Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем със dial-up връзка към интернет..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Здравейте,от около 1 месец се опитвам в нас на pc-to да се свържа със 0134200,телефона за достъп към бтк,проблема е в това,че аз съм от един малък град където има интернет но е много скъпо-ЛАН,искат ми 150$ за антена и по 35 лева на месец,а това е доста скъпичко за мен... И се опитвам да се свържа с БТК-то но не става... Централата тук е аналогова и това за мен е единствения начин за връзка към ИНТЕРНЕТ... Аз съм на WIN XP PRO,и звънях на какви ли не телефони,но май не могат да ми кажат какви са правилните,настройки ... Моля ако някой знае кои точно настройки трябва да направя нека да ми пише... Трябва ли да се свързвам с 0134200 или 0134100,казаха ми че 0134200 е по добре... Значи кабелите от тел. сам мушнал в компютъра,свързвам се със 0134200,но когато започне да пищи 1-2 минути,след това спира и ми изписва на английски- Not signal from server,или нещо такова... Моля помогнете......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #2

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Не разбрах модема работи ли ти нормално.Увери се че модема ти е в ред а и кажи все пак каква марка е и int или ext

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Ако не използваш тонално набиране, то трябва да напишеш: P0134200 за да се извърши "пулсово" набиране.

    А в "Device Manager" трябва да намериш модема и в "Properties" да изключиш "Wait for dial tone before dialing".[]



    "Device Manager" се извиква от "My Computer"->десен бутон->Properties->"Hardware"->"Device Manager"[]

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Здравейте,модема ми е вътрешен и ми работи без никакви проблеми.. Настройките не са ми както трябва,за това май не мога да се свържа към сървъра... Утре ще пробвам да изключа на модема,това което ме посъветжахте!!!Благодаря много![^]

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #5

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Здравейте момчета не става все още не мога да се свържа с интернет....

  7. SAGE
    Guest
    #6

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Мисля че проблема не е в настройките, защото с тези настройки аз се свързвам без проблем, а и на много приятели съм включил модема по този начин.[]



    Извадка от страницата на БТК (www.infotel.bg)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    3. Свободен достъп



    Денонощен достъп със скорост до 56,6 Kb/s през единен национален номер 0134200.



    Услугата се предоставя по PPP протокол и включва:

    - динамичен IР адрес;

    - ползване на DNS и Proxy.



    Времето за достъп се отчита с точност до минута, без отчитане на трафик.

    Достъпът се реализира с универсален потребителски код <font color="red">impuls</font id="red"> и парола<font color="red"> infotel</font id="red">.

    Телефонно сумарно таксуване - 1 импулс на 3 минути.



    Услугата е предназначена за абонати на аналогови и цифрови телефонни централи.

    Подходяща е за ползване от всички, които умеят да работят в Интернет.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Опитай с посочените по-горе "потребителски код" и "парола".



    п.п.

    Не съм сигурен дали може от всяко населено място да се използва 0134200, защото до преди 1 година можеше само от няколко града в страната. Трябва да се направи справка в БТК или пък да си купиш карта на доставчик който използва 0134100 и да опиаш пак.



    В твоя град има ли някой който ползва модем за връзка с интернет и ако има виж кой номер използва.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #7

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Грижата не е в името и паролата - със сигурност не и на 0134200 - там приема всякакви независимо какво са написали БТК. От описанието на проблема предполагам че грижата е в линията. Кажи каква е марката на модема за да ти дадем подходящи команди за намаляване на скоростта/определяне на протокола. Като начало пробвай да сложиш 3 запетайки (,,,) след номeра за достъп тоест - 0134100...



    И модема е... [?]

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #8

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Mom4eta modema mi e Generic softk56 ... i raboti normalno... Pomognete mi...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #9

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Като начало - извинявам се за закъснението.

    След като си с WInXP процедурата е следната.

    Отиваш в Control Panel и вътре намираш Phone & Modem Options. Щракваш върху Modems - там е написан типа на модема и после щракваш долу вдясно на Properties. От новия прозорец избираш Advanced. Там в полето Extra Initialization Commands пишеш следното:



    AT+MS=V34 ако не стане пробвай с AT+MS=11



    Ако не му харесат командите изобщо няма да тръгне да набира и ще даде съобщение че има проблем с модема.



    Ако все пак набере но пак не се свърже пробвай и със следното:



    AT+MS=V34,1,2400,28800 (или вместо 28800 може да сложиш - 26400, 24600, 19200, 14400) - това казва на модема каква да е максималната скорост на която да се свърже. По-добре да има стабилна връзка на по-ниска скорост отколкото 'висока' скорост с чести прекъсвания.



    Ако никоя от командите не подейства кажи - btw предпоалгам знаеш че 0134200 таксува на 3 минути по 1 импулс, а 0134100 на 4 минути по 1 импулс...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    14
    #10

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте,модема ми е вътрешен и ми работи без никакви проблеми.. Настройките не са ми както трябва,за това май не мога да се свържа към сървъра... Утре ще пробвам да изключа на модема,това което ме посъветжахте!!!Благодаря много![^]



    <div align="right">Originally posted by deveca*-*18/02/2004*:* 21:27:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    здравей, а как разбра, че модема ти работи без никакви проблеми...може и да е така разбира се, но все пак..вярно че изглежда повече като проблем с настройките, но ако си направил всичко което до тук те посъветваха..няма как да не тръгне, нядявам се си отметнал също и use dailing rulse.., и плс дай точно съобщението което ти изписва [)]

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #11

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    Zna4i saob6tenieto koeto mi izliza e slednoto- "Грешка 678 The remote computer did not respond. For further assistance,click more..." Ami tova e saob6tenieto koeto mi izliza vse o6te ne moga da se svarja kam neta...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Проблем със dial-up връзка към интернет..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Mom4eta modema mi e Generic softk56 ... i raboti normalno... Pomognete mi...



    <div align="right">Originally posted by deveca*-*27/02/2004*:* 16:36:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Човече, опитай с хардуерен модем. Може този наистина да е наред, щом твърдиш толкова уверено. Софтуерните модеми, обаче, в общия случай не работят на аналогови централи - модел 1929 (такива са в повечето малки градчета - от личен опит знам), а може и на друг тип централи да имат проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблемна връзка с интернет
    От vdsvicky във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 29-11-12, 16:48
  2. Проблем с интернет USB връзка !
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-08, 14:17
  3. Връзка м/у 2 РС през интернет
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 16:05
  4. Връзка с интернет
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-04-05, 13:07
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе