Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с CA модул на Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с CA модул на Виваком

    Здравейте, имам телевизор Philps 43PUS7805/12 от няколо дни. Преди това на негово място беше друг Philips отново 43 инча, който много рядко ми правеше проблем с СА модула, което се изразяваше по следния начин:
    - при първо пускане сутрин ми излиза надпис "Канала е кодиран, моля проверете ca модула или картата".... нещо от този сорт. За да се реши проблема или рестартирам телевизора или изваждам модула и го връщам обратно и всичко се оправя;
    - поянкога се случва на някой канал гледайки си да излезе този надпис, но за 2-3 секунди и се оправяше сам;

    Новия телевизор обаче ми извежда това съобщение при всяко пусакне, което налага повторно рестартиране или изваждане на модула, изчакване на 5-10 сек., връщане на модула и нещата се оправят.
    Обновен е до последната версия, но май не трябваше. Днес опитах да го върна до предходна, като свалих zip файла и сравних версията както е записан в лог файла, но във флашката телевизора не отркива софтуер. Разархивирах zip файла резултата е същия.

    Дали според вас това се дължи на обновяването на софтуера или CA модула не е напълно съвместим с новия телевизор? Със стария Philips на 100% нещата ще са наред.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: Проблем с CA модул на Виваком

    По-скоро има проблем с модула. Поразпитай дали нямат друг модел и го замени с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от ebis Виж публикацията
    Здравейте, имам телевизор Philps 43PUS7805/12 от няколо дни. Преди това на негово място беше друг Philips отново 43 инча, който много рядко ми правеше проблем с СА модула, което се изразяваше по следния начин:
    - при първо пускане сутрин ми излиза надпис "Канала е кодиран, моля проверете ca модула или картата".... нещо от този сорт. За да се реши проблема или рестартирам телевизора или изваждам модула и го връщам обратно и всичко се оправя;
    - поянкога се случва на някой канал гледайки си да излезе този надпис, но за 2-3 секунди и се оправяше сам;

    Новия телевизор обаче ми извежда това съобщение при всяко пусакне, което налага повторно рестартиране или изваждане на модула, изчакване на 5-10 сек., връщане на модула и нещата се оправят.
    Обновен е до последната версия, но май не трябваше. Днес опитах да го върна до предходна, като свалих zip файла и сравних версията както е записан в лог файла, но във флашката телевизора не отркива софтуер. Разархивирах zip файла резултата е същия.

    Дали според вас това се дължи на обновяването на софтуера или CA модула не е напълно съвместим с новия телевизор? Със стария Philips на 100% нещата ще са наред.
    Извикай ги да ти сменят модула. Имат различни модули и на различни тв без значение марката правят проблеми. Най - вече на А1 редовно ги подменят. На по старите няма проблем, но на някой нови е факт. Не е от телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с CA модул и карта на Виваком
    От ivo i във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-12-20, 09:30
  2. Sony 43X83C с CA модул на виваком блокира
    От poisoner във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-17, 20:52
  3. Проблем с Dns ите на Виваком
    От One във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-16, 10:55
  4. NAPT проблем при виваком
    От orlean във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 22-02-13, 00:03
  5. проблем с рутер на виваком
    От diterh във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-12, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе