Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree5Одобрявам

Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #16

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    Колегата gurcayy е показал по-скоро написаното малко по-надолу. А именно 170лв. "Купи с Гаранция".
    Освен това в ТП например вече не е гаранция, а някаква друга врътка. Спорихме с колега преди 2-3 седмици и се оказа, че не е застраховка при тях.

    Ако авторът n1s0 на темата разчита на реално действаща търговска гаранция за физическо лице, не би трябвало да има проблем.
    Но в случай на застраховка, трябва много добре да е запознат с нейните условия. Защото ЗД не дават пари, ако могат да се измъкнат.
    Успех!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,029
    #17

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    Гледайки какви условия и щети покриват тези застраховки... това че са се съгласили да му дали нещо, било лев или два и то заради линии които почти не се забелязват, за мен си е цяло чудо.
    tanatos одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #18

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    Здравейте, доста неща ми се събраха в последно време и не ми остана време да вляза и да видя какво се случва с темата ми. Доста сериозен интерес е породила. Извинявам се че съм ви заблудил като съм написал че е в гаранция. На практика си е застраховка, но от магазина го пробутват удължаване на гаранцията! Неслучайно реших да се хвана на хорото и да го пратя в сервиза, за да видя какво ще се случи и дали наистина има смисъл от тази застраховка. Линиите наистина отдалеч (~3 м. разстояние) не се забелязва, но като се приближиш на 2 м. започват да си личат на определен фон.

    Цялата история в обобщен вид.

    Поздрави.

    1. Пуснах по мейл заявление за завеждане на щета.
    2. Заявлението бе обработено в рамките на по-малко от 2 работни дни.
    3. До края на седмицата оставих телевизора в централния *ръчко сервиз, който обслужва гаранционно на Техно*аркет. Въпреки че се води застраховка, а не магазинна гаранция пак се обслужва от тях.
    4. Срокът на изчакване е 45 дни, вместо 30 тъй като това са условията на застрахователя. Не се наложи да чакам максималния срок. Свързаха се с мен по-рано.
    5. Очаквах застрахователят да ми даде право на избор - или да избера сумата, която ми предлага като компенсация или да продължа да си използвам телевизора. Това не се случи - директно получих ел. поща с ваучер за съответната сума. Свързах се по телефона със служителката, която ми изпрати съобщението. Обясни ми на колко е оценен ремонта от сервиза и че на практика сумата за ремонта (1400 лв.) превишава покупната стойност на тв, следователно директно засилват с ваучера.
    6. Ваучера на теория има срок от 2 месеца, но на практика може да бъде удължаван многократно като срок. Просто ако е изтекъл трябва да се свържа предварително със застрахователя, за да може в рамките на 1-2 дни да го подновят и вътрешноадминистративно да се синхронизират с Техно*аркет.
    7. До края на седмицата отидох и си закупих 58 PUS 8507 на промо цена от 1179 лв.

    В общи линии е това. Споделям опита си не с цел реклама или нещо от сорта, а да прочета други гледни точки дали аджеба този тип застраховки си струват или не. Аз виждам нещата от 2 ъгъла. От една страна за 115 лв. след 27 месеца откакто го имам ми връщат 875 лв. под формата на ваучер и изглежда супер. От друга страна обаче можеше да продължа да ползвам телевизора без да се налага да изваждам ~300 лв. от джоба си за да купя друг. Чист късмет че имаше налични бройки и то на тази цена. Реално разлика между телевизорите откъм панел няма, НО има някои жизненоважни подобрения като дизайн, стойка и не на последно място значително подобреното аудио плюс аудио калибрацията.

    Ако ви интересува нещо друго, питайте смело.
    Този пост е редактиран от n1s0; 18-02-23 в 01:24.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #19

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    Не разбрах на каква стойност е бил ваучера? 1400 (стойност на ремонта), 1200 (за толкова си купил тв) или 875 (или нещо такова си споменал в сметките, което не се връзва с другите суми, или бройкат амортизация?)

  6. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #20

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    Да, 875 лв. са върнатите пари под формата на ваучер. Бройкат амортизация в размер на 1% за всеки започнат месец, откакто е твое притежание. Случката се разиграва на третия месец след изтичането на двугодишната (магазинна) гаранция.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #21

    Отговор: Philips 58PUS8505 тънки хоризонтални линии

    а за новия телевизор взе ли си удължена гаранция

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 14-07-19, 12:58
  2. Хоризонтални линии при LCD монитор
    От daley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-08-16, 22:45
  3. Toshiba 40RL933G - тънки тъмни хоризонтални черти
    От Genady във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-14, 02:02
  4. Хоризонтални линии на LCD SONY. Голям проблем.
    От dsmtv във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-08-13, 21:55
  5. PANASONIC TX-P42GT30E - Проблем хоризонтални линии!
    От Fightglor във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 04-01-12, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе