Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    Здравейте от известно време имам следния проблем с телевизора в къщи Филипс модел 40pfl4308h/12 : Понякога телевизора не иска да се включи. Натискам копчето на дистанционното , червената му лампичка премигва , но остава черен екрана. Същото прави и при опит за стартиране чрез инфрареда на смартфон. Оправя се проблема като го изключа и включа на ново в контакта. На какво може да се дължи това?Има инсталиран предпоследния ъпдейт от сайта на Филипс . Текущия софтуер е : TPM1012E_003.003.000.001, PQ верссия Flash PQV0.30 2013/07/30 , AQ версия AQV1.08 130521. Видях в сайта че има и последна версия от 09 2014г. но какво ли не пробвах , качвах я многократно на флашка , въобще не разпознава телевизора файла. Телевизора Не е смарт , такаче по друг начин не мога да го актуализирам. Проблема го забелязах се получава от 1-2 месеца насам , не мисля че е причината в последната актуализация , защото тя е от доста отдавнанаправена!

    Моля за помощ ,на гости съм на семейството и съм до утре(неделя ) тук. Искам да им помогна ако това е възможно докато съм тук!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    Проблем със захранването най-вероятно. може би кондензатор/и - оправя се с подмяната им в сервиз или на място ако му разбираш достатъчно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    ако е така нормално ли е да го прави само от време на време. Питам защото ако го занеса в сервиз няма гаранция , че там ще се появи проблема. Да не е само да чакам и да стоят без телевизор нашите и да го върнат без да са го и пипнали, това ме притеснява. От друга страна не ми се иска да изчакам да дойде момента да огасне напълно ))

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    Снимай с камера или с телефона и им покажи записа. Дали, как и за колко ще го оправят - това зависи от конкретния сервиз.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #5

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    благодаря все пак. А някой може ли да ми каже защо не мога да инсталирам последната версия на софтуера на този телевизор ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #6

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    PEPY86, надявам се да не те обидя, но искам да помогна. Разархивира ли файла преди ъпгрейда? Опитай също да форматираш флаша /FAT 32/ и качи отново файла за ъпгрейд.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    да разархивирах го. Опитах и с фат 32 , но неуспешно

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    Да не би да има утечка по кабела от кабелната телевизия?
    Я го разкачи и постави 2 метра кабел за антена. После сканирай за ефирни цифрови програми. След като заработи, опитай пак да го изключваш и включваш от дистанционното.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #9

    Отговор: Проблем с включването на телевизор Philips 40pfl4308h/12

    Ще опитам утре ,но както казах това все още се получава доста рядко , но се случва. Не виждам ако има утечка какво общо има с включването на телевизора ? Все пак ще пробвам и ще пиша!

    - - - - - - - - - -

    Впрочем май забравих да добавя .......нз дали има нещо общо с темата , но преди няколко седмици се опитах да свържа лаптопа последством дисплей адаптер и dvi to hdmi кабел към телевизора и при свързването ми изгоря дъното на лаптопа. Незнам защо но си мисля че Филипса по някаква причина е главния виновник в случая. Защото въпросния дисплей адаптер и кабел към него използвах на друг телевизор почти всекидневно и проблеми не съм имал до сега !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с включването на LG 32LT75
    От Donald във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-06-15, 16:32
  2. Проблем с WI-FI телевизор PHILIPS 42PFH6109 3D LED
    От zoodreben във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-14, 21:58
  3. Проблем с плазмен телевизор philips 42pfp5332_10
    От vladovd във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-14, 18:14
  4. проблем с телевизор Philips 29PT9521
    От Lacho13 във форум Philips телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-07, 13:01
  5. Проблем с включването на компютъра
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-07, 10:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе