Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree4Одобрявам

Проблем със KS8002 SUHD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #1

    Проблем със KS8002 SUHD

    Здравейте закупих този телевизор преди 2-3 месеца.Всичко беше нормално до преди месец откакто забелязах две бели точици на екрана точно където трябва да е подсветката от най-долната част на панела,а след известно време забелязах и от другата страна на същото място.Загледах че на един 6472 самсунг в техномаркет също ги има.Много е дразнещо, защото като гледам леко се вижда и се набива на очи.На 90% съм сигурен че като го взех тези точици ги нямаше! Ще кача и снимки, но не се вижда добре.! Моля за мнения!!Възможно ли е да е от софтуера?На 1201 съм!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #2

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Въобще не виждам какъв е проблема от тази снимка...нека и другите кажат, де...може само аз да не виждам проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Въобще не виждам какъв е проблема от тази снимка...нека и другите кажат, де...може само аз да не виждам проблем.
    Ето още една снимка но на снимката малко по не се забелязва!Лилавото където се вижда на снимкта го няма само белите малки точки!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    И моя KS7002 има в ляво до крачето светло петно. Пратих им снимка и отговора им беше, че било нормално и не било дефект.
    Asen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    И моя KS7002 има в ляво до крачето светло петно. Пратих им снимка и отговора им беше, че било нормално и не било дефект.
    Бе да ти кажа като беше нов ги нямаше!А иначе в Техномаркет имаше и KS7002 при него отляво положението беше трагично имаше 4-5 точки, които се виждаха яко, но си го обясних че си е направил часовете.Имаше и друг колега с такива точкитук във форума и върна телевизора май ама при него беше по-зле.А ти на кой си писал и са ти казали, че е нормално?А и твоя на колко месеца е?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #6

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Това се нарича утечка на светлина от подсветката. Обикновено, причината е в разместени дифузьори или отражатели на подсветката.
    Не знам дали нещо ще се промени - пробвай леко да го тръснеш нагоре-надолу.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това се нарича утечка на светлина от подсветката. Обикновено, причината е в разместени дифузьори или отражатели на подсветката.
    Не знам дали нещо ще се промени - пробвай леко да го тръснеш нагоре-надолу.
    Тръснах го, но разлика не видях съмянва ме дали не е дефект..Има ли някакъв начин да се свържа със сервиз на Самсунг за БГ и да им пратя снимки, а те да кажат дали е дефект?Лично мен ме дразни много то по-добре да си гледам на 3-годишната 6-та серия...Не знам как са се разместили дифузьорите но телевизора не е местен от както е взет!А като го взех нямаше тия светли участъци...!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Asen; 28-01-18 в 20:10.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #8

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Гледах в магазините има MU серията и не видях такива “утечки” а там работят по цял ден!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #9

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Няма да ти го ремонтират гаранционно според мен.Имал съм подобен проблем с предишен телевизор и нямаше ефект. С времето няма да му обръщаш внимание.Според мен не е кой зне какво, но като си се вторачил няма как да си го избиеш от главата ей така.Моя е MU9002 и няма такъв ефект.Спомням си че като се оглеждах за телевизор на 7-ма серия по магазините много им личеше това и даже се зачудих за проблема.Като цяло гледай си и не му се връзвай.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    На моя KS8002 не се вижда така и не е нормално, но всичко е до бройка.
    Сигурен ли си, че се вижда при нормално гледане?
    На какви настройки ти е подсветката и яркостта?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #11

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Това само под такъв ъгъл ли се забелязва? При нормално гледане толкова ли пречи и се вижда?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #12

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Това само под такъв ъгъл ли се забелязва? При нормално гледане толкова ли пречи и се вижда?
    Вижда се като малко по светло петно, но не се забелязва много и като загрее поизчезне малко, но пак е там.Отляво се вижда под тоя ъгъл, но като гледаш тв не се вижда това отляво.Не знам как са се получили тия, но твто не е пипано откакто е взето преди 2-3 месеца и като го взех ги нямаше сега се появиха странно.


    Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #13

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    На моя KS8002 не се вижда така и не е нормално, но всичко е до бройка.
    Сигурен ли си, че се вижда при нормално гледане?
    На какви настройки ти е подсветката и яркостта?
    Подсветка 13, Яркост 45.При нормално гледане точиците не се виждат но има като малко по-светло петно.Колега бих те помолил да снимаш на твоя ТВ в крайщата как изглежда на бял фон или някакъв друг да видя при теб как е, ще съм ти благодарен!


    Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #14

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Ако не е толкова видимо, не си заслужава главоболията по замени, а и най-вероятно ще кажат, че е в спецификации за технологията.
    Asen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    32
    #15

    Отговор: Проблем със KS8002 SUHD

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Ако не е толкова видимо, не си заслужава главоболията по замени, а и най-вероятно ще кажат, че е в спецификации за технологията.
    И аз за сега така мисля, но ако стане по-видимо да им звъня ли?Щото мисля да изчакам ако стане по-видимо да им покажа по-лесно, но дано няма проблеми!


    Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4K SUHD и Youtube?
    От Asen във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-17, 13:42
  2. Мнения за SUHD Quantum Dot технологията?
    От Asen във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-17, 01:00
  3. Samsung SUHD 55" препоръки
    От zarkomortala във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-03-17, 19:35
  4. Продавам НОВ! 60" SUHD Samsung KS7002 4K HDR SMART телевизор
    От Frost във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 19-03-17, 14:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе