Резултати от 1 до 11 от общо 11

Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #1

    Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Здравейте, колеги. Телевизора е модел 40 PFL 8606K. Проблемът е следния: Включвам го тръгва изписва надписа Филпис чисто у хубаво както си е след това показва че няма сигнал от съответния канал и след 10-тина секунди следва размазване на картината и така след всяко изключване и включване. След като го отворих има доста платки ...не като другите дъно и захранване. От платката на която се намира тунера и другите входове излиза кабле който съм обозначил с 1 , и влиза в друга платка от нея кабела който съм обозначил с 2 влиза в трета платка и от нея излиза 2 лентови кабела за екрана (единя е за половината екран другия за другия поне като ги изключвам един по един така чезне картината). КАто извадя от втората платка кабел номер едно който идва от платката с входовете картината изчезва веднага. Закачам го и вадя изхода от нея кабел номер 2 ....размазаната картина за 10-15 секунди изчезне последователно като избледнява екрана до черно . След това пак включвам кабел номер 2 и картината тръгва както трябва менюта екранни и прочие , но ова продължава максумум 5-10 секунди и почва да се размазва на черти последователно докато не вземе целия екран ...и така когато изключа и включа кабел номер 2 всичко се оправя за 10 секунди .. Кабел номер 2 е бил като гледам леко прищипан, но според мен работи защото при пипането му нищо не се променя и при всяко негово включване тръгва картината и след това се размазва. Мисля си, че проблема е в платката номер 3- малката в която влиза лентов кабел номер 2 и излизат 2 лентови за екрана , тя се явява последна преди екрана и след като и подал сигнал от клабел номер 2 работи ТВ за 10 секунди и размаже. Какво мислите ? мисля че не е самия дисплей .....??? ако може някой да помогне с мнение да се обединим дали е малката платка номер 3 за смяна . благодаря на всички предварително отзовали се.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Добре е да се диагностицира от техник, преди да поръчваш част.



    Зелената платка от ляво е T-con board. (зелената в дясно е Main Board, кафявата в средата е Power Board(захранващ блок))
    https://www.vareza-elektronik.de/pro...8ld7i1ohio3v75
    T-con board
    TV
    T-con бордове - www.tvservice.bg
    https://www.ebay.com/sch/Philips-TV-...i.html?_fsrp=1

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #3

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    да , колега това е ясно , каква е номер 3 е въпроса....и защо когато изключа кабел номер 2 изчакм 10 секунди да избледнеят всички черти на екрана и да стане черен , след като го включа отново кабел номер 2 , картината тръгва за 10 секунди и пак се размазва....мисля , че логиката е че платката малката номер 3 получи сигнала от кабел номер 2 и след 10 секунди го размаже....в смисъл кое друго може да е , и си мисля че е платка номер 3 прецакана , защотото явно платката с кабели 2 и 3 си подава сигнал и картина щом при всяко изключване и включване на кебел 2 в нея картината тръгва значи тя подава правилен сигбал и платка номер 3 се бастисва и го размазва....така си мисля поне....не ми се вярва да е дисплея...

    п.с. не мога да се диагностицирам с техник защото съм в чужбина .....поправял съм хувабо ЛГ , но там са само дъно и захранване , смених дъното и е ОК ...но тук е малко по различно ....

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #4

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Не знам точно, но според мен, малката платка е някакъв драйвър на панела и би трябвало да е част от видеопанела. Не съм уверен, че повредата е в нея.

    Погледни обозначението изписано някъде по краищата на платката и го потърси в нета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #5

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам точно, но според мен, малката платка е някакъв драйвър на панела и би трябвало да е част от видеопанела. Не съм уверен, че повредата е в нея.

    Погледни обозначението изписано някъде по краищата на платката и го потърси в нета.
    ...да но Като изключа кабел номер 2 изчакм 10 секунди да избледнеят всички черти на екрана и да стане черен , след като го включа отново кабел номер 2 , картината тръгва за 10 секунди и пак се размазва.... от там си мисля , че платката работи то не е товар да я товари като включа кабела и да размаже ...аз си мисля че тя подава коректен сигнал за картината и след като малката платка получи сигнал и след 5 секунди се бастисва тоя сигнал....знам ли и аз

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #6

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Колега,
    Отиди при кадърен майстор и си реши проблема!
    Рискуваш да повредиш необратимо телевизора. Ако вече не си го направил.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #7

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Трябва да се направи диагностика и консултация със сервизен техник, преди да поръчваш каквото и да е.

    Мое предположение
    Ако повредата е в драйвъра на панела - няма въобще да имаш цяла картина

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    36
    #8

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Трябва да се направи диагностика и консултация със сервизен техник, преди да поръчваш каквото и да е.

    Мое предположение
    Ако повредата е в драйвъра на панела - няма въобще да имаш цяла картина
    Не съм в България и тук няма към кой специалист да се обърна. Дъното може ли да разпознава включването на кабел номер 2 в него и да го подразбира като товар и да размаже картината ? защото при всяко изключване и включване има картина за 10 секунди и после размаже , или драйвера като получи сигнала и го размаже ....незнам и аз вече

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #9

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Проблема е в управлението на панела. Дали е видео памет или друго не е ясно, но е възможно да е в MB или с самия панел! Така , че наистина не е ясно в случая за съжаление кое е от двете. Ако се намери МБ за тест е най добрия вариант но не съм сигурен какви пари ще се намери ..

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #10

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    Цитат Първоначално публикувано от casparcho Виж публикацията
    Не съм в България...
    Къде си, че пишеш няма тв сервиз?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #11

    Отговор: Колеги може ли помощ за повреден телевизор Филипс.

    То вероятно има, ама цената за ремонта вероятно е съизмерима с тази на телевизора.
    Рабирам го колегата, но не виждам как от форума може да му се помогне.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колеги може ли един съвет
    От Petar Manushkin във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-16, 16:24
  2. Проблем Телевизор филипс
    От borisov87 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-04-15, 09:49
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-15, 16:12
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 18:48
  5. Повреден телевизор
    От Avis във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-06, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе