Страница 66 от 75 ПърваПърва ... 16566465666768 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #976

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Така е @svetlio1, но има нещо гнило при цялостната картина при Самсунг. Преди години не беше така. Някои модели смазваха по всички показатели от качество. Има някакъв проблем с цялата яркост, която изкривява цветовете, гамата имам чувството, че е над 3-4 от стандарта 2.2, всички панели са някак странно лазурни и блестящи. Не може да се направи картината да е спокойна, плътна, изразителна и т.н. Когато цитирам другите марки, там не виждам тези недостатъци. Не говорим в стила: ами защо си го купил като не ти харесва. За съжаление много от тези проблеми цъфват яко видимо, когато телевизора се постави в дома на всеки, Тогава започват въпросите и молбите за помощ в някакъв опит за правилна калибрация. Все пак - всеки заслужава да му се оправдае покупката, а не да се оплаква и влиза в капана на техно веригите барабар с производителите, нали...

    Толкова ли е сложно една картина да не могат да докарат тия големи фирми? Смях в залата, в къщи и на поляната.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #977

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Разбира се, че тествах телевизора преди да го закупя. Тествах го съпоставен до един 55AS640. Двата телевизора показваха сходна картина, като единствената разлика в картината бе в ъглите на видимост в полза на Панасоника. Иначе смарт менюто на Samsunga смазваше Панасоника и това ме отказа от него.

    В интерес на истината картината не е чак толкова черна, колкото я представяме. На HD каналите картината е задоволителна и "почти" перфектна. Аз съм и със стария ъпдейт, който мисля че се води софтуер 2606, та се чудя дали ако ъпдейтна, нещата ще се подобрят?
    Щастливец си ти с този 2606.2 не го пипай , че ще се разочароваш още

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #978

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от zieek Виж публикацията
    Щастливец си ти с този 2606.2 не го пипай , че ще се разочароваш още
    Какви са разликите в най-новия ъпдейт? Мога ли да видя какво са добавили/променили/окалпазили в по новите версии?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #979

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Аз съм доволен от картината на моят телевизор, когато го избирах основният критерии беше картината, а не марката....

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #980

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    @blue1 и какъв е твоя телевизор? куче марка ли взе?
    (видях, взел си
    Samsung UE40H6400)
    blue1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #981

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Имам 55H6400, но цветовете му са някак си размити, спрямо стария ми 40" Philips. Пускам един и същ сигнал SD и HD, но на Самсунга цетовете не изглеждат изобщо реални. Размазана картина, изкривени нюанси на цветове и картината стои някак си бледа. Не е наситена и плътна, ако мога така да се изразя. Пробвах какви ли не калибрации, но нищо не помага.
    Eто и 2 снимки:...
    Размитостта се дължи на типа покритие на панела, настройки(яркост, контраст)и модела матрица(в случаят VA + PSA). Защитното стъкло на твоят е тип полумат - не е чист гланц като във високият клас.
    Има проблем в моделите от последните 3 години - картината е студена(в синята област - синее)а това представлява изкривяване на колориметрията - баланса на бялото. Това може да се оправи с калибриране с уред. Другият, макар и слабо видим е леката размазаност - липсва острота, която според мен се дължи на PSA - допълнително залепен филм, чрез който се подобрява/съкращава времето за реакция.
    40"-ят ти Филипс сигурно е със стар модел MVA матрица, която е с по-висок контраст от сегашните използвани от Семсун. Собствениците на модели Семсун 2010, 2011 - серии C и D са големите щастливци - картината при тях е....Твоят, каквито и настройки да му правиш няма да ги стигне.
    Не ползвай за сравнение Нова телевизия - те са пълна катастрофа като качество на сигнала.

    P.S.
    Същата размитост я има и при LG в моделите от последните 3 години.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-10-15 в 19:51.
    soon и Frogst харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #982

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Говоря горе-долу за същото като @hristoslav2. Имаме във фирмата в една от малките зали един Samsung 40C650. Една дума: ПЕРФЕКТЕН! за матрица, SD/HD прецизен остър фокусен ъпскел, голям контраст, яркост с пълното в нюансите на тъмните и сивите полутонове, точен цвят без чудене какво да мръдна за да се оправи, дъъъълбоко черно, ъгъл на виждане и т.н. Ами - SORRY за новите! модерните! ... Бля-Бля модели Samsung ама яко са се омазали в жълтия цвят!
    Swon и kzvanko харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #983

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    soon
    Стига си писал глупости....
    За нови, модерни SAMSUNG...
    Аз имам 55JS9000 и картината е повече от перфектна.
    soon одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #984

    Отговор: Samsung Телевизори 2015


    @etgecata, никога 1-ва и 9-та серия по право на ЛУДОСТТА в сравнението НИКОГА не влизат в спор!!!
    Ние говорим за НОРМАЛНИТЕ и достъпни серии, които ВИНАГИ в последните 5 години са били БЕТОН в качеството на картината,
    Тази средна линия 5,6 и 7 серии ПЛАЩАТ основната издръжка на производителите за да съществуват и на следващата година, така че гледай си с КЕФ най-високата серия на конкретиката! То и ако най-високата не е ВИСОКА в каеството - ГОРКО на производителя и платеца КУПУВАЧ!
    Наздраве!!!
    Отивам да се дрогирам с най-ниските серии на Philips, Sony и Panasonic!!!
    etgecata и karambam харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    99
    #985

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Снощи изгледах волеболния мач на нашите момчета по Бнт1 HD и картината този път бе кристално ясна, с невероятни цветове....направо сълчзичка. Явно съм бил в заблуда и всичко зависи от пададения сигнал. Ако е не е достатъчно качествен, няма как да очакваш чудеса, дори и да разполагаш с най-висока серия телевизор. Така че си връщам думите назад. Доволен съм от избора на Samsung 55H6400!
    blue1 одобрява това.

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #986

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    добре дошъл обратно
    israeliBG одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #987

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Снощи изгледах волеболния мач на нашите момчета по Бнт1 HD и картината този път бе кристално ясна, с невероятни цветове....направо сълчзичка. Явно съм бил в заблуда и всичко зависи от пададения сигнал. Ако е не е достатъчно качествен, няма как да очакваш чудеса, дори и да разполагаш с най-висока серия телевизор. Така че си връщам думите назад. Доволен съм от избора на Samsung 55H6400!
    Е аз какво казвам - лош сигнал и лоша картина! И примера със спортния автомобил - нямаш път искаш спортна кола - не става!
    israeliBG одобрява това.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #988

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Не е само от сигнала.
    Защо тогава при един и същ сигнал други марки ТВ и C и D моделите са ОК, а ES, H и JS моделите са относително по-зле?
    Проблемът е комбиниран - панел+тунер+сигнал+диагонал.
    В семейството имаме и наблюдавам работата на един 40ЕS6ххх, два 32H5ххх и един 25LGххх модел - работят с различен сигнал и тунери и общо взето не е чак толкова зле работата.
    soon и zieek харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    3
    #989

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    Здравейте, От няколко часа съм собственик на един UE48JU6410S. Това е първият ми СМАРТ ТВ. Сблъсках се с няколко проблема, и не знам как да ги реша. Ако някой има решение - би било чудесно, че вече започна едно главоболие да ме мъчи.
    1. Не мога да го свържа към WIFI мрежата у дома. Вижда я, пиша си паролата и след минута ТВ заявява, че не може да се connect. Към този момент нямам готовност за LAN връзка.
    2. Имам сателитна чиния с приемник. Тъй като това ТВ има вход за сателит, го бучнах директно, без сателитният приемник. Обаче в менюто със спътници фигурира само един - Astra 19.2E. Чинията обаче е завъртяна към друг спътник - hotbird 13e. Телевизора успя да намери едва 7 програми. Не знам как да му добавя честоти от другия спътник, че да открие повече програми.

    За сега това са ми проблемите. Предполагам ще се появят и още... Ако все пак успея да подкарам Интернет ще е ок...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #990

    Отговор: Samsung Телевизори 2015

    2. Пробва ли с настройка за друга държава - Германия? Въвеждаш ръчно честотите.
    48 UHD 4K Flat Smart TV JU6410 0Series 6 (UE48JU6410SXXH) | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG България

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 75 ПърваПърва ... 16566465666768 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе