Резултати от 1 до 6 от общо 6

Samsung - channel list editor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #1

    Samsung - channel list editor

    Здравейте.Предлагам тук да заформим една темичка за редактор на каналите на Самсунг телевизорите.Почти всички редактори,които съм пробвал (за Самсунг) имат много ограничена функционалност,сведена до копиране,местене или триене на канали.Не виждам как може да се обнови сат листата.Списъка със транспордерите на всеки от сателитите запаметени в тв-то е архаично стар.Има вградени функции за добавяне на сат и транспордери,които също са с ограничен брой и функционалност.По принцип чрез "мрежово сканиране" излизат повечето транспордери,но ако сме на USALS и автоматично сканиране - греда.Ако първия запаметен транспордер има сигнал,добре сканирането протича нормално.В повечето случаи (поради стара информация),информацията за първите(повечето) транспордери не е вярна и оставаме само с надписа,че мотора върти.При разархивирането на SCM файла,получаваме следното :
    В TransponderDataBase.dat е информацията за честотите и другите настройки,по които се извършва сканирането на сателитите.В моя телевизор модел 2011 тази информация е много стара и не отговаря ня действителността.Преди да се почне със съветите от рода на - вземи си сат.приемник,ще ви отговоря - имам няколко.Темата е за Самсунг-ако имате какво да споделите като идеи или инфо,моля заповядайте.

    p.s.Също така,ще помоля притежателите на тазгодишни модели да споделят каналната си листа,може би при тях да е обновен "SatDataBase.dat".

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #2

    Re:Samsung - channel list editor

    Здравей колега,
    Може би тази тема от линка ще ти помогне:
    http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=9&t=1540
    Моя телевизор 46д6510 е със най новия фирмуер 1018 но отново не е обновен списъка със транспондерите.
    Начина е да имаш достъп по ФТП до файловете , но папката е READ ONLY и не позволява запис .в тази тема е описано как може да стане най отдолу, но за мен не е много ясно това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #3

    Re:Samsung - channel list editor

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Здравей колега,
    Може би тази тема от линка ще ти помогне:
    http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=9&t=1540
    Моя телевизор 46д6510 е със най новия фирмуер 1018 но отново не е обновен списъка със транспондерите.
    Начина е да имаш достъп по ФТП до файловете , но папката е READ ONLY и не позволява запис .в тази тема е описано как може да стане най отдолу, но за мен не е много ясно това.
    Здравей.Не съм си рутнал телевизора,затова търся други варианти.Може би в моделите 2012 да е обновена сат листата.А може би samtoolbox ще го развият и до етап истинско редактиране на канали,сат листи,транспордери,фаворити - както е за е2.Моля някой с модел 2012 и сат тунер да си екпортне каналите на флашка и да да ги шарне тук,за да видим дали има нещо ново.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4

    Re:Samsung - channel list editor

    Здравей,
    Ако си със UE**65** 67** модел, има нов фирмуер от 18.05 , 1019. може да са обновили транспондерите.Със канал листа от новите модели мисля че няма да стане , защото канал листата е със версии и най вероятно новите модели са с по нова версия и старите няма да я разпознаят.
    Аз лично сканирам всичко по кабел и сателит със ръчно зададени транспондери и честоти и не съм имал проблеми до сега.

    Ето ти канал листата с 1019.4 фирмуера да видиш има ли промени в транспондерите:
    http://www.2shared.com/file/ekOmgLvr...6500_1101.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #5

    Re:Samsung - channel list editor

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Здравей,
    Ако си със UE**65** 67** модел, има нов фирмуер от 18.05 , 1019. може да са обновили транспондерите.Със канал листа от новите модели мисля че няма да стане , защото канал листата е със версии и най вероятно новите модели са с по нова версия и старите няма да я разпознаят.
    Аз лично сканирам всичко по кабел и сателит със ръчно зададени транспондери и честоти и не съм имал проблеми до сега.

    Ето ти канал листата с 1019.4 фирмуера да видиш има ли промени в транспондерите:
    http://www.2shared.com/file/ekOmgLvr...6500_1101.html
    Благодаря,колега.На пръв поглед не виждам разлика.Като имам време,ще го сравня по-обстойно.Дразни ме това,че Самсунг бълват хиляди телвизори,ресивери и др.,а една програма за редактиране не са извадили (имат една-с най елементарни функции).На този етап не виждам как може да се обнови сат листата с транспордери.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #6

    Re:Samsung - channel list editor

    Здравейте.Изглежда повечето ги устройва това което са получили като функционалност и не се интересуват как да подобрят функционалността и удобството при работа с каналите и създаване на по-добри фаворитни листи.Аз продължавам да се ровя без особен успех.Като се отвори TransponderDataBase.dat с шестнайстичен редактор ето какво се вижда.Може би някой дето се занимава с програмиране би могъл да напише един скрипт за четене и запис от този файл.Аз промених някои честоти и се получи,но ако трябва да се прави по този начин - просто не си струва.Когато имам повече време ще проверя как се идентифицират каналите,които са включени във фавотен списък.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Channel info Samsung
    От nilro във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-12-11, 18:12
  2. Въпрос за Samsung Channel List Editor
    От djhammerhead във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 29-12-10, 00:50
  3. anonymous BG proxy list
    От g_ishkitiev във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-01-04, 15:22
  4. Dual Channel DDR vs. Single Channel DDR
    От jinom във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 15-05-03, 09:38
  5. bg-peering list
    От maddog във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 17-07-02, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе