не ми излизаше нито една ефирна тв.Пробвах със страна Германия и излезнаха 4 програми да найстина трябва да са повече но явно стайната антена ми е прекалено слаба и за това така се получава ще мисля нещо за по силна антена.
    Благодаря за помоща и насоките.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Здравейте,насочил съм се към същия модел телевизор,и в момента е на доста добра цена.Бихте ли изказали мнения за него,или да ми препоръчате нещо в този ценови диапазон,и размер на екрана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Ако държиш на супер картина SD/HD, много висок контраст и дълбоко черно - УСПЕХ!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Здравейте, вярно е че това е може би най-доброто съотношение за цена и качество при големите тебевизори.все пак е 48". Но можели някой който вече го е ползвал да сподели, как е ТВ. Гледам го в Техномаркет че е на промоция и се чудя още, моля за мнение?

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Здравей ,

    Не зная дали още събираш мнения или не пък и по нещата който си писал няма да мога да ти дам акуратна информация , но ще споделя моя найстина скромен опит с този телевизор.
    Купих го от techmart в Люлинския мол беше на промоция 989 лв.За картина на мен ми харесва но това ми е първи такъв телевизор и все още нямам време да прекарам кабелна или каквато и да е телевизия и карам на ефирните канали.Ambilight-а изглежда много добре. Смарт менюто не е нищо особенно бях чел коментари , че е отвратително в сравнение с ЛГ и Самсунг не съм боравил със Смарт менюта на ЛГ и Самсунг но вероятно хората не го казват напразно.За мен лично това не е болка за умиране защото така или иначе не го използвам почти за нищо това Смарт меню.

    Надявам се , че съм бил полезен с нещо.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Здравей,
    благодаря за споделянето. Всъщност бях се насочил към него, но поради вдигане на цената за един ден с 43лв. се насочих към 47PFH5609/88 - 639лв.
    За мен също е първи лед тв, което определя и нагласата. Не държах на 3Д, процесорна честота, опресняване на картината, и други подобряващи образа ефекти, както не държах и на смарт възможностите. Оказа се че направих перфектен избор. Гостите ми до сега явно и те са като мен " невежи в областта". Чудят се как е възможно тази не реномирана вече марка да има такава добра картина, на такава смешна за размер на екрана(119см), цена 639лв. Изненадах се когато гостите ми казват да премина на SD каналите за да видят истината, мислят че им показвам HD канали. Всъщност с IPTV на Виваком, съм на най-евтиният пакет, без HD програми. Също така бавното превключване на каналите, за което четох тук във форума, не го усещам защото съм с оборудването на Виваком( и с тяхното дистанционно). В крайна сметка разбрах че за мен е важно големината на екрана и звука. За другото още не съм "узрял", за това за сега съм хепи
    soon одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Радвам се , че си направил правилния избор за себе си да ти кажа честно аз нямам също какво толкова да ровя в смар-та не е болка за умиране ако си спомняш цената на която си го видял в техномаркет модела който имам аз би ли споделил каква е цената ако не си я забравил вече.

    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #12

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Да, разбира се че я помня. Цената му в първият ден от 20%процентното намаление бе 900лв. След това за два дни бе на 943лв. А моят модел стана от 799лв. на 639лв.
    Като с консултанта от Филипс при разглеждането не можах да различа по-лошото качество в картината на по-евтиният и съответно по-нисък клас. Та и затова го взех

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #13

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Philips 48Pfs6909/12 плеъра чете ли DTS и x265?

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    7
    #14

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    Честно казано съм свалял само МКV формат за тези които си избройл не мога да ти кажа когато имам време ще пробвам и ще пиша.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #15

    Отговор: Philips 48Pfs6909/12-проблем с антена

    @Kiril111, и двата кодека - първия за звук, втория за картина са неразделна част от контейнера MKV. Също как са и субтитрите като големина, окантване, шрифт?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с Philips
    От hopcyns във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-16, 15:59
  2. Samsung ТВ проблем с DVB-T антена
    От ozone във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 12-06-14, 00:01
  3. Philips LCD 42 проблем!
    От pet1r83 във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-01-11, 19:36
  4. проблем с ТВ Philips 32"
    От mtk1 във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 22-09-10, 08:55
  5. PHILIPS 42PFL7603D проблем!
    От Zvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 23-08-09, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе