Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51
Like Tree19Одобрявам

Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #1

    Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Пуснах си няколко демо 4К клипове и след това се върнах към телевизията, и какво да видя логото от клиповете стои. Пробвах да го изключа за 10 мин. от захранването, пробвах с Factory Reset от сервизното меню, пробвах с клипове от Youtube (като този https://www.youtube.com/watch?v=GQBz4khU_ck) нямаше резултат. Става въпрос за UHD логото долу от картинката, като въпрсните клипове не са вървели повече от 5 мин., а и да са едва ли би било проблем по принцип. Знам, че този проблем е характерен за плазмените телевизори, така нареченият burn-in. Дефект ли е това на самия панел или не знам и аз, т.е. ще го бъде ли този телевизор или да го връщам?



    Направих снимка, но на живо се личи повече, тук едвам се забелязва.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Дефект е. За смяна на матрицата е.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Не - това е един от недостатъците на квантовите точки.

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #4

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Предполагам от ТМ няма да ми го заменят, а ще ме пратят в сервиз...

    edit: сега видях и другото мнение... и съм объркан.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Не се изразих ясно... Матрицата е проявила нещо като памет - кристалите са били отворени по-дълго време от нормалното и част от тях в тези пиксели реагират по-бавно.
    Квантовите точки си имат слабости и ограничено време на живот.

    Според мен ако отидеш и тестваш други бройки от модела в магазина, като задържиш логото около час - ще видиш същото. Няма да го признаят за дефект.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-03-16 в 20:04.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Мм, според мен ще го признаят...понеже не са "наясно"/поне тук/ какво точно да очакват от новата си лед подсветка с квантови точки. А и самите потребители
    А и остъчно изображение си го има като дефект, при лсд...макар че, трябва да изчезне до минути. Траен отпечатък е трудно да остане...трябва доста време.
    Този пост е редактиран от pilot; 08-03-16 в 20:33.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #7

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не се изразих ясно... Матрицата е проявила нещо като памет - кристалите са били отворени по-дълго време от нормалното и част от тях в тези пиксели реагират по-бавно.
    Ако е така... не би ли трябвало да се изчисти/опресни след като е гледано какво ли не друго съдържание вкл. опреснителните клипове от Youtube?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Квантовите точки си имат слабости и ограничено време на живот.
    Щом за 3-4 дни се проявиха слабостите, не знам какво да очаквам след месеци употреба...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Е, трябва, ама в случая, явно е от квантовите точки

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #9

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Свързах се с човек от сервиз, който обслужва Samsung, но не му уточних модела. Описах му проблема и той също каза, че е за ремонт...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Да, разбира се, че ще се изчисти. Не знам за какъв период но едва ли ще е повече от 15-20 минути.

    филма с квантовите точки се намира между последният дифузьор и матрицата.
    Вероятно при висока яркост на подсветка с локално затъмняване, секторът пред нея може да прояви разлика по яркост и цвят, но и това ще отмине за някакъв период от време.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    На въпрос към инженерите, защо просто не използват квантови точки - те отговориха: "Технологията QD е със силно ограничен живот, особено при високи нива на яркост. Ние не можем да създадем ярка и ясна матрица (необходима, за да успее да даде ефект HDR) на квантови точки".
    Освен това, използването на филм с квантови точки ще оскъпи телевизора допълнително с около 140$.
    Не се втелявай радвай се на хубавият си телевизор

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #11

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Е как да му се радвам, като го знам, че е там този отпечатък и го виждам... Добре, от това, което написа какво излиза, че трябва да се гледа с по-ниска яркост? Или ако намаля яркостта и подсветката и пусна опреснителен клип от Youtube ще има ли ефект за изчистването?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Аз, какво ти писах? Човекът ти е потвърдил...Яркостта оказва влияние, не че това засяга обикновения потребител. На каква яркост го гледаш?

    П.С. Опреснителният клип няма да помогне, щото това не е плазма.
    Този пост е редактиран от pilot; 08-03-16 в 21:07.

  16. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #13

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Върни го (макар, че ще искат да го пратят на сервиз, в магазините няма технически лица които да определят дали има дефект)! На 9500 бях пуснал демо от този тип 2 дена по 10 часа, няма му нищо. Макар, че не са напълно еднакви телевизори си имат техните сходства. От наблюденията ми до сега освен backlight bleeding други дефекти не съм наблюдавал.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #14

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Аз, какво ти писах? Човекът ти е потвърдил...Яркостта оказва влияние, не че това засяга обикновения потребител. На каква яркост го гледаш?

    П.С. Опреснителният клип няма да помогне, щото това не е плазма.
    Аз също си го мислех за опреснителния клип, но да пробвам... когато човек се отчая. :D Иначе го гледам на режим Филм, яркост 44, контраст 90, подсветка 10-12.

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Върни го (макар, че ще искат да го пратят на сервиз, в магазините няма технически лица които да определят дали има дефект)! На 9500 бях пуснал демо от този тип 2 дена по 10 часа, няма му нищо. Макар, че не са напълно еднакви телевизори си имат техните сходства. От наблюденията ми до сега освен backlight bleeding други дефекти не съм наблюдавал.
    Доколкото съм чел за подобни случаи точно с ТМ, те ще го пратят на сервиз, там ще стои сума ти време и накрая сигурно ще кажат, че всичко е наред... А и аз го купих онлайн и ми го доставих с куриер, като купен от Русе, щото явно в Плевен е нямало бройки.
    Този пост е редактиран от Frost; 08-03-16 в 21:20.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Samsung 55JS8000 остатъчно изображение

    Щом е купен онлайн какво се притесняваш - нали не са минали 2 седмици - директно им го връщаш ... и не купуваш повече нищо от ТМ .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Image Retention Прегаряне на изображение на LCD монитор DELL
    От KillingTime във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-12, 20:29
  2. Отговори: 9
    Последно: 01-01-12, 15:56
  3. Търсене с изображение вместо текст ?
    От shutdawn във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-07, 15:37
  4. Черно-бяло изображение с Elite PV-371X и Sang TV?
    От svetlik във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 5
    Последно: 22-07-06, 14:06
  5. C++, MFC и Бутони с изображение !
    От ganch във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 16-03-06, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе