Резултати от 1 до 13 от общо 13

Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    4
    #1

    Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Здравейте,
    имам телевизор SAMSUG LE32C450, до вчера нямах никакви проблеми с него. Вчера спира токът на 3 пъти в рамките на 1 час и след последното спиране телевизорът така и не тръгна. Естествено се усъмних в захранването, отворих го внимателно и го разгледах замерих основните компоненти и всичко изглеждаше наред, но телевизорът така и не тръгваше. Закарах го на телевизионен техник и след около час ми звънна и каза че телевизора е готов. Като го попитах какво му е ми каза че е презаписал фърмуера на ново бил се бъгнал неговия. Въпроса ми е как го е направил при положение че телевизора не тръгваше , в сайта на Samsung си има фърмуер и инструкции как да се обнови но по стандартния начин чрез USB Flash. Но в моя случай нямаше как да го направя понеже така и не тръгваше телевизора. Ако някои знае как се прави нека сподели защото при следващото спиране на тока ако телевизорът работи пак може да се получи това , а за въпросната манипулация техникът ми взе 80 лева. По принцип се занимавам с компютри и съм технически грамотен. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Най вероятно е било нещо друго, но не е искал да ти каже точно какво(не е и длъжен де, ако ти е казал цена за ремонта и ти си се съгласил) и те е пуснал по пързалката. А разликата между него и тебе е, че ти си замерил(незнайно кого и с какво) а той е измерил, открил и отстранил повредата.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #3

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Най вероятно е било нещо друго, но не е искал да ти каже точно какво(не е и длъжен де, ако ти е казал цена за ремонта и ти си се съгласил) и те е пуснал по пързалката. А разликата между него и тебе е, че ти си замерил(незнайно кого и с какво) а той е измерил, открил и отстранил повредата.
    Или пък техника е свалил паметта и я е презаписал на програматор... Нещо , което в домашни условия е трудно постижимо, най-вече поради липсата на коректния фърмуер за модела телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от memorablen Виж публикацията
    презаписал фърмуера на ново бил се бъгнал неговия. Въпроса ми е как го е направил при положение че телевизора не тръгваше , в сайта на Samsung си има фърмуер и инструкции как да се обнови но по стандартния начин чрез USB Flash. Но в моя случай нямаше как да го направя понеже така и не тръгваше телевизора. Ако някои знае как се прави нека сподели защото при следващото спиране на тока ако телевизорът работи пак може да се получи това , а за въпросната манипулация техникът ми взе 80 лева. По принцип се занимавам с компютри и съм технически грамотен. Благодаря предварително.
    Здравей, пускам ти видео на програматор , с който се правят такива неща. Това може да не е програматора за твоя телевизор, но след като си технически грамотен ще можеш да разбереш за какво става дума Все пак се занимаваш с компютри и ще си дадеш сметка за какво ти е взел 80 лв техника.
    https://www.youtube.com/watch?v=L0ChYNwunUE

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Значи измерил съм на захранващата платка напреженията на изходите, проверил съм всички транзистори диоди, кондензатори и предпазител. Въпросът ми е конкретен и ясен и той е има ли възможност да се презапише фърмуера извън стандартния начин при положение че телевизорът не тръгва или по точно няма звук и картина и индикаторът не свети? Ако ще пишете глупости няма смисъл да си губите времето.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #5

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Пич, язък ти и на компютърната грамотност, като не можеш да четеш Ми виж видеото, нали това съм писал. Да - възможно е, ако се абстрахираш от поста на колегата, щще видиш, че съм ти писал точно какво и как е правил, Ако го е направил. И ако смяташ, че това което съм писал в предишния си пост е глупост, можеш да емигрираш към калдата, тука в тоя форум повече няма какво да правиш

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #6

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Цитат Първоначално публикувано от memorablen Виж публикацията
    Значи измерил съм на захранващата платка напреженията на изходите, проверил съм всички транзистори диоди, кондензатори и предпазител. Въпросът ми е конкретен и ясен и той е има ли възможност да се презапише фърмуера извън стандартния начин при положение че телевизорът не тръгва или по точно няма звук и картина и индикаторът не свети? Ако ще пишете глупости няма смисъл да си губите времето.
    Да,има начин да се запише фърмуера,при изключен телевизор....ако това ще те успокои...нали за това са сервизите...техниците и те семейства хранят...няма значение какво са му правили и как са го ремонтирали,нали работи сега...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Цитат Първоначално публикувано от memorablen Виж публикацията
    Значи измерил съм на захранващата платка напреженията на изходите, проверил съм всички транзистори диоди, кондензатори и предпазител. Въпросът ми е конкретен и ясен и той е има ли възможност да се презапише фърмуера извън стандартния начин при положение че телевизорът не тръгва или по точно няма звук и картина и индикаторът не свети? Ако ще пишете глупости няма смисъл да си губите времето.
    Не разбирам от телевизори, но според мен проблемът не е бил във фърмуера, а в нещо друго. При бъгнат софт телевизора най-малкото ще светне и ще зацикли на логото. Щом изобщо не е тръгвал може би проблемът е бил някъде по захранването. Още повече, че е имало и токови удари.
    А флашването на биос на компютър няма нищо общо с флашването на софт при телевизор. При телевизорите на Самсунг във файла за ъпдейт се съдържат софтуерите на цялата серия, освен това софта е криптиран и изобщо не става просто да го пльоснеш в програматор и да чакаш да се презапише. Телевизионен техник не разполага с възможности да го декриптира, нито да го извлече.
    Според мен по-вероятно е проблемът да е бил някъде по захранването.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Ми и аз така си помислих но нищо не е пипано по телевизора хардуерно погледнах го след ремонта. Също така не ми се вярва софтуера да се срине при едно спиране на тока.
    Този пост е редактиран от memorablen; 21-02-17 в 12:18.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Ако този техник е бил сервизен специалист от Самсунг може да прави всичко със софтуера, но ако е някой произволен майстор може само да гадаем как го е оправил.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Със сигурност не е сервизен специалист от Samsung.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #11

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Ей хора м спрете се бе, аз познавам техник, който не е сервизен на никоя фирма и си налива фърмуерите по телевизорите когато си иска. За това нещо са нужни 3 неща - умения, програматор за съответната памет и фърмуер за съответния модел. И когато чуете фърмуер, не се сещайте за софта който ви идва по флашките и тем подобни, а за еепром фърмуера, който е за самото шаси на телевизора. И не, не разбирам, и това което казвам може и да не е коректно, но е същото като флашване на биос на компютър - сваляш чипа, програмираш го на програматора, качваш чипа!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #12

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    С последното се издъни - защо трябва да сваляш чипа на PC за да префлашнеш биоса - става си по същия начин като с телевизора - слагаш флашка с BIOS и инсталираш.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #13

    Отговор: Питане относно презапис на фърмуер на Samsung LE32C450 след срив

    Абе стига глупости, неработещ биос как ще го флашнеш с флашка, аман поне не пишете, като не можете да четете... Не става дума за ъпдейт, а за префлашване на НЕРАБОТЕЩ фърмуер!!!
    Този пост е редактиран от TUISTERa; 22-02-17 в 14:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане относно Рanasonic CS E DKEW
    От rumen67 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 27-04-13, 22:47
  2. Питане относно керамична печка
    От kraimirr във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 23:27
  3. Фърмуер за Samsung SH12ZA9
    От kokovanev във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 11-10-10, 16:11
  4. Питане относно ТВ-PANASONIC TH-42PY85P
    От m1shl3 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-08, 00:54
  5. Питане относно Doom 3
    От artos във форум ИГРИ
    Отговори: 22
    Последно: 27-11-04, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе