Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Питане за Philips 49pus8303

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #1

    Питане за Philips 49pus8303

    Здравейте днес си купих въпросния телевизор, всичко в него ми харесва много. Един от основните критерии при избора ми бе да е 100 херца опресняване, от магазина ми кааха, че този е такъв и няма да имам проблеми със замазване на картината,НО... днес го свързах към булсата и останах малко разочарован, защото си маже картината при бързи сцени, дори на HD канали. Поразрових се из гугъла и попаднах на тази снимка

    Какво ще рече HDMI 60hz? Булсата ми е свързан чрез HDMI, означава ли, че картината е 60hz? Моля споделете вашето мнение, има ли някакви настройки за това мазане, нали уж е 100hz?

    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    С Булсат и 1000Hz да е реалната честота на опресняване на панела, все тая!
    60Hz е максималната честота на кадрите на подавания сигнал от източника. 120Hz е вертикалната честота на опресняване на картината на панела. Ти сам си постнал обяснението за последното.
    За начало си купи качествен HDMI кабел и махни "оригиналния" китаец.
    Изключи всички възможни подобрители на картината. Как - прочети си ръководството на ТВ.
    Успех!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Цитат Първоначално публикувано от koprio Виж публикацията
    Здравейте днес си купих въпросния телевизор, всичко в него ми харесва много. Един от основните критерии при избора ми бе да е 100 херца опресняване, от магазина ми кааха, че този е такъв и няма да имам проблеми със замазване на картината,НО... днес го свързах към булсата и останах малко разочарован, защото си маже картината при бързи сцени, дори на HD канали. Поразрових се из гугъла и попаднах на тази снимка

    Какво ще рече HDMI 60hz? Булсата ми е свързан чрез HDMI, означава ли, че картината е 60hz? Моля споделете вашето мнение, има ли някакви настройки за това мазане, нали уж е 100hz?
    Телевизорът ти е с резолюция 3840х2160 и 100/120Hz. Проблемът е в сигнала, който му пускаш. Булсат от 10 години заради икономия на битрейт орязват резолюцията на видеото от 1920 на 1440. Налага се телевизора да прави жесток ъпскейл до 3840...Така се размазват контурите на обектите.
    Включи си в менюто функцията за генериране на междинни кадри, за да уплавниш малко движенията.

    Изписаното долу на снимката показва какъв сигнал може да приема телевизора през HDMI порта - 3840х2160 на 60Hz


    Пусни му някой от UltraHD демо каналите по сателитите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #4

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Човекът може да пробва да върже ТВ към антенния вход с антена и да сравни качеството с цифрова ефирна телевизия. Там мисля, че опресняващата честота беше по-голяма...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Всички телевизии в Европа предават 50Hz

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #6

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Здравейте и благодаря за помощта, все още всичко свързано с телевизора ми е мъгла, но се надявам да влезна в час, понеже гледам булсат през hdmi означава ли, че картината е 60hz,а не 120 както го дават? Има ли значение кой hdmi вход ще ползвам и бихте ли ми препоръчали качествен кабел? Навсякъде в нета чета за премахване на подобрителите на картината, но как става това не знам, в книжката на тв има ли ги? Понеже качеството на булсат е ужасно и надписа HD е само за красота, какво мога да направя, за да гледам прилична картина без толкова мазане? Много въпроси и все така лаишки, но.... Извинявайте
    Този пост е редактиран от koprio; 09-06-19 в 10:34.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Телевизиите предават в 50fps, а видеопанела на телевизора ти се опреснява с честота от 100Hz.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #8

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Просто за проба, ако имаш възможност , пусни си някой немски HD канал от ASTRA и сам ще разбереш , че проблема с мазането е от Булсатком .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #9

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Непременно ще пробвам, имам допълнителна антена за немските канали. Чудех се дали няма някаква "екстра" телевизора за компенсиране на лошото качество. Сега се чудя само при Филипс ли е така? Когато го купувах си бях взел флашка със Формула 1 свалена от замунда, имаше мазане заради лошото качество, пробвах го на едно сони (49xf8096) там мажеше и повече

    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #10

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Аз гледам сателитна от Виваком и съм сравнително доволен .
    Махнах приемника и сложих CA модул ... може и да си втълпявам , но мисля, че така е по-добре откъм качество .
    SD каналите са със задоволително качество, но при HD каналите нямам забележки .
    ТОВА са моите настройки на телевизора, изключил съм почти всички филтри .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #11

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    emil22 благодаря ти, довечера ще ги пробвам
    п.с направо съм изумен, на немските канали картината е кристална [emoji15] кога булсат ще имат такава?
    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от koprio; 09-06-19 в 21:52.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #12

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Колеги вчера като пуснах телевизора ми изписа, че се е ъпдейтнал до по-нова версия, има промянавъв подредбата на приложенията. Всичко хубаво, но от тогава не мога да си сдвоя дистанционното и сега не ми работи гласовото търсене и клавиатурата на гърба.
    п.с има и нов ъпдейт, който чака да се инсталира, ама засега го спирам

    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #13

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Цитат Първоначално публикувано от koprio Виж публикацията
    п.с направо съм изумен, на немските канали картината е кристална [emoji15] кога булсат ще имат такава?
    Никога ! Новия им сателит така си стои неизползваем ... няма думи
    Колкото до дистанционното, рестартирай телевизора и след това натисни за няколко секунди бутона за настройки докато синята светлина на дистанционното започне да мига .
    Няма начин да не се сдвои .
    Не си спомням дали с някой от новите SW нямаше и ъпдейт на дистанционното ... пробвай .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #14

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Оправих дистанционното, но с помощта на човек от филипс, върнахме фабрични настройки, влезнах в някакво скрито меню със код и там натисках разни неща и стана. Сложна работа, дано не се раздвои пак, че бая зор ще е
    п.с сле два дни ползване пак се раздвои дистанционното, оправя се, като се изключи телевизора от захранването. Явно нещо андроида е бъгав все още. Иначе си купих HDMI кабел HAMA и картината се подобри значително
    Този пост е редактиран от koprio; 12-06-19 в 12:53.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #15

    Отговор: Питане за Philips 49pus8303

    Колеги за втори път ми се случва да изчезне звука на телевизора. Вечерта си работи, но на следващия ден няма звук, това през 4-5 дни се случи, оправя се след като го загася от контакта. Проблем ли е това или просто бъгясва операционната система?

    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане конкретно за PHILIPS 32PFL4606H/58
    От marcam във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-12, 18:20
  2. Питане за три модела на PHILIPS
    От sclera_bg във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 13:47
  3. Питане за philips-hmp3000
    От goiko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-11, 19:58
  4. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 13:13
  5. Питане за Philips VOIP433 Dual Phone
    От koki_bg във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-08, 02:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе