Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39
Like Tree12Одобрявам

Петна дисплей Samsung UE48H6670

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #16

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Това означава, че са ти продали отремонтиран в някаква сервизна база телевизор за нов. При асемблирането на телевизор в завод, не е възвожно попадането на никаква прах, никъде. Помещенията са със специална атмосфера, няма прах вътре. За жалбата до КЗП ще трябва становище от независим (друг) сервиз.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #17

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Здравейте, баджанакът си купи ноември 2014 г. от Емаг TV Samsung, който още е в гаранция. Наскоро забелязахме, че той също има черни петна по екрана. От сайта на Емаг попълнихме формуляра за поправка на продукт, на другия ден дойдоха и взеха телевизора. Днес са се обадили от сервиза, че проблема се е появил поради наличието на прах по матрицата при сглобяването на телевизора и ще го изчистят за 60 лева. Дали е правилно това, след като телевизора е гаранционен и би трябвало да го ремонтират безплатно? Да пускаме ли жалба до КЗК?
    Дрън, дрън, прах - и на майка ми взех един Самсунг 5030 миналата година през август и преди месец му смениха матрицата. Пак същите петна горе в дясно. Явно си е тенденция.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #18

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    ASIC Няма вие да плащате некадърността на производителя. Те се пробват да ви минат, ама няма да се давате. Пуснете жалба от КЗП и ги заплашете със съд тези тъпанари от сервиза.
    soon одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #19

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Здравейте, баджанакът си купи ноември 2014 г. от Емаг TV Samsung, който още е в гаранция. Наскоро забелязахме, че той също има черни петна по екрана. От сайта на Емаг попълнихме формуляра за поправка на продукт, на другия ден дойдоха и взеха телевизора. Днес са се обадили от сервиза, че проблема се е появил поради наличието на прах по матрицата при сглобяването на телевизора и ще го изчистят за 60 лева. Дали е правилно това, след като телевизора е гаранционен и би трябвало да го ремонтират безплатно? Да пускаме ли жалба до КЗК?
    Не знам защо на всички нива в тая шиб@на държава се опитват да правят хората на балъци рецидивисти.Тази глупост в никоя бяла страна няма и да си я помислят , да не говорим да ти я кажат. Да ама тук е царството на тиквите.....какъв беше девиза "Тука е Така".Съд требва колеги Съд.
    soon одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #20

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    В белите страни, хората са свикнали да си плащат за качеството. Както и да си търсят правата. Държавата ни не е шиб@на, човешкият материал на територията и е такъв. От него тръгват нещата. Търговците и тарикатите трябва да печелят и да се издържат. Както навсякъде другаде.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 18-03-16 в 07:37.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #21

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Година мина от както купихме на мой роднина SAMSUNG 40H6400 и гледам вече взеха да му избиват няколко тъмни петна. За последния месец съм бил на гости 2 пъти и се виждам, че стават по-големи. Дано до края на гаранцията избият яко та да му сменят панела с бройка от ИСТИНСКИТЕ слагани на тези продавани в западна Европа!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #22

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Благодаря на всички за отговорите! Днес се свързах с Емаг на тел. 02 492 7200, от там ми обясниха, че гаранцията не покрива това. Аз категорично отказах да плащам и се разбрахме да върнат телевизора и да пратят документи, описващи вида на дефекта и че трябва да се заплати за ремонта. Свързах се със Самсунг, писахме си по чата, най ме учуди факта, че те нямат представа какви ги вършат Емаг (понеже бил румънски магазин), в какви сервизи пращат техниката, но се съгласиха, че този проблем е гаранционен и трябва да се оправи безплатно. Посъветваха ме да закарам тв-то до техен оторизиран сервиз. Сега чакам да го върнат с документацията и да задействам КЗП. Така че не си купувайте Самсунг от Емаг, ще имате главоболия!

    - - - - - - - - - -

    Между другото, телевизора е UE32H5030.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #23

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Между другото, телевизора е UE32H5030.
    E, точно същия модел и при мен с петната, но от ТП - само като казах по тел, веднага ми отговориха, че ще сменят панела и дойдоха да го вземат.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #24

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    E, точно същия модел и при мен с петната, но от ТП - само като казах по тел, веднага ми отговориха, че ще сменят панела и дойдоха да го вземат.
    Хаха, ами значи НЕ купувайте Samsung от Емаг!!!!

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #25

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите! Днес се свързах с Емаг на тел. 02 492 7200, от там ми обясниха, че гаранцията не покрива това. Аз категорично отказах да плащам и се разбрахме да върнат телевизора и да пратят документи, описващи вида на дефекта и че трябва да се заплати за ремонта. Свързах се със Самсунг, писахме си по чата, най ме учуди факта, че те нямат представа какви ги вършат Емаг (понеже бил румънски магазин), в какви сервизи пращат техниката, но се съгласиха, че този проблем е гаранционен и трябва да се оправи безплатно. Посъветваха ме да закарам тв-то до техен оторизиран сервиз. Сега чакам да го върнат с документацията и да задействам КЗП. Така че не си купувайте Самсунг от Емаг, ще имате главоболия!

    - - - - - - - - - -

    Между другото, телевизора е UE32H5030.

    Аз го поръчах от TECEDO, немски интернет магазин. От Самсунг-България ми обясниха, че гаранцията е две години и мога да я ползвам изцяло при тях, без да занимавам търговеца. Така че тези приказки румънските цигани могат да ги разправят на старата ми шапка. В случая, протокол от Е-маг ще е задължителен, за да потвърди пред Самсунг-България евентуална интервенция в телевизора, която може да е довела до по-сериозни щети.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #26

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Сега чакам да го върнат с документацията и да задействам КЗП.

    .
    Освен в КЗП пусни жалба и до Европейския потребителски център. КЗП действа според българското законодателство и най-вероятно ще ти отговорят, че Емаг са румънска платформа и фирма и нищо не могат да напрвят. ЕПЦ ще се задействат където трябва. А относно рекламацията-- Самсунг са с Европейска гаранция, директно към тях се обърни и ще ти решат проблема
    kokovox одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #27

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Емаг може да са ромънска фирма, но продават в България и трябва да го правят по нашите закони. КЗП има право да ги глобява и санкционира, ако не спазват законите в България. Аз бих пратил и жалба до Европейския потребителски център като втора мярка, както колегата по-горе е посъветвал.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #28

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Тук в България траеш ли си те мислят за шушумига.За да ти се решат проблемите се дава широка гласност и пишеш до всички възможни институции и инстанции оторизирани да се занимават с дадения проблем. За всичко и на всички нива се действа единствено по този начин. До като не ги подпукат се правят на ощипани и си траят, след като видят "дебелия" се почва с извинителните писма и тел. обаждания с приказките ама защо трябваше по този начин и неща от сорта ама веднага ще оправим проблема и тн. Трябва действия иначе си обречен.На много хора не им се занимава и ........супата.
    soon и kokovox харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #29

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Здравейте, благодаря на всички, които са дали мнение по моя проблем, а също и за ценните съвети как да процедирам по-нататък. Следващата седмица ще върнат телевизора с документацията и започвам с жалбите. Ще пиша, когато има някакви резултати. Още веднъж - благодарности на всички!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #30

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    НЕ купувайте Samsung от България!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надраскан дисплей Samsung LED LCD TV.
    От icemans във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-17, 12:22
  2. Продавам дисплей за Samsung Galaxy S plus (I9001)
    От kerat във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-14, 09:07
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-05-11, 14:27
  4. Търся дисплей за TV Samsung PS42C450 B1WXXC
    От OtshelNick във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-11, 21:15
  5. Петна по LCD екрана
    От kerat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-11, 08:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе