Страница 34 от 55 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 822
Like Tree136Одобрявам

Samsung телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #496

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Уж го хвалехте че бил добре а тя каква стана Бихте ли ми предложили сайт от който да мога да му направя възможно най добра картината?
    Очаква се да го оправят с ъпдейт. Проблемът е, че Самсунг не публикуват на сайта си какви са измененията - changelog. Някой в мениджмънта не си върши работата както трябва.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #497

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Хм, а защо тогава ги хвалите. Добре, че отдавна съм си изградил мнение за Самсунг.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,559
    #498

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Е, ти какво се оплакваш? Нали имаш ЛГ с перфектното черно?

  5. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #499

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хм, а защо тогава ги хвалите. Добре, че отдавна съм си изградил мнение за Самсунг.
    Какво да хвалим тогава? Сивите LG та ли?

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #500

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    А защо не? Те поне не се разлепват...
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Е, ти какво се оплакваш? Нали имаш ЛГ с перфектното черно?
    Да, въобще не се оплаквам. Просто защото не се правя на перфекционист.
    П.П. Между другото, LG-та, които имам в къщи, са 3 от различен калибър.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    4
    #501

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Здравейте,
    от няколко дена прочитам различни теми в този форум, както и търся смарт ТВ до около 2к - мисля, че се спрях на 49" 4K SUHD flat SmartTV KS7000 Series 7

    Първо искам да благодаря за изчерпателните отговори и таблица с пояснения за всяка една буква от модела - това ми даде много интересна информация!
    И понеже се спрях на две конкретни оферти:

    на Техномаркет - SAMSUNG UE-49KS7002UXXH - Технoмаркет - онлайн магазин
    на Плесио - Samsung - LED TV UE49KS7000 49" 4Κ Ultra HD Smart - Телевизори

    След като ги попитах вторите - каква е разликата между двата - те ми отговориха, че са сходни, но мен това не ми звучи конкретно.
    Първо бих искал да Ви попитам за мнение относно избора и после - има ли съществена разлика между двата линка?
    Аз лично бих предпочел да купя от плесио затова така ги сравних.
    Този пост е редактиран от vladyn; 05-08-16 в 18:25. Причина: правопис и скапан auto-corr

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #502

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от vladyn Виж публикацията
    Здравейте,
    от няколко дена прочитам различни теми в този форум, както и търся смарт ТВ до около 2к - мисля, че се спрях на 49" 4K SUHD flat SmartTV KS7000 Series 7

    Първо искам да благодаря за изчерпателните отговори и таблица с пояснения за всяка една буква от модела - това ми даде много интересна информация!
    И понеже се спрях на две конкретни оферти:

    на Техномаркет - SAMSUNG UE-49KS7002UXXH - Технoмаркет - онлайн магазин
    на Плесио - Samsung - LED TV UE49KS7000 49" 4Κ Ultra HD Smart - Телевизори

    След като ги попитах вторите - каква е разликата между двата - те ми отговориха, че са сходни, но мен това не ми звучи конкретно.
    Първо бих искал да Ви попитам за мнение относно избора и после - има ли съществена разлика между двата линка?
    Аз лично бих предпочел да купя от плесио затова така ги сравних.
    По принцип двойката стои за т2 тунер. Ако не гледаш ефирна телевизия не те вълнува и телевизорите за теб стават еднакви . Спрял си се на един от най-добрите модели за годината но преди да го купиш обърни внимание за разлепен заден панел и дали съответно е сложен правилно (скоро забелязах на една 9та серия как задния панел в краищата стърчи около милиметър два от металната рамка)

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    505
    #503

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Днес настроих моя тя по тези настройки https://www.youtube.com/watch?v=KfTSoEa6MC8 .На режим филм бялото ми се струва че жълтее.Същите настройки на режим стандарт бялото е по бяло но тогава ми се струва много по светла и не толкова контрастна картината.Какви настройки ползвате вие?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #504

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Бялото трябва леко да розовее. Ползвай настройките от видеото.
    При режим стандарт баланса е в студената област - леко синее...и тук е проблема. Разбирането за бяло на повечето хора е, че трябва леко да синее, което е погрешно. А това е така, заради скапаните реклами на прахове за пране по телевизията, където бялото е точно такова...синеещо.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #505

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Бялото трябва леко да розовее. Ползвай настройките от видеото.
    При режим стандарт баланса е в студената област - леко синее...и тук е проблема. Разбирането за бяло на повечето хора е, че трябва леко да синее, което е погрешно. А това е така, заради скапаните реклами на прахове за пране по телевизията, където бялото е точно такова...синеещо.
    Ебахти погрешното виждане! Бялото трябва да розовее..... ми то няма да е бяло бе оланкоулу...

    Тия настройки ги слагат и ги оставят достъпни точно за да може всеки да си ги настройва както на него му харесва. А не както на теб ти харесвало. И къв си ти че да ми даваш оценка на разбиранията?!?
    Когато даваш подобни съвети ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е да казваш че това е ТВОЕ предпочитание, А дали е правилно и ли не всеки сам си преценява и решава.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #506

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Принципно си има стандарти за тия неща и екрана трябва да показва точно това което и както е снимано .

    Пък няма проблем всеки да си гледа , както му харесва на него - познавам доста народ дето си гледа на "динамик" електрожените

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #507

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Днес настроих моя тя по тези настройки https://www.youtube.com/watch?v=KfTSoEa6MC8 .На режим филм бялото ми се струва че жълтее.Същите настройки на режим стандарт бялото е по бяло но тогава ми се струва много по светла и не толкова контрастна картината.Какви настройки ползвате вие?
    Аз пробвах с настройките от rtings, които са подобни, но също ми жълтееше, затова промених Colour Tone = "Warm1" и Colour Space = "Native".
    sasho1bs одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    505
    #508

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Определено така е по добре Благодаря

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #509

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ебахти погрешното виждане! Бялото трябва да розовее..... ми то няма да е бяло бе оланкоулу...

    Тия настройки ги слагат и ги оставят достъпни точно за да може всеки да си ги настройва както на него му харесва. А не както на теб ти харесвало. И къв си ти че да ми даваш оценка на разбиранията?!?
    Когато даваш подобни съвети ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е да казваш че това е ТВОЕ предпочитание, А дали е правилно и ли не всеки сам си преценява и решава.
    Явно не си се образовал по отношение на стандарта за бялото. Бялото е ахроматичен цвят без оттенък.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Illuminant_D65
    D65 -> 6500K(келвина) това е температурата на бялото
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...1_AdobeRGB.png

    Бялото е определено от екип учени, който е бил в определена географска точка на земята, на обяд(12 часа), и включващ както пряка слънчева светлина и светлината, разсейвана от ясно небе.


    При телевизорите с Led подсветка, излъчваната от тях светлина е в студеният спектър - синее. Затова за правилно изобразяване на картината при телевизорите се препоръчва режим в който бялото съвсем леко розовее (режим Warm1 или Warm2) [на някои индивиди им жълтее]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-08-16 в 19:11.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #510

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    За мен бялото е това което аз виждам като бяло. Излишно е да спорим, точка по въпроса. Кой какво определял и му харесвало мен не ме интересува. Аз се водя по моите си възприятия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 55 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  3. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  4. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе