Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #1

    Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    Здравейте,
    Имам два смарт телевизора Samsung - модели UE48H6410SS и UE40H6400AW. Първият е свързан към интернет с кабел, а вторият е с wi-fi връзка. Днес и двата започнаха да се рестартират, като ми направи впечатление, че не реагират на нито едно от двете дистанционни. Изключих ги от захранването, изчаках и отново ги включих, но рестартирането продължаваше.
    След това се оказа, че като преустановя връзката им с интернет, проблемът с рестартирането изчезва. При изключен интернет, телевизорите стартират нормално и няма проблеми. След това като ги включа към интернета, появяват се иконите на Smart Hub и всичко замръзва, като след секунди телевизорите се рестартират. Пробвах и с интернет връзка от мобилен телефон - проблемът си остава.
    Върнах и двата телевизора до заводските им настройки, нулирах и Smart Hub, но уви - при свързване с интернет, рестартирането започва отново. Според менютата на телевизорите, версията на фирмуера и на двата е 2820. От сайта на Samsung видях, че предлагат за сваляне фирмуеър версия 2820.1, свалих файла, изпълних инструкциите за разархивирането му на флашка и пробвах да обновя фирмуера на телевизорите през USB, но излиза надпис, че няма нищо за инсталиране.
    Чрез гугъл открих тази тема, където се описва аналогичен проблем Samsung Smart Hub down with TV reboot problems | Product Reviews Net но даденото там решение за рестартиране на интернет връзката при мен не работи. Някой от пишещите тук дали има идея как да се реши този проблем?
    Този пост е редактиран от stanley56; 26-06-16 в 16:31.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    Проблема е глобален - виж в основната тема - и преди е имало подобни сривове в интернет платформата им. То при всички има подобни проблеми - при Панасоник вече няколко пъти няма връзка със сървърите им ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    Благодаря за информацията! Дано от Самсунг реагират бързо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    При мен вече повече от час проблема изчезна. За това време гледам през Smart IPTV и не ми е прекъснало или рестартирало ТВ-то дори и за секунда /55H6400/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    И аз успях да ги излъжа Отново нулирах Smart Hub, изключих интернета, влязох в менюто на Smart Hub, включих интернета, преминах през първоначалното инсталиране на Smart Hub, където телевизорите си преинсталираха приложенията по подразбиране и засега няма проблеми. За всеки случай изключих и опцията Smart Hub да се стартира по подразбиране с включването на ТВ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #6

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    и моя 48h6400 откачи по обяд но сега е ок

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #7

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    При мен този проблем се появи по наскоро. Само рестартиране на нета не помогна. Всичко се оправи, след като изключих за известно време захранването на рутерите.
    Малко по-сложно беше, защото към телевизорите имам включени ТВ боксове ( не ползвам смарт функциите на телевизорите, а работя с ТВ боксовете) и не знаех откъде може да е причината.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Проблем с рестартиране на телевизора (UE48H6410SS и UE40H6400AW) при връзка с интернет.

    И при мен се появи проблема с рестaртите, на всеки 1-2 мин. Изключването на смартхъба и рутера не помага. При мен скрива картината и само аудио пуска някои път

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 22-03-16, 14:50
  2. Телевизора е свързан с рутера интернет няма.
    От evgenii във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 24-01-16, 18:29
  3. Проблем с интернет USB връзка !
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-08, 14:17
  4. Безжична връзка между компютъра и телевизора.
    От centrino във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 9
    Последно: 03-11-07, 17:08
  5. Отговори: 11
    Последно: 18-03-04, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе