Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42
Like Tree1Одобрявам

Philips 43PUS6501 - Аудио ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #1

    Question Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Здравейте, хора! Имам Philips 43PUS6501, който ми е свързан с тонколонки с 3,5 жак. Какви други опции, има за звук ? Искам да си купя някакви други колонки, повече от 2, но не знам телевизора какво поддържа. Има някакви други букси за аудиото, но нищо не разбирам. Някаква оптика аудио, други букси . . . Моля за съдействие.
    ( В момента тонколоните ми са свързани в буксата за слушалки )


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Варианти има , но зависи от парите . Само с тонколони няма как да стане , трябва и подходящ усилвател . Друг вариант е активни тонколони като за компютър - има ефект , но не очаквай чудеса .
    Е , именно оптиката е вариант ,за скарта е малко вероятно да има активен аудио изход .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    А аз оптиката се виждам в чудо, защото не знам каква "маймуна" е това. Система за домашно кино, ако си купя например, ще върши ли работа ?
    Пример : HTR PHILIPS HTD-3510 | Домашни кина | Домашни кина | TV, Видео и Gaming | Т&

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Няма нищо сложно или за чудене - това си е стандарт - цифров изход за звук , оптичен или коаксиален - еднакво качество , различни кабели .
    Този пример има това , което ти трябва ( оптичен аудио вход ) и ще стане и не е много скъп , но дали ти трябва двд плеър , само питам .
    Тази система просто не отговаря на нивото на телевизора , но за малко пари - толкова .
    Този пост е редактиран от civica; 29-01-17 в 07:50.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Двд хич не ми трябва. Бих взел системата, заради оптичния вход, за да ползвам колоните. В нета почти не нанирам тонколони/системи 5,1 с оптичен вход и по принуда засега се спрях на това.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #6

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    То хубаво да го ползваш , ама нещо не виждам в инфото поддръжка на DTS, което си е много странно за ДВД система ... и ако наистина не поддържа, няма много смисъл да го купуваш .
    Варианти много - цифрово-аналогов пробразувател с 5.1 изход и някакви обикновени компютърни колонки или модела на Лоджитек с вградени декодери (май Z900 или нещо такова беше) , или друг по-висок клас DVD/BD система тип "всичко в едно" с цифров вход ... или най-добрия и съответно най-скъп - ресивър и колони ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #7

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То хубаво да го ползваш , ама нещо не виждам в инфото поддръжка на DTS, което си е много странно за ДВД система ... и ако наистина не поддържа, няма много смисъл да го купуваш .
    Варианти много - цифрово-аналогов пробразувател с 5.1 изход и някакви обикновени компютърни колонки или модела на Лоджитек с вградени декодери (май Z900 или нещо такова беше) , или друг по-висок клас DVD/BD система тип "всичко в едно" с цифров вход ... или най-добрия и съответно най-скъп - ресивър и колони ...
    Пише, че има това : "
    Задни конектори
    • Допълнителен вход (AUX),Изход за композитно видео (CVBS),Цифров оптичен вход,Фиксирана FM антена,HDMI 1.4 изход (ARC),Минижак за тонколони Easy-Fit

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Колега , нещо не се разбираме . То какво има самия телевизор като конектори е ясно , за системата също. Колко пари ти се дават ? Варианти има , но има и цена - около 600 лв за Лоджитек Z906 , примерно . Или нещо читаво втора употреба .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Нека се побера в 200 лв. Нека да не е 600 лв. Не държа да се обзавеждам с Toop колони, искам някакво 5,1

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Напълно те разбирам , но това за 600 лв не са Тоор колони , каквото и да значи , просто са добри за целта , но си имат цена . За тези пари това някакво 5.1 е всяко с оптичен вход , това търси .

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #11

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Е, то всеки си преценява сам ... да не стане после 200 ... + 600 ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #12

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    То ако ще е за 600лв...из метро се подвизява някакъв пайнер в комплект с колони..пак ще е по добре от всичките изброени

    Пп..
    5.1ресивр с колони имам в предвид
    Този пост е редактиран от frodo; 29-01-17 в 14:34.
    svetlio1 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Значи да търся тонколони 5.1 с оптичен вход, така ли ? Съжалявам за глупавите въпроси ,но никой не се ражда научен. А на мен за пръв път ми се налага да търся нещо различно за купуване от тонколонки "някакви" с 3,5 жак.

    Ако си взема системата за домашно кино, която ви показах, докато гледам телевизия или слушам музика, ще работят ли 5те колони във стерео, или самата система ще работи, ако плейвам нещо директно през нея?

    - - - - - - - - - -

    Всъщност, харесах си този модел
    http://www.logitech.com/en-us/product/surround-sound-speaker-z506


    това е задния панел, така като погледнем изходите на буфера и на телевизора, ще има ли как да се свържат ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Цитат Първоначално публикувано от shpion Виж публикацията
    Значи да търся тонколони 5.1 с оптичен вход, така ли ? ......................
    Ако си взема системата за домашно кино, която ви показах, докато гледам телевизия или слушам музика, ще работят ли 5те колони във стерео, или самата система ще работи, ако плейвам нещо директно през нея?

    - - - - - - - - - -

    Всъщност, харесах си този модел .....................



    това е задния панел, така като погледнем изходите на буфера и на телевизора, ще има ли как да се свържат ?
    Да , това трябва да търсиш , но няма голям избор от такива комплекти за малко пари .
    Ако системата е свързана с телевизора ще чуваш това , което излиза като звук от телевизора при правилните настройки . Като превключиш само на системата ще чуваш това , което излиза от нея .
    Тези колонки на Лоджитех може да ги свържеш през изхода слушалки на телевизора , но колко ще ти хареса звука .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    42
    #15

    Отговор: Philips 43PUS6501 - Аудио ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Да , това трябва да търсиш , но няма голям избор от такива комплекти за малко пари .
    Ако системата е свързана с телевизора ще чуваш това , което излиза като звук от телевизора при правилните настройки . Като превключиш само на системата ще чуваш това , което излиза от нея .
    Тези колонки на Лоджитех може да ги свържеш през изхода слушалки на телевизора , но колко ще ти хареса звука .
    В мисъл, защо дали ще ми хареса звука ? А, и,като ги свържа през изхода за сушалки, ще имам ли 5.1, ако филма е такъв, или 3,5 жа ще е само стерео?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips 43PUS6501 - как да го свържа с LAN кабел ?
    От shpion във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-16, 20:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 26-09-16, 06:48
  3. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 18:42
  4. двд аудио и блурей аудио
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 16-07-10, 12:00
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе