Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Здравейте,

    Имам Samsung 46ES6710 и Samsung 40F5500. Купих си DVB-T антена STRONG SRT ANT 30 http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...ONG-SRT-ANT-30
    Идеята беш да я ползвам на втория ТВ, докато му пусна друга телевизия и в магазина ми казаха, че ще работи без допълнителния и адаптор за ток, т.е само включвам в ТВ, но не става. Всъщност не става на нито един от 2та телевизора. Тези телевизори поддържат ли изобщо такава опция да захранят антената (5V) или антената е нещо повредена (или в магазинаса ми говорили глупости ?
    В момента, в който я включа в тока-а намира доста тв канали, но е почти невъзможо да се гледа - всичко насича, особено на ХД форматие. А антената уж е от хубавите, а и съм в София. Представям си, ако съм извнън града... Някой ползва ли такава(вътрешна) антена, да не бъркам нещо някъде ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Телевизорите не поддържат захранване за външна антена(поне аз не знам да има такава функция в менюто), затова ползвай адаптера. Телевизора и адаптера включени в един и същ разклонител или контакт. Смущенията може да идват близка GSM клетка.. Имаш ли пряка видимост към кулата? Пробвай с външна антена, но като начало свържи 2-3 метра коаксиален кабел към антенният вход и сканирай наново.
    тази антена ми иде да..... Ако можеш я върни, доплати и вземи
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PTICUM-GL1000+
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ARGON-HOME-5.0

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Телевизорите не поддържат захранване за външна антена(поне аз не знам да има такава функция в менюто), затова ползвай адаптера. Телевизора и адаптера включени в един и същ разклонител или контакт. Смущенията може да идват близка GSM клетка.. Имаш ли пряка видимост към кулата? Пробвай с външна антена, но като начало свържи 2-3 метра коаксиален кабел към антенният вход и сканирай наново.
    тази антена ми иде да..... Ако можеш я върни, доплати и вземи
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PTICUM-GL1000+
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ARGON-HOME-5.0
    Не искам да пробивам за външна антена и за кабела, така или иначе е само за временен вариант. А иначе ТВ-то и антената ги включвам в различни конткти, но е доста къс кабела и стои близо до панела на ТВ, ако е от значение. Не зная къде е предавателя, аз съм в Манастирски ливади - изотк(виждам кулата на копитото, от там излъчва ли се?). ГСМ клетки със сигурност има наоколо Антената всъщност я купих от техномаркет и мога да пробвам да я върна и да взема това - FUNKE MARGON COMBO 5.1 :: Антени :: Антени :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria . Дали обаче ще има смисъл ? И толкова ли е зле положението с ефирната цифрова..?
    ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #4

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Копитото излъчва,може би сигнала става много силен!Активната антена не работи без захранване.Изхода е обикновена вътрешна антена!

    - - - - - - - - - -

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    Копитото излъчва,може би сигнала става много силен!Активната антена не работи без захранване.Изхода е обикновена вътрешна антена!

    - - - - - - - - - -
    Не се бях замислил, че проблемът може да е от много силен сигнал. Утре ще купя една обикновена антена и ще пробвам.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #6

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Първо пробвай с парче кабел вместо антена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #7

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    На коаксиалния кабел трябва да се махне оплетката на около 25см в края, за да стане нещо като антена.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #8

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Пробвах с кабел - намерих само един около 20см тел. Нямам коаксиален. Откри 7 програми , от каналите на БНТ не се открива нищо, но хвана Нюз7, която е ХД и не насича. С активната антена обаче хваща 18 канала и 2 радиа, но не може да се гледа Явно наистина е силен сигнала и трябва да си купя някаква читава пасивна антена. Какава антена да взема - по-дълга, по-къса или няма значение ? http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...18A9056218BC#1

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #9

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Нещо ново?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #10

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    Нещо ново?
    Не съм взел нова антена, за да пробвам. Най-обикновена вътрешна, като тези за аналогова тв, би трябвало да свърши работа ?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #11

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    А пробва ли да местиш настоящата антена - няколко сантиметра встрани/горе/долу могат да дадат съвсем други резултати ?

    п.п. Слагаш я изправена на тясната страна нали ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #12

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Ами значи тя е предвидена и за 2те положения. Пробвах и в двете - никаква разлика. Много програми, но ХД-тата засичат яко(и някои други по малко). С телта се гледа по-добре, но не се хваща БНТ/БНТ2/ХД и още някои канали

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Истината явно е някъде по средата. Парчето коаксиален кабел има усилване 0dB. Активната антена - 15-20, а може и повече. Трябва ти една пасивна, но хубава, ненасочена антена с усилване от 5-6dB. Не бих препоръчал ползване на активна антена в София на никого, за да няма тези ефекти. Когато обсъждахме в темата за DVB-T писах на два пъти за лошо проектираната мрежа с малко на брой силни предаватели. Ефектите са на лице!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #14

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Истината явно е някъде по средата. Парчето коаксиален кабел има усилване 0dB. Активната антена - 15-20, а може и повече. Трябва ти една пасивна, но хубава, ненасочена антена с усилване от 5-6dB. Не бих препоръчал ползване на активна антена в София на никого, за да няма тези ефекти. Когато обсъждахме в темата за DVB-T писах на два пъти за лошо проектираната мрежа с малко на брой силни предаватели. Ефектите са на лице!

    Явно, както в повечето случаи, истината е някъде по средата Но на тези пасивни антени никъде нищо не пише за дб или поне на тези, които има масово из магазините. Ще взема някаква за тест, дано не се затрупам с антени

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Отговор: Samsung ТВ проблем с DVB-T антена

    Докато изпробаш всички антени , с похарчените средства да си си платил кабелната И накрая ще установиш че за нищо не става цифровата ефирна . Аналоговата макар и със снежинки , се гледаше а при цифрака от 100% качество пада но 0 и .....само ядове .
    Отказвай се докато е време , взел си ТВ за хиляди лева а се пънеш за 5 лева на месец .
    stenly и podredko харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антена за TV, активна?
    От svetlik във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-12, 20:05
  2. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 00:05
  3. Съвет за wi-fi антена.
    От KUM4o във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-09-11, 20:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  5. Wifi антена??
    От avchd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе