Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем при Samsung UE39F5000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    1
    #1

    Проблем при Samsung UE39F5000

    Здравейте! Имам телевизор Samsung UE39F5000 , който не беше ползван доста дълго време. Наскоро реших да го пусна и се оказа, че HDMI-те не работят (и двата). По блед спомен, единия не работеше заради вадене на кабела "в движение", но другия си работеше без проблем. Към настоящия момент, изгорелия вход не дава никаква индикация, докато другия се разпознава от компютъра, но няма сигнал на телевизора. Направих всичко което се сетих, вадене на кабели, смяна, заводски настройки, ъпдейт на фърмуер и т.н. Ситуацията не се променя. Та, имам няколко въпроса и ще се радвам ако някой може да помогне.

    1. Възможна ли е смяна САМО на въпросните HDMI (видях в интернет, че са на една цяла платка и ми се вижда много трудно, но все пак искам да знам)
    2. Има ли нещо, което пропускам, а има шанс да върнем поне единия вход към живота ?
    3. Разрових се в интернет за нова платка, но намирам само за модел UE39F5000AK , който се оказва, че има LAN port. И тук въпроса е, ако я поръчам, ще сработи ли на моя телевизор ? Визуално изглежда 1:1 + Lan port.
    4. Информативно, колко би струвала смяната в БГ? Имам намерения да го ползвам за PC, а в момента е просто голям капсулован екран.

    Всякаква помощ, разяснение ще са от полза. Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Проблем при Samsung UE39F5000

    1. Не! Сменя се цялата платка(Main board). На портовете нищо им няма - трябва да се смени чипа който отговаря за тях. именно той е изгорял.
    3. Да става стига после сервизен техник да влезе в сервизното меню и да направи съответните настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 14:40
  2. Проблем с Samsung HT-X20
    От borsan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 26-02-16, 20:08
  3. Проблем с LED TV Samsung
    От zyklon666 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 19:07
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 23:57
  5. Проблем с Samsung LCD
    От ivan_bo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 25-01-09, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе