Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Петна дисплей Samsung UE48H6670

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #1

    Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Здравейте,
    Вчера докато си гледах телевизия и изведнъж ми се наби на око едно по тъмно петно горе в дясната част. Досега не ми беше правило впечатление и не знам откога е там. Първо си помислих, че е нещо зацапано обаче не се изчисти.
    След като пуснах тестовете от менюто, аз ли си въобразявам но в долната лява част има нещо подобно по слабо изразено, но е доста по дълго. Също така и едно по малко, което слабо се забелязва горе ляво.
    Като цяло набиващо се на око при гледане и това горе дясно, другите две се виждат като знаеш, че са там
    Предполагам не са нормални тези неща, някой има ли идея на какво се дължи и това нещо покрива ли се от гаранцията.

    Ето линк със няколко снимки:
    https://picasaweb.google.com/1124692...04093/Samsung#

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Щом е гаранционен ще ти сменят матрицата. На бившият ми телевизор, две седмици преди да му изтече гаранцията се появиха бели петна до страничните рамки. Смениха ми матрицата и приключих с марката завинаги.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Носи го да ти сменят матрицата - тръгнала е да ходи на кино.
    Успех!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #4

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Ясно, значи да се настроя да остана без телевизор за неопределен период
    Благодаря за отговорите.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #5

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Според мен, проблема не е в матрицата, а в дифузьора или отражателя зад нея.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #6

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Сега се свързах с центъра за обслужване на Samsung и ми казаха, че ще пратят техник да провери на място какъв е точно проблема. Ако имало нужда щели да го вземат. Чакам пък ще видим

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #7

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Е няма ли да напишеш как са се развили нещата след посещението?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #8

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Е чакай, те да не работят само за мен

    Смениха LCD панела, с по-нов модел и уж по хубав. Добре, че има гаранция иначе не ми се мисли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    може ли да споделите на място ли ви смениха LCD панела или взеха телевизора в сервиз? За колко време стана ремонта и има ли забележки след ремонта като драскотини от отваряне или при транспортиране ако е имало такова? Наблюдения от новия панел яркост, контраст и по принцип усещате ли разлика в по-добро или по-лошо от стария като картина?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #10

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Няма такъв филм при самсуняците. При ремонт се влага абсолютно същия модел матрица, ако пък са сложили истинска матрица яко са се набутали! Не е за вярване да е така!!! Скоро тествах 4,5,6 и 7 серия какви им са матриците и показатели за черно, контраст, яркост, цветопредаване. И-и-и.... се оказа, че в 4 и 5 серии бяха вложени супер качествени панели, а в 6 и 7 някакви изпъздяли с видимо калпаво черно, контраст и т.н. Като минеш от магазиния динамичен режим в кино - всичко лъсва и става ясно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #11

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    В нас на място смениха всичко. Следи не се забелязват от намесата.
    Относно картината определено има някаква разлика и по ми харесва. Принципно не виждам какъв е смисъла да лъжат, че е друг модел ама не може да знаеш Важното е, че свършиха работата бързо и точно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #12

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Бре тия самсуняци, те направо като "Завръщане от Бъдещето".
    Браво! Не е за вярване!!
    Честит нов телевизор!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #13

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Много се радвам, че всичко е наред. Беше ми интересно точно как процедират от сервиза на Самсунг и дали сменят и оправят на място проблемите. Дано да нямаш повече ядове :-).

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Здравейте, баджанакът си купи ноември 2014 г. от Емаг TV Samsung, който още е в гаранция. Наскоро забелязахме, че той също има черни петна по екрана. От сайта на Емаг попълнихме формуляра за поправка на продукт, на другия ден дойдоха и взеха телевизора. Днес са се обадили от сервиза, че проблема се е появил поради наличието на прах по матрицата при сглобяването на телевизора и ще го изчистят за 60 лева. Дали е правилно това, след като телевизора е гаранционен и би трябвало да го ремонтират безплатно? Да пускаме ли жалба до КЗК?

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #15

    Отговор: Петна дисплей Samsung UE48H6670

    Цитат Първоначално публикувано от ASIC Виж публикацията
    Здравейте, баджанакът си купи ноември 2014 г. от Емаг TV Samsung, който още е в гаранция. Наскоро забелязахме, че той също има черни петна по екрана. От сайта на Емаг попълнихме формуляра за поправка на продукт, на другия ден дойдоха и взеха телевизора. Днес са се обадили от сервиза, че проблема се е появил поради наличието на прах по матрицата при сглобяването на телевизора и ще го изчистят за 60 лева. Дали е правилно това, след като телевизора е гаранционен и би трябвало да го ремонтират безплатно? Да пускаме ли жалба до КЗК?
    Които е сглобил телевизора с пепелта вътре той трябва да плати 60лв.Щом не сте вие КЗК ще помогне да се реши проблема и мисля че ще е безплатно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надраскан дисплей Samsung LED LCD TV.
    От icemans във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-17, 13:22
  2. Продавам дисплей за Samsung Galaxy S plus (I9001)
    От kerat във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-14, 10:07
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-05-11, 15:27
  4. Търся дисплей за TV Samsung PS42C450 B1WXXC
    От OtshelNick във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 11-05-11, 22:15
  5. Петна по LCD екрана
    От kerat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-11, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе