Резултати от 1 до 9 от общо 9

Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    Здравейте.

    Преди около година си взех този модел и като цяло съм доволен, но понякога се случва да забележа едва доловимо разминаване на звука с картината. Честно казано, не е болка за умиране, но е дразнещо. Има ли някакъв начин да се синхронизират от настройките или трябва да се чака ъпдейт? Още нещо - може ли този аргумент да издържи в магазина, че телевизора е дефектен и да искам смяна с доплащане?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    Това разминаване на определена програма ли е само, или на всички програми?
    Ако е на всички, това е софтуерен проблем (но не сигурно къде - в телевизора или в провайдъра ти). Нарича се Lip-synk
    Вероятно ще го оправят със следващият ъпдейт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    Честно казано, гледам доста спорт и съм забелязвал този проблем на една от българските HD телевизии. Да си призная, не бях гледал дали е навсякъде, но сега, когато разгледах - не, не е. Вероятно е само на някои канали. Възможно ли е HD каналите по някакъв начин да "тежат" на телевизора и проблема да се среща там, при по-динамична картина?
    Този пост е редактиран от RitmoDelMar; 17-04-17 в 17:21.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #4

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    По-скоро е проблем на даденият канал, а и от точно тоя модел има доста продадени бройки и вече щеше да се е разбрало ако е масов хардуерен проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #5

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    И аз съм забелязал такъв проблем на моя J5500 но както казва svetlio1 по скоро е проблем на дадения канал..За сравнение : FOX например,там пък звука се увеличава периодично(дискутирахме го в друга тема)..При мен пък от наколко дни ново 20 от кабеларката..На определени канали както си гледам и картината зачезне и излиза надпис: Услугата е недостъпна..Връщам един канал на горе или на долу и се оправи...Звънях им на тия от кабелната и само ми мрънкат..пак са усрали нещо,едни канали махат,други пускат..Да се чуди човек кво става изникне ли проблем..

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #6

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    Ясно, колеги. Благодаря. Така и така съм отворил тема, да попитам още нещо, ако не съм нахален. От известно време, когато гледам по-динамична картина, със светли цветове, забелязвам едва доловима черта по средата на екрана (и не само там). Не знам дали е правилно да я нарека черта. Може би изглежда по-скоро като сянка. Има я и долу вляво и вдясно, но не най-долу. Както казах, могат да се забележат само на някой сцени и цветове. От различен ъгъл се забелязват по-лесно. Вероятно това е крив екран?
    Edit: Погледнах телевизора от почти нулев ъгъл и вече съм сигурен, че е крив. Това е първият ми подобен телевизор, но следващият път нямад а успеят да ме прецакат така. Е, поне остава факта, че тези "сенки" се виждат много трудно и не правят впечатление.
    Този пост е редактиран от RitmoDelMar; 18-04-17 в 23:44.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #7

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    Тия сенки които ги виждаш при по ярка картина най вероятно са от неравномерна подсветка.Аз също ги имам малко или много на моя тв.
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 20-04-17 в 11:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #8

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    По-скоро май е крив екрана.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Отговор: Синхронизиране на звук-картина на JU 6400

    И самата матрица е с по-ниско качество( при кривите тв ) ! И това може да оказва влияние .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 42pt81 няма картина, но има звук
    От PlamenG във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-14, 23:47
  2. разминаване звук и картина на ТВ LG при AVI
    От muka_apd във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-14, 03:34
  3. Отговори: 0
    Последно: 05-12-11, 21:50
  4. Разминаване м/у звук и картина.
    От felipe във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-10, 09:44
  5. Отговори: 7
    Последно: 28-01-08, 21:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе