Резултати от 1 до 3 от общо 3

PHILIPS 32PFL3605/12 не иска да се включи!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #1

    PHILIPS 32PFL3605/12 не иска да се включи!

    Здравейте! Вчера угасна тока и след като го пуснаха, телевизора, не искаше да се включи - имам предвид, че въобще не дава никакви признаци на живот - не му светят лампичките отпред, няма картина, няма звук, няма никой
    Отворих го да видя дали бушончето е изгоряло, но си беше наред, като го замерих с мултицета. Не съм компетентен в областта на телевизорите, но реших в момент на отчаяние да сваля платките и двете - захранване и мейнборд и да ги почистя от прах - пак не тръгна телевизора.
    Реших, че вместо да купувам нов ТВ ще ми е по-изгодно да си ремонтирам този. Надявам се да съм прав, но това, вие ще кажете.
    Има ли начин да разбера в домашни условия, коя от двете платки е сдала багажа и направо да я подменя с нова?
    От къде мога да си намеря тук в Бг нови или втора ръка платки? Искам да си ги сменя сам, тъй като не ми се вижда много сложна процедурата, а имам доста опит с ремонтирането на компютри и телефони и не ми се губят време, пари и ходене по сервизи за толкова евтин и стар телевизор. Надявам се да съм прав.
    Трябва ли да се преинсталира нещо след като сложа нова платка? Колко пари излизат горе-долу тези части?
    Тъй като виждам, че имат разни серийни номера по частите, реших да ги снимам всички, в случай, че това е от полза. Бихте ли ми казали какво точно да търся в интернет - сер. номера, марки, модели?
    Благодаря ви предварително за отзивчивостта!

    Албум със снимки: Imgur: The most awesome images on the Internet

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #2

    Отговор: PHILIPS 32PFL3605/12 не иска да се включи!

    По информацията която даваш мисля че е захранването скапало се е от токовия удар но няма гаранция че и нещо друго не се е опукало .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: PHILIPS 32PFL3605/12 не иска да се включи!

    виж дали вървят 5 волта от захранването към мейнборда. слагаш тъмния накрайник на мултицета на маса и мериш с червения в буксата към мейнборда. отдлно на буксата има надпис stb тоест стенд бай виж кой пин е. ако върви и не свети може и да е мейнборд. пробвай това после ще ти кажа да видиш и едно друго нещо....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-07-14, 09:54
  2. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 08:22
  3. Samsung LE-32C450 или Philips 32PFL3605 или LG32LD420
    От Ludomirce във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:17
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-10, 11:03
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе