Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1

    philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Здравейте на всички. Ще съм благодарен на професионално мнение и съвет относно модела Филипс цитиран по-горе пострадал при следните обстоятелства: Телевизора си работеше перфектно без никакви забележки до момента в който ( на 26.12.2019 г. ) ми хрумна блестящата идея, че трябва към работещия тв да включа работещия лаптоп. Речено - сторено - разпънах чисто новия HDMI кабел, "боцнах" го в телевизора и съответно и в лаптопа, НО - в момента на включване към компа се чу БУМ - като от черните пиратки и .....настана тишина!!! Странно - неловка ситуация. Лаптопа е лесен - новото дъно пътува, но да се намери Main Board 715G6165-M02-000-005K Wk:1343 - се оказа пълно приключение.
    Молбата ми е, ако знаете от къде мога да поръчам такава платка да помагате. Въобще има ли сайт или магазин, предлагащи доставка на такива части. От друга страна, струва ли си да се мъча да го поправям? ...ама и как да оставя пред кошовете тв работил по-малко от 300 часа...?!?
    РС - ...и Моля Ви, ако имате нерви и време, обяснете, аджиба, защо гръмнаха машинките - какво не съм направил по учебник? ....
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #2

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    1. Потърси платката тук.

    2. НИКОГА не се подключва захранена апаратура.
    Вече знаеш защо.
    А сега си провери фазата и нулата на контактите.
    И когато се подключват така техниките, най-добре да са захранени от един разклонител.

    И те такаааам...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Благодарско и за съветите и за сайта - ще прегледам да видя какво ще открия.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Никога не свързвай телевизора с HDMI кабел към друго устройство когато и двете у-ва са включени! Свързването да става само при изключени и двете устройства.
    Задължително: контактите към които са свързани двете устройства, трябва да са в един токов кръг.
    1. Изключваш двете у-ва.
    2. Свързваш кабела към портовете.
    3. Едва тогава включваш двете устройства.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Да, да ... това вече го разбрах, само не ми е ясно, защо никъде в инструкциите за свързване на тв-то не е упоменато това и възможността от такъв ефект и че всичко го правим на своя отговорност, както е модерно да се пише навсякъде и производителя не носи отговорност за щети, получили се при неспазване на еди какво си...?!?
    Четейки из форумите установих, че много хора като мен са си опропастили телевизорчетата по същия начин като мен. Едно момче от Варна така съсипал чисто нов тв за над 2600 лв. точно така ....
    Благодаря още веднъж за отговорите и съветите и се надявам повече хора да прочетат и да разберат какво не трябва да правят, а аз ако намеря платка може и да си гледам филипсчето

  7. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #6

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Е, платката ти съм я дал вече... Комуникираш, плащаш, чакаш, получаваш, монтираш, молиш се и (евентуално) се кефиш.

    Aз също, като млад дихател, така гръмнах една видело карта преди 20-ина години... Каквото сам научиш от опит, никога няма да забравиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Значили че съм извадил късмет след като години наред ръчкам HDMI-и кабела към телевизора към монитора на компютъра ми и т.н проблеми не е имало?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #8

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Има вероятност, да си изгорил само единият HDMI порт на телевизора. Затова пробвай и на другите портове.
    В повечето случаи гори комутационният чип и от там няма връзка между порта и процесора.

  11. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #9

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Извадил си късмет с правилно свързани контакти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Е, платката ти съм я дал вече... Комуникираш, плащаш, чакаш, получаваш, монтираш, молиш се и (евентуално) се кефиш.

    Aз също, като млад дихател, така гръмнах една видело карта преди 20-ина години... Каквото сам научиш от опит, никога няма да забравиш.
    Да да, писах им на тези добри хора от сайта да изпращат платката, но поискаха допълнително инфо, та им изпратих снимки. Безкрайно съм благодарен дано мога да почерпя някога някъде - примерно ако идваш на ски към Пампорово

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Цитат Първоначално публикувано от Antonyo Виж публикацията
    Да, да ... това вече го разбрах, само не ми е ясно, защо никъде в инструкциите за свързване на тв-то не е упоменато това

    Доколкото си спомням при всички марки , които съм купувал си го е пишело в инструкциите.
    Това е от бързото упътване на твоя модел
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Доколкото си спомням при всички марки , които съм купувал си го е пишело в инструкциите.
    Това е от бързото упътване на твоя модел
    Поклон. Ако съм отдал значение на тази снимка!!! всъщност даже не съм я забелязал ...резултата е на лице.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Не може да им се отрече на Филипс "икономичния" стил - честно казано и аз не видях в цялото упътване написано по-ясно - при други производители си го пишеше.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Позволете да Ви досаждам още малко по темата. От въпросния сайт ми изпратиха като предложение платка със следния идентификационен или какъвто там се води № 715G6165-M01-000-005X както и още някакви кодове - 703EXE0A02B45ST / 905TXESCN3500100ST, като се уточнява, че платката е свалена от телевизор като моя - 42PFH6309/88 FZ1. Въпроса е, при положение че върху платката от телевизора ми е изписано 715G6165-M02-000-005К, ще ли да работи с тази, която хората ми предлагат ?!?
    Станах досаден простете за което, ама като сме се хванали, да видим какво ще излезе

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 08-11-14, 19:30
  2. Телевизор PHILIPS 42PFH6309 3D LED дайте мнение
    От audiceco във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-14, 16:03
  3. Tv Philips-може ли с безжична клавиатура
    От injenercheto във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 22:13
  4. GeForce и Radeon заедно - може, може :)
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-08, 12:17
  5. може ли да се разкодира телефон philips 350 на vod
    От Vagabundo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 06-09-04, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе