Резултати от 1 до 8 от общо 8

Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #1

    Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Здравейте, имам едни малки въпроси за телевизор Samsung UE-40ES6100. Та един приятел си взе такъв телевизор. Към него е свързана посредством скард-кабел система за домашно кино (Philips, купуванпрез 2004 година). Системата за домашно кино въпроизвежда звука, подаден от телевизора перфектно, НО само когато телевизора е в позиция TV (сигнал от собствения си тунер) т.е. ако се пусне филм от външен хард-диск или тв-сигнал от външен приемник, системата за домашно кино отказва да го възпроизведе. Някой има ли идея на какво се дължи този проблем и как може да се разреши? Само да вметна, че аз съм с телевизор Samsung LE-40B651 (купен в края на 2009 година), който е вързан със система за домашно кино Philips (още по-стара, купена в края на 2003 година) и при мен такъв проблем няма т.е. сигнал от собствения тунер, филм от външен диск и пр. всичко се възпроизвежда от домашното кино като звук без проблем.

    И още една молба - някой може ли да ми даде параметри за настройка на картината на Samsung UE-40ES6100 за най-добро качество, че не ми изглежда много добре картината. За моя Samsung LE-40B651 имам такива параметри за настройка и картината рязко подобри качеството си след като ги въведох преди три години.

    Благодаря предварително за помощта ви!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Освен през изхода за слушалки , май друг вариант за аналогов изход няма.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Няма проблем системата за домашно кино да възпроизвежда звук, подаден от телевизора (Samsung UE-40ES6100) и през скард-кабела. Проблемът е, че се възпроизвежда звук само от сигнал, получен от тунера на телевизора, а когато се пусне филм от външен носител през плейъра на телевизора - звук излиза само от тонколоните на телевизора, но не и през системата за домашно кино. Вързахме и лаптоп през HDMI - пак няма звук през домашното кино. Пак да обърна внимание - у нас, с телевизор Samsung LE-40B651 и почти същата система за домашно кино, вързана по същия начин, няма никакви проблеми - каквото върви като картина на телевизора, това върви и като звук на тонколоните на домашното кино.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Това имам предвид и аз - при новите модели аналогов изход за звук от всеки източник е изхода за слушалки .

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Разбрах. Благодаря ти много. :-)

    Остава само молбата за калибрирани настройки за SAMSUNG UE-40ES6100.
    Този пост е редактиран от Panikovsky; 24-09-12 в 17:16.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Благодаря много, nikito_314 !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #7

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Аз съм с LG - и при мен е така.
    Домашното кино няма ли цифров аудио вход? Ако има може да се използва за връзка с киното, защото ТВ-то през него възпроизвежда и 6 канален звук.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Телевизор SAMSUNG UE-40ES6100 - Проблем с извеждане на звук към домашно кино

    Щом не става през скарта, ще проверим какви входове има киното и какви изходи телевизора и ще връзваме. :-)

    Благодаря, jenib. Ще споделя при постигане на какъвто и да било успех или неуспех. :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42
  2. проблем със домашно кино SAMSUNG HT-TZ215R
    От lordshadow във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 05-03-11, 02:59
  3. Проблем със защитата на домашно кино Samsung
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 26-07-10, 18:09
  4. Проблем със звук от ТВ до домашно кино
    От wolff1 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-10, 23:06
  5. Проблем със система за домашно кино SAMSUNG HT-X20!!
    От vlaiko във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-08, 08:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе