Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 195

НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #61

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Здравей elcos
    време нямам никакво, в последно време има повече клиенти, малко консултанти, и летя насам натам из магазина
    Иначе, имаш ли лаптоп, идваш и тестваме, няма проблеми, но след като в hdtvtest са казали че има забавяне, и как им се смеели играчите на играта Хало , че били неориентирани, значи има проблем с лага, и на този етап не си заслужава да се взима модела при положение че главно ще се ползва за компютърен монитор !
    Все пак на твое място бих изчакал, имаше проблем и със 6 та серия на Самсунг в началото , пак лаг, но го оправиха от софтуера, може и да има лъч надежда и за 8 ма серия, а дано !

    Не знам дали бюджета ти стига за очакваната 9 та серия на Самсунг ?

    lazarus18 , сетих се нещо, добре, има лаг примерно 30 или 50 милисекунди от компютър към телевизора, а какво става като звука от филма се подава директно към усилвател и колони, директно от аналоговия изход на една хубава звукова карта, няма ли да има леко разминаване на картина и звук ? Че това вече ще е смешно ?
    Или пак говоря глупости и спя пред компютъра




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #62

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Нищо чудно да има и там разлика. Хубавото е, че повечето ресийвъри имат опция за синхронизация на звука през 1 мс.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #63

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Мерси Миро. За съжаление не съм от София иначе веднага бих се възползвал от предложението ти. Още няма цена за 9 та серия но леко се съмнявам че бюджета ми ще я понесе като гледам цената на 8 ма. Все пак съм решил минимум 46ца да взема! Мисля си обаче че 50 милисекунди са твърде много!
    Макар че както е тръгнало може да си уредя една командировка до София и да разгледам новите серии на спокойствие!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #64

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Миро,
    моля те намери малко време и разцъкай 7-цата с LED:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09040611
    и направи малък коментар как се държи по основните параметри.
    По това което чета от ревотата за модела от 7-ма с LED подсветката е доста компромисен вариант.
    Ще е интересно дали всички представени (за сега невидяни на живо от мен за да се прецени реално,
    кое е истина и кое е плюене по така бързо напредващите в последно време Самсунг?!) негативи имат покритие за притеснения
    на бъдещите собственици. Очаквам каква ще е ситуацията при 9-та серия.

    P.S. Още едно ревю на руски за 8-ма серия:
    http://www.thg.ru/display/samsung_le40a856/index.html

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #65

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Въх! Какво направиха Samsung с последните си серии ?!?
    Ако това е истина то и 8 ма серия отпада като вариант за мен
    "Если использовать вход VGA, то будет просто катастрофа. Чёрный цвет недостаточно глубокий, так что об этом режиме можно забыть. При подключении через HDMI результат лучше, но телевизор отказался выводить рабочий стол в "родном" разрешении. В общем, не самый лучший вариант."
    А и заключението ако е реалистично говори доста:
    "В целом, Samsung LE40A856 - телевизор великолепный. Стоит ли его покупать? Нужно подумать. Действительно, что он делает лучше, чем LE40A676? Ответ кроется в более высокой контрастности, поддержке DLNA и изменённом дизайне. Но на этом всё. Отметим, что теперь цены на LE40A676 должны снизиться, так что можно будет взять этот телевизор по весьма выгодному предложению. Что касается встроенного контента, то на данный момент он себя не оправдывает, но идея нам кажется весьма перспективной. "
    Наистина трябва на живо да се тества как стоят нещата!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #66

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Здравейте, имам 40А786 от 2 седмици .... с доста смесени чувства съм !

    Както мога да се изразя (леееко съм лаик) черното е наситено черно - вечер при абсолютна тъмнина ако разкараш обозначенията на кой изход си в момента (HDMI или Ext.1 or Ext.2) не се разбира, че телевизора е включен. Дори при гледане на филми ако направиш допълнителни настройки за черно - черното става мнооого черно.

    Но стига с това черно ...

    при ровене в нета открих тези настройки - http://www.avforums.com/forums/showt...794082&page=27 с тях става цветничко и приятно за гледане.

    В сервизното меню не смея да влезна за да няма изненади със сервиза и гаранцията !

    При игри ... трябва ми една PS3 -ка за да кажа какво е положението там, но при игра от лаптопа (HDMI + nVidia 8700 GT) няма грешка - не виждам забавяне ! доста съм взискателен - довечера впрочем, ще мога да кажа най - точно като пусна CS -a . Защото там съм най - добре запознат и дори и да има най - малкото забавяне - ще си кажа без бой

    При гледане на BR рипове от лаптопа картината е размазваща, НО (ето тука става много дразнещо и притеснително !) при странично ускорение на екрана (зависи... дали е хоризонтал - ляво/дясно или диагонал ... по скоро когато има диагонал !) се появяват линии, които пресичат целият екран (моето виждане за този бъг е, че опресняването на картината не се синхронизира добре по диагонална константа). До сега са изпищяли хора ... "аnd they do not handle motion as well as the A686" ... http://www.avforums.com/forums/showt...794082&page=32

    До сега рових във всички подстраници на самсунг във всички държави, но нов firmware не откривам ! може да се появи .. може и да не се появи... може и да се появи и да не оправи проблема !

    Също така забелязах, че при гледането на хубави рипове WAF или BR / HD тези линии не се появяват или се появяват много рядко, докато при гледане на някакви неясни рипове на разни незнайни групи се получава често ! Има зависимост от настройките на картината за появата на тези линии при некачествените рипове, но не мога да хвана все още зависимоста. Важното е, че не съм успял да ги спра, дори и при изключване на всички подобрители на картината или упоменаването на HDMI вход 2, че е PC ! Процесорчето за обработка на картината или е слабичко, следователно има нужда от clock или физическото опресняване на картината куца (това най - много ме притеснява). Принципно сигнала минава първо през Yamaha RX-V663. Ще пробвам и без него довечера, но надали грешката е там, тъй като съм го гледал и без ямахата (но като се замисля май не са ми правили впечатление такива линии тогава...).

    И тъй като си размишлявам дрънкайки по клавиатурата ... се сещам, че трябва да взема да тествам HDMI - HDMI кабел - HDMI v.1.3. Той е малко цифрофрения, но ще пробвам да го взема за тест. Тъй като спънката може да е точно там.

    Toва за сега от мен ... ако имате въпроси давайте.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #67

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Да ти кажа честно имам малки съмнения, че проблема не е "в твоя телевизор", а във компютъра.
    Ако наистина имаш възможност да го пробваш с PS3 виж там дали го има този проблем.
    Виж дали ако изключиш системате за подобрение 100Hz Motion Plus не се подобрява.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #68

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Мерси за отзивите "nunu". И аз живо се интересувам как се развиват нещата с машинката .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #69

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Честито nunu и със здраве да го гледаш тоз красавец!
    И аз силно съм заинтерисуван от по нататъчното развитие на този модел как се държи.
    Тествай и ще сме ти благодарни за нови допълнителни коментари от твоя страна!
    Успех и очакваме ново включване от твоя страна!!!

    P.S.... дано да не се окаже вярно, че след модела 46М86BD който си купих преди време и се държи ПЕРФЕКТНО по всички показатели,
    на хоризонта "нищо добро" не се появява от Самсунг ... предполагам, че греша.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #70

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    "soon" ревюто на 656, 676 определено е много положително! За съжаление обаче не е такова за 7 ма и 8ма серия.
    Чакам с интерес какво ще пишат за 9 та!
    Вероятно обаче ще се насоча към 46 ца 656 както върви за момента, макар че ме блазни цената 46М86BD !

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #71

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    elcos, не са много добри в сравнение с наживото справяне на М86 спрямо новия А656!
    Тъй като си търся още един 46' LCD , а той обезателно ще е с LED - подсветка ще изчакам "специалната"
    9-та серия на Самсунг и ще решавам спрямо другите оферти на конкурентите!
    Тайни се надявам, че 7-ма не е толкова лоша, колкото я мажат ревотата до момента! За М86 писаха глупости, които НЯМАТ нищо общо с реалната истина, а за А656 казваха, че е най-доброто за момента, което пък е пълна лъжа и заблуда (личен тест към 2-та модела на Самсунг ев който печели стария М86!!!)
    Чакаме още мнения!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #72

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    "soon" - 9 та серия особенно 46" ще е умопомрачително скъпа! Между другото с каква матрица е твоята М86, понеже всичките които ги има изложени са с AUO!

  16. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #73

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Кak да разбера реалнaта матрица на панела ми,отзад през решетките се вижда LTF400HC01,което според един руски форум отговаряло на
    Super-PVA
    BN07-00529A LCD-PANEL;LTF400HC01,10bit,40inch,1.07B,но дали е така,кой ще ми каже ...
    Става въпрос за LE40A676.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #74

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Аз не знам в 6-та серия да се слага матрица, различна от S-PVA, но при Самсунг никога не се знае

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #75

    Re: НОВИТЕ 9, 8 и 7-ма СЕРИИ LCD TV на SAMSUNG ...!?

    Здравейте
    за съжаление наистина не ми остава никакво време да пробвам каквото и да е в магазина, при сам човек на телевизори и като капак днес и на компютри и какво ли още не, просто не остава време за тестове
    Който иска да пише, да се разберем и идва и да тества на воля

    Благодаря на nunu за споделената информация за телевизора му , хубаво е когато някой е имал време и е тествал телевизора достатъчно дълго на спокойствие !
    Иначе, прогресивно или Interlaced сте пуснали сигнала от компютъра, че ги има тези линии, или си е проблем на телевизора при бързи сцени и некачествени рипове ?
    Най добре ще е да кажете как се държи телевизора точно при CS, там ще се види забавянето за което се коментира из интернет при игри !

    Иначе и аз чакам 9 та серия на самсунг, окуражаващо е че в Македония имат вече една или повече бройки от 55 инчовия вариант, цената там е добра, но тук, хм, ще видиме като дойде! Аз през ден два гледам дали е поръчана и пътува насам нещо от 9 та серия, уви все още нищо на хоризонта, дано до нова година са тук моделите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 09-02-15, 07:56
  2. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  3. Новите Samsung AQV__EWA
    От vanini във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 13-08-09, 10:36
  4. Разлика м/у SONY V и W серии ?!
    От bobone във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 03-06-09, 18:58
  5. Търся няколко серии на Ало-Ало...
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-05, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе