Резултати от 1 до 4 от общо 4

DLNA сървър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    16
    #1

    DLNA сървър

    Здравейте,

    сдобих се с телевизорче серия 6412 без да поразгледам преди това мненията и сега съм на етап чукане на главата що ми трябваше да си го причинявам, но както и да е.

    Явно ще трябва да преглътна факта, че няма как да изкарам многоканален звук от телевизора, но поне кажете някой добър безплатен или разхуйовен DLNA сървър, който да си сложа на компютъра.

    Постановката е следната : PC с мултимедийно съдържание на 2 USB харда и останалото е разпиляно на няколко вътрешни диска. - WIFI - ТВ. Шернато цялото съдържание и уж всичко разрешено от страна на компа.

    - генерик плейър на тв / НЕТ достъп - не вижда нищо. Показва ненаселени категории.

    - вдигнато DLNA на KODI - ползвам го, но не искам да го държа непрекъсната включено от страна на компа. При това май прави и някои проблеми. От към телевизора работи без проблем. Не разбрах защо обаче (това го установих снощи) има достъп до единия хард, но го вижда без съдържание.

    - PLEX - ако съм разбрал правилно - върви си само с неговия си плейър от страна на телевизира. Малко настройки.

    - Serviio - Ще пробвам ако успея да му намеря майстора

    ТОВА КОЕТО БИХ желал - искам да си вдигна стабилен / добър DLNA сървър от страна на РС-то, а от страна на телевизора да използвам единствено Коди. Някой може ли да ми препоръча подобен софт? Изисквания - да не е заплатен. Да има интуитивен интерфейс. Да е стабилен и да не иска рестартиране през ден.

    Друг въпрос - можете ли да препоръчате някакъв IP ТВ източник - на нулева или друга разумна цена под / до 10 лв, който да не е ограничен до кабелната мрежа майка и примерно съдържа AXN-ите 24 kitchen и някои други платени канали. Запознат съм какво има безплатно на KODI, не съм особено доволен от стриймовете, а и са само безплатни неща.

    Иначе ако в момента бих купувал телевизора пак, не бих го взел с андроид и вероятно не бих го взел смарт.
    Този пост е редактиран от Venko Grigorov; 18-05-18 в 13:39.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: DLNA сървър

    Щом ще се използва единствено Коди (макар аз лично да предпочитам и ползвам CEMC), DLNA сървър не е необходим. Достатъчно е да се добави източник на видео, споделен от Windows SMB.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: DLNA сървър

    Еми да но очевидно има проблем защото както казах при уж шерване по всички правила на дискове и папки (реално SMB на windows) компютъра се вижда от тв-то само че няма съдържание. Коди мисля че също не виждаше съдържанието. В него случай не трябваше ли да се направи "база" с мултимедията в MS Media Player?


    СЕМС - ще го погледна. Въпреки че изрично пишат, че не са свързани по никакъв начин с XBMC и KODI, интерфейса който са му сложили 1:1 копира един от основните скинове на XBMC от преди КОДИ.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Отговор: DLNA сървър

    Аз ползвам https://nmaier.github.io/simpleDLNA/. Много лесен за употреба, не съм имал проблеми. Моят телевизор няма Коди, само DLNA клиент и така гледам всичко на него (почти, защото телевизора не може да отвори 100% от файловете, дори и да са на USB)

    Добавено:
    Тъй като това програмче работи само когато има mлогнат потребител, трябваше да направя Scheduled Task, който се изпълнява "At system startup" и който стартира DLNA сървъра чрез bat файл със следното съдържание:
    <път до файла>\sdlna.exe --seperate -c cache.dat f:\videos-1 G:\videos-2 G:\videos-3
    Този пост е редактиран от stfn; 18-05-18 в 18:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DLNA сървър за ANDROID и субтитри
    От bateradko във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 10
    Последно: 23-01-14, 17:18
  2. DLNA Проблем с PC "Домашний медия сървър" > Dlinkgo DIR-501 > TV UЕ32D6500
    От spark33 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 30-04-13, 09:39
  3. DLNA домашен сървър?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-12, 20:58
  4. DLNA сървър и рутер от vivacom
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-12, 12:11
  5. NAS сървър или PC файлов сървър?
    От shreker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-09, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе