Резултати от 1 до 15 от общо 15

Възстановяване на информация "как?"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #1

    Възстановяване на информация "как?"

    Не знам дали темата е за тука, ако не е моля някои да я премести на мястото и. Благодаря предварително

    Така за проблема (който все още го нямам, така че въпроси от рода на какво си инсталирал и т.нататък са безмислени).
    Предполагаме че ОС е повредена поради някакъв вирус или спад на напрежение или нещо от рода. Имаме 2 вариянта
    1. След време сме възвърнали windowsa , но някои файлове липсват.
    2. Не стигаме до зелената морава, но имаме важни файлове които искаме да възстановим.

    Как процедираме в случая?


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Аз мисля, че след точка 1. е доста по-трудно да се възстанови информацията.
    Ако наистина е ценна и дискът е здрав , то възстановяването от специалист
    е около 100 лв. При положение, че не си се опитвал сам да записваш нещо отгоре.
    Ако има повредена електроника - ще е малко по-скъпо, а ако има прецакани глави -
    доста по-скъпо.
    Ако информацията не е толкова ценна - може да се пробват разни програмки.
    Но при всички положения е по-добре да се направи копие на диска и да се работи
    с копието, а не с оригинала.
    //колегата се занимава с това, та и аз като кучето и месаря......

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #3

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Както казах нямам подобен проблем (за сега), но за в бъдеще се незнае, та реших да се подготвя предварително. Определено информацията не ми е толкова важна, че да плащам за "специалист".
    Аз мисля така: използваме виртуален диск от които зареждаме ОС, и се опитваме да възстановяваме фаилове.
    Въпроса идва тука "КАКВО ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ?"

    А и дали при т. 1 и 2 може да се зареди с виртуален диск?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #4

    Re: Възстановяване на информация "как?"


  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    При така поставен проблем, мога само да те посъветвам да вземеш физически
    друг диск. На него да направиш копие на дяла с ОС ( с Ghost примерно) и после да си
    "играеш" с копието. При замазване - просто копираш пак....
    Дано някой има по-конкретен съвет.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Като за начало наистина си приготвяш друг диск, с достатъчно празно място да събере информацията, закачваш го като 2-ри
    с предварително приготвено Boot CD, било горепосоченото от razziel - Infr@ Cd 6.3 което съдържа повече от достатъчно програми за възстановяване, било с често цитирания тук Hiren's BootCD
    Каквото докопаш читаво - мяташ на другия диск, като използваш след това момента, така и така си заредил от СД, да пуснеш и една Антивирусна програмка ( а може и повече от 1)
    После правиш един Repair на Windows-a и би трябвало всичко да е на 6.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #7

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove
    Аз мисля така: използваме виртуален диск от които зареждаме ОС, и се опитваме да възстановяваме фаилове.
    Въпроса идва тука "КАКВО ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ?"
    Get Data Back For FAT/NTFS
    Recover my files
    или която си избереш програма от http://www.google.com/search?&q=data+recover

    ако имаш работеща ос, можеш да възстановяваш от нея, ако е заминала - чрез буутдиск, или чрез закачането на харда на друго PC



  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #8

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    ако имаш работеща ос, можеш да възстановяваш от нея, ако е заминала - чрез буутдиск, или чрез закачането на харда на друго PC
    Да закача диска на друго РС, но ако диска е NTFS другия комп ще го разпознае ли или сам в грешка.
    Помна че, за да се включи друг диск към 1 РС системата трябва да е FAT. Е може и да греша.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #9

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    няма нужда от друг диск да си търси... като буутне Infr@ Cd от циганина продавач на дискове - CD rom-a и влезне в операционната система директно вътре си има неро и може да си драсне информейшъна от харда на цд или двд...
    работеща ос е самата Инфра! Това е бруталното Windows Live CD което има абсолютно всичко което може да ти потрябва!!!

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    това предварително подготвяне за решаване на все още невъзникнал проблем е похвално, но какрто винаги съм казвал "компа не е мотика, че да може да му се повреди или желязото, или дървото". разнообразието от възможни проблеми е огромно и без да се диагностицира правилно проблема е неудачно да се дават рецепти, тип "панацея"

    най-пресният ми пример е отпреди няколко дена. 40gb hdd, партишъни 10+30, OS на 10, 30 за работа. чу се "цък-пук", партишъна 10gb изведнъж се оказва неформатиран (?!), 30 си работи идеално. ха копирай де. на друг комп 10 също не се вижда (демек - с LiveCD ще го видиш, ама оттам накъде). въпросът е какво точно искаме да постигнем. очевидно работещ win няма как да се "съживи" от така изчезналия дял. затова слагам ActiveUndelete на другия комп, няколко часа Advanced Scan, след което спасявам документите, а на останалото - секирата, и после нов Windows.

    в друг случай - абсолютно същите признаци, но въпросният хард се "оправи" с наместване на IDE кабела, който се бил поизмъкнал.

    ако човек не диагностицира правилно - каквито и програми и съвети да следва, по-скоро ще влоши положението, вместо да го оправи. затова - когарто възникне проблема, нека тогава да го мислим в детайли, а дотогава - само обща подготовка, за да не ни хване проблема без win98 startup disk, livecd, partition magic и active undelete (вариации на програмите - по желание на клиента )

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #11

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    затова слагам ActiveUndelete на другия комп, няколко часа Advanced Scan, след което спасявам документите, а на останалото - секирата, и после нов Windows.
    Последно питане от мене "ActiveUndelete" не трябва ли да е предварително инсталиран на машината, за да свърши работа.
    Т.е. ако се инсталира в горепосочения случай мисля че няма да работи, не сам я ползвал тази програма, но мисля че деиства на този принцип.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #12

    Re: Възстановяване на информация "как?"


  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    homeoflove, няма как да работи, защото няма да я виждаш

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    много глупости се изписаха тук
    много умни решения видях - и както винаги се насочихте към глупостите!

    Как работят програмите за възстановяване на данни- няма разумен човек който си вади хляба с тях и да Ви го каже.

    Посочените програми тук са добри - наистина , често са ме спасявали, но има си специфика за работа с тях. Преди време обясних как работят и се получи едва ли не че говоря тъпотии и тн.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Възстановяване на информация "как?"

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    Как работят програмите за възстановяване на данни- няма разумен човек който си вади хляба с тях и да Ви го каже.
    Какво искаш да кажеш - че няма разумен човек, който си вади хляба по този начин или че ако е разумен, го е срам да си признае, че по този начин си вади хляба?




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. Спасяване на информация от "изгорял" HDD
    От HD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-12-05, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе