Резултати от 1 до 10 от общо 10

Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #1

    Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Здравейте
    Искам да ви попитам мога ли да рестартирам секретното меню на UE37ES6100W и да се възстанови както е било фабрично ?
    Питам защото му развалих настройките без да искам и сега аналоговите канали са с лошо качество. Опитах с "factory reset" от секретното меню, но рестартира само настройките в обикновеното меню. Също така обнових софтуера, но нищо не се промени.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Не може.
    Спомни си, какво си пипал и го възстанови, ако ли не - търсиш собственик на същият телевизор, който да влезе в сервизното меню и да снима страниците, а ти да коригираш според информацията от снимките.

    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:12046
    Samsung TV: модернизация ПО, прошивки, SamyGO, сборник мануалов (часть 8) [1] - Конференция iXBT.com

  4. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    А има ли някакъв начин да се преинсталира цялото това меню ?
    Питам защото телевизора е внесен от Испания и не мога да го настроя за България, а в секретното меню са заключени опциите.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Може и да има, но се съмнявам, дали има сервиз у нас, който да го прави. Поразпитай..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    https://www.samsung.com/bg/support/m...E37ES6100WXXH/
    Този е за нашия пазар. Ако означенията след W са същите, то не виждам проблем в някой сервиз да сменят firmware.
    Този ТВ преди да е "внесен" работил ли е нормално? И на какъв източник на сигнал - ефир, кабелна, външен приемник?

  7. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Всичко работеше добре до преди няколко дни, но реших да го рестартирам. След рестарта разгледах менюто набързо и съм променил явно нещо което сега кара картината да бъде много тъмна. Сигнала е ефирен и точно с този firmware ъпдейтнах моя.
    Докато ровех из нета попаднах на този сайт: https://wiki.samygo.tv/index.php?tit...nu_(ES-series) и ще настроя менюто по начина който е показан да видя дали ще се оправи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Внимавай!! Пипай само там където си пипал и променял преди! Нищо повече!

    твоят е UE37ES6100W, а данните от сайта са за 46" модел от САЩ и поради това, не пипай тези позиции
    - Type (46A1AF0E) - при теб трябва започва(37...) и така нататък...
    - Tuner (SI_ATC2) - при теб трябва да е (DVB)
    - Region (USA) - при теб трябва да е (EU)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #8

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Колегата не знае къде и какво е пипал. С две думи е за сервиз.
    Колко ще му излезе нямам представа.
    Ако продължава да пипа без да знае какво прави кой знае докъде ще докара телевизора.
    Моят съвет към него е да се обърне към оторизиран сервиз, който ще поеме гаранцията след зареждане на FW.

    В нета има и Service manual за модела. Би трябвало там да са указани изходните стойности в менюто преди настройка.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #9

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Мисля, че разбрах от къде идва проблема според мен.
    Option - Type (съм го направил на 37P1AF6E)
    Option - Tuner (mi e na SI_ATC2)
    Option - Front Color (U-T-CL-M65)
    Според мен комбинацията между Type и Front Color е важна за картината или поне така мисля.
    Има и друго което не ми е ясно много и може от там да е:
    ADC/WB - ADC - AV Calibration - ми е на Failure като натисна на него ми изписва Wait и после пак Failure. има голяма вероятност да е от настройките в ADC/WB .
    Ако имате някакви познания по тях ще съм ви благодарен да ги споделите.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #10

    Отговор: Възстановяване на "Hidden Secret Service Menu" по подразбиране (Default)

    Option - Type (съм го направил на 37P1AF6E) - може да има и друга настройка започваща с 37, това зависи от модела на матрицата и видеопанела
    Option - Tuner (mi e na SI_ATC2) - тук според мен трябва да е (DVB) но може и да е (S_TC) или (AUTO)..
    вероятно ATC2 може да е съкращение на Analog, Terestrial, Cable -тоест аналогов, ефирен и кабелен тунер (SI_ATC)
    Option - Front Color (U-T-CL-M65) - не знам какво е

    Това въобще не е трябвало да го пипаш! Това са калибрационни настройки на панела(WB - White Balance)
    ADC/WB - ADC - AV Calibration - пуска се HDMI сигнал от референтен източник с калибрационен диск

    по назад ти дадох два линка към руски форум за сервизното меню - потърси там


    https://www.youtube.com/watch?v=W0m5fwouApk

    ето ти и сервизно ръководство
    https://elektrotanya.com/samsung_ue3.../download.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-05-19 в 22:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  2. Service Menu - Panasonic TH-37PV80PA
    От Venelin77 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 05-08-09, 00:13
  3. Изчезна "Show hidden files and folders"
    От Ivo Wolfen във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 13-12-08, 17:48
  4. Възстановяване на информация "как?"
    От homeoflove във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-07, 11:20
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе