Страница 47 от 55 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 822
Like Tree136Одобрявам

Samsung телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #691

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    >hristoslav.разбрах...щом най добре е с ANSI може би да публикуваш само него в таблиците.Тука като че ли най добре се виждат нещата в hdtvtest,където се публикуват еднакви таблици,обикновенно ниво на черноANSI.Относно вертикалните зони в 8 серия:
    Samsung UE65KS8000 Review
    Using our custom-authored test pattern consisting a small white box crawling horizontally then vertically along the borders of a black background, we counted 16 vertical columns of dimmable zones spanning the entire height of the screen, although depending on the content shown, at least 3 or 4 consecutive ones would be switched on simultaneously to keep blooming/ haloing artefacts to a minimum. The 55-inch UE55KS8000 has at most 12 vertical zones.

    Otherwise, the 65″ KS8000 delivered all the strong points we’ve come to expect from a 2016 Samsung SUHD television. The VA-type LCD panel yielded blacks that were convincingly deep by LED LCD standards, measuring 0.038 cd/m2 on a 4×4 ANSI chequerboard pattern regardless of [Smart LED] setting once we pegged peak white to our normal dark-room target of 120 cd/m2.

    >Modem
    по таблиците 2,30 кат че ли е разстояние за по-голям тв.Нямам 4к тв ,но от това което съм гледал в магазините най-вече като че ли тези разстояния са малко пресилени,може би за да могат производителите да продават по-големи тв.Гледах скоро 55''OLED LG и 65''8 серия на SONY от около 2,60-2,80 пуснати на едно и също видео.На мен лично повече ми хареса OLED-а въпреки че беше по-малък.Нещо бялото малко му се губеше в някои картини,но не знам как бяха настроени двата тв.-ра.Относно разсъжденията ти за 500 лв. за 7-8 години и разликите в 7 и 8 серия съм съгласен с тебе,че не си струва икономията...Ама не знам дали тогава неси заслужава да мислим за OLED или 7601 напр.(съгласно същите разсъждения)
    homelux.bg
    Philips 65" UHD, EISA Award 2016, DVB-T2/C/S, Android TV, Ambilight 3, HDR premium, Perfect Pixel UHD, Quad core, 2600 PPI, Micro Dimming Premium, DTS P | Megamag - Онлайн магазин
    Този пост е редактиран от cable; 10-12-16 в 22:10.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    508
    #692
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    В гаранционните им условия на сайта пише-до най-близкия гар. сервиз(разбирам в бг) или до централен сервиз в Будапеща за тяхна сметка.Ако искаш питай на посочения бг телефон и кажи кво са отговорили.Пък и вероятността такъв тв да се развали няма да казвам на каква е.
    Според мен вероятноста да згъне е голяма

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #693

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Момчета, мога с радост да заявя, че най-накрая се свърши голямото чудене и избиране за мен. Ще споделя как взех решение, току виж би помогнало на някой колебаещ се.

    Вчера ходих и тествах за малко 49KS8000, като му пуснах 720p футбол, защото това гледам основно от кабелната. Справи се на отлично ниво бих казал.
    Днес се събудих с мисълта че отивам в магазина и поръчвам 55KS8000, казвам поръчвам, защото го нямаха наличен. Приготвих си един външен хард с най-различни видео файлове (480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p.mkv, 1080p blu rays и разбира се 2160p) за по-задълбочено тестване и се отправих към магазина.

    Обаче като влязох там реших да дам поне един шанс на 55KS7000 и да го видя как се справя. Все пак ми беше първи избор и цената му бе с 550 лева по-ниска. В магазина го нямаха наличен, но имаха 55KS7500, който е абсолютно същия като панел/технология, но с извит екран. Свързахме харда и какво да ви кажа... изобщо не бях очаквал такава картина, а имайте предвид, че окото ми е супер чувствително. Ясно ми е, че настройките имат огромно значение, но не исках много да се занимавам там, затова само ги смених от Динамични на Стандартни.

    480p, 576p файловете бяха футбол и някакъв .avi сериал - виждаха се разбира се позамазано, но абсолютно гледаемо и не дразнещо. Мога да кажа, че бих го гледал, ако ми се наложи и то без да се дразня, че е шибано качеството.
    720p, 1080i файловете бяха футбол(диема и спорт+ рипове), също и филма Hercules 720p. Виждаха се детайлно и ясно, както би се виждало на 1080p телевизор. Изобщо не забелязвах че картината се ъпскеилва 3х или 2х пъти. По този начин изглеждат и на другия ми Самсунг 55H6410(без контраста разбира се).
    1080p.mkv рипове и пълни Blu Ray дискове - супер картина, контраста се усеща че е много по-добър от стария ми Самсунг. То реално щом за по-горните се справяше доста добре телевизора, е ясно че тук картината би била още по-хубава.
    2160p - та да си дойдем на думата. На диска бях сложил два файла, The.Grand.Tour.S01E01.2160p.AMZN.WEBRip.DD5.1.x264-TrollUHD[rartv] и Narcos.S02E01.Free.At.Last.2160p.NF.WEBRip.DD5.1.x264-NTb.mkv.
    Картина се една дума бе ФЕНОМЕНАЛНА!!! Толкова кристално ясна и хубава картина съм виждал само на демо клипчета, а тука гледаш истинско предаване, което изглежда по същия начин.
    Това цветове, яркост, контраст, детайлност, всичко ми хареса, като хареса е слабо казано, и това при стандартни настройки, без абсолютно никакви промени! Тоест картината може да стане само по-хубава.
    Такива неща като DSE, vertical banding, color banding, изгорели пиксели, тъмни ъгли - изобщо не забелязах, а гледах за тях, защото стария ми самсунг има и DSE, и vertical banding, и тъмни ъгли. Много дразнещи работи.

    С това приключих и тестването, като по-пътя към касата трябваше да взема решение, кой модел от двата да взема.

    В крайна сметка си поръчах 55KS7000, като не видях голям смисъл да давам повече пари за 55KS8000 и причините са:

    1. Качеството на картината ми се стори без абсолютно никаква разлика.
    2. Знам че KS8000 има по-добър звук, но аз основно гледам вечер и то със слушалки, а и така или иначе мислех да си купя саундбар за дневното гледане.
    3. Двоен тунер не съм ползвал никога и не смятам, че бих го ползвал и сега.
    4. Ще монтирам телевизора на стена, тоест разположението на краката за мен няма никакво значение.

    Единствения плюс на 8000 е че има 10 бита панел, срещу 8 битовия+дитеринг на 7000(ако наистина е вярно), но аз не можех да видя никаква разлика между двата при цветопредаването.
    Ta реших тези 550 лева да ги спестя и да отидат във фонд PS4 Pro . Да видя аз що е то 4К HDR гейминг.

    Това е общо взето, ако някой има въпроси да пита.

    Благодарности на всички колеги, които ми помогнаха в избора. Благодарности и на колегата, който ми помагаше в магазина, много вежлив и търпелив .
    Frost, frodo, kokovox и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #694

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    >modem
    Да му се радваш за дълго.Виждам,че обективно пишеш и те моля да дадеш мнение за разстоянието от екрана.Например как е от 2,80-3,00 метра.Също как се справя на тъмно при тъмни сцени на кино(най вече).Гледам,че като контраст му дават 0,040ANSI,а на моя PAN AS 640 -0,048(който е задоволителен).Не мога да намеря стойността за предния си SAMSUNGC7000,ама на тъмно беше отчайващ на практика.Още по зле беше една Toshiba(WL768май-първия 3d).Да не говорим,че подсветката му беше неравномерна дотолкова,че се виждаха петна в тъмните сцени.Едва дочаках сутринта да ида да го върна в магазина и го смених за c7000 .Та от тогава имам предубеждения към edge led.
    За картина и цветове няма какво да говорим.Гледал съм го в магазина-идеален.Не се интересувам от дизайн...но стойката му наистина е гадна,защото не мога да го сложа на стена(отзад ми е прозореца),а пък така разкрачена иска някакъв огромен шкаф..
    За звука си помисли добре.Не съм се заслушвал в т.нар. саундбар...но ако за тв големинаата има значение,за тонколоните го умножи по няколко.Особенно големината на нискочестотния говорител.Хубавите колони са скъпи,ама ако тв го гледаш няколко години като основен,тонколоните не се променят много и са за доста повече.Например нещо такова:
    https://electron.bg/eltax-evolution-bch-p-1134.html
    +500 лв. за ресивер.Не ,че ти препоръчвам точно electron.bg.Но ако не ти се слуша много музика и не гледаш филми с DD може и да икономисаш.
    Сега гледам,че и при Унгарците има модели на Елтакс на добри цени:
    https://edigital.bg/tv-audio-razvlec...%5Blimit%5D=24
    Този пост е редактиран от cable; 12-12-16 в 10:28.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #695

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    @cable
    Благодаря, телевизора го очаквам в четвъртък и тогава ще го тествам по-обстойно при затъмнено помещение, защото в магазина няма как.
    Иначе за звука си много прав, но реалноста е такава, че живея в апартамент и трябва да се съобразявам със съседите си.
    Много ми се иска да си сложа хубави и мощни колони, но бих пречил на хората около мен, а не искам да го правя, защото знам колко е неприятно да слушаш на някой друг музиката примерно.
    То в интерес на истината дори и съседите да си мълчат и да не се оплакват, жената ще ми надува главата да го намалям .

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #696

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Аха,интересен ми е особенно 60'',много хубава цена.
    За мощните колони искам само да ти кажа ,че тонколоните е добре да се слушат на до 10% от мощността за да няма шум.Моите са малко по-големки от тези тука и съседите не са ги чули(не се чуват и в съседните стаи).Освен в случаите когато мисля,че ги няма. Ама то кефа няма цена....дори и мрънкането на жена -какво му плащаш ...Майтап де...ти си знаеш.
    modem одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    508
    #697

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Вечер се вижда неравномерната подсветка и мен това ме дразни но мисля че това ми е единствената забележка за тв то.Колега от къде намери grand tour 4k?
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 12-12-16 в 10:53.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #698

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Вечер се вижда неравномерната подсветка и мен това ме дразни но мисля че това ми е единствената забележка за тв то.Колега от къде намери grand tour 4k?

    Благодаря за отзивите ти.Не бях видял другата тема ''Доволни лли сте от ks7000''.Да със сигурност неравномерната подсветка гледана на тъмно ще ми е най-големия проблем-за което се опитвам да си изясня вече от няколко дена.Много ме дразни,въпреки,че вече съм сложил подходящо осветление и не гледам на тъмно,което е единственното спасение.Май ще изчакам още малко за OLED.

    p.s.Снимката която си сложил е много точно отражение на проблема.Нека специалистите да кажат за кво става дума-дали за неравномерност на подсветкатаили за невъзможност за добро локално затъмнение в edge led тв.Според мен за второто,защото неравномерност според мен е когато има светли петна в краищата,пък тука ми се струва ,че светлината си преминава през целия екран.
    Една весела случка.Когато поисках да върна споменатата Toshiba от магазина казаха...''ами ще попитаме,ама кво става ако кажат,че това е недостатък на самата технология,а не на тази бройка''.
    Отговорих им,че ще се обадя на Toshiba и на ''Господари на ефира'' или някое друго тв предаване да снима и с чука на площада...Добре,че ме разбраха,ама то май по закон си имам право да върна в...дневен срок без обяснения,което разбира се не бивада се прави.
    Този пост е редактиран от cable; 12-12-16 в 12:52.
    sasho1bs одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #699

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    sasho1bs - отговорих ти на лично, защото не знам дали имам право тук да постна линк.

    Проблем за мен на OLED телевизорите в момента е motion-а и това ме отказа. При гледане на футбол просто изглежда зле и то не само за мен. Щом дори моята жена забелязва проблема, а тя не вижда нито DSE, нито vertical banding на 55Н6410 в хола, значи работата е доста зле. Това е при тест на LG55EG910V и LG55EG920V, защото са в моя ценови диапазон. За по-скъпите не мога да говоря, но виждам в avforum-a, че има хора върнали LG B6 OLED-a и заменили със 7000/8000 самсунг точно по тази причина. Аз лично планирам след 5-6 години да си купя ОЛЕД, когато технологията вече е развита достатъчно. Да, контраста е невероятен, но за хора които гледат много спорт не стават.
    sasho1bs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    146
    #700

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Привет !

    Взех си 49KS7502 ..
    Имайки предвид, че досега бях с Филипс 42PFL5405H ..разликата е ОГРОМНА !!
    Не съм толкова претенциозен може би като някои от вас, но телевизора е убиец !
    Прочетох за неравномерната подсветка и мога да кажа, че не се забелязва.Е, ако се пусне тест може би, но тестовете за лабораториите Гледайте си телевизията и се радвайте и само повреди да няма !
    Имам един въпрос...Еквалайзера само в някои случаи ли работи или не е наличен за модела ? При гледане на ТВ не е наличен за настрийка на звука . Честно, не съм чел още ръководството, за което да ме извините.

    Благодаря !

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #701

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    >modem
    като че ли на OLED тв в магазините наистина рядко има рекламни клипове с футбол.Доколкото бях чувал те са най-добри за предаване на движение.Не знам какво точно не ти е харесало,ако може обясни по- подробно и на практика с по-малко термини,че наистина футбол и аз гледам най-много от всичко.Иначе за това ми се струва ,че ks7000 с перфектните си цветове няма да има грешка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #702

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Аз лично виждам артефакти и/или мазане при гледане на футбол. Колкото и да променях Tru Motion опцията, не постигнах дори задоволителен резултат.
    На тези двата телевизора не бих гледал футбол, обаче за филми и сериали са супер, няма по-добро в момента.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #703

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Не знам от къде си глeдал футбол,ако е от флашка ме съмнява,че проблема може да е както при Fusion-а на Булсат,които автоматично отива на 60p и трябва ръчно да се сменя.Но там се вижда не мазане ,а като че ли движенията са на тласъци(кат на комп. игра).Сegа чета за тези тв.-HEVC Codec 4K 60P, 4K 30P, 2K 60P,за България би трябвало автоматично да е 50p.

    https://www.jarcomputers.com/LG55EG9...G55EG920V.html

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #704

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    Грабнах и аз един 55ks7002 от черния петък и честно казано надмина очакванията ми....тези дни ще драсна малко повече за него

    cable:...ето ти снимка как е черното вечер(нарочно е с голям надпис за да работи цялата подсветка е не само част от нея)
    доста го почовърках....акоте интересува нещо по конкретно питаи

    Някои сложили вече новия ъпдеит за изяви мнение(стрях ме е да го сложа да не вземе да се омаже нещо)

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от frodo; 12-12-16 в 17:00.
    modem одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #705

    Отговор: Samsung телевизори 2016

    При теб изглежда по-добре.Ами питах разстояние 2,80 за 55'' добре ли е.Особенно за футбол,Щото ми се струва ,че на бързи сцени от много близо както ги дават няма да е по-добре.Щото при Унгарците 60'' е с уникслна цена.И за черното си направил снимка,ако забележиш някъква промяна.Другото ми е ясно.Всичко е 6 ,да му се радваш остава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 55 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  3. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  4. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе