Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #1

    Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Здравейте колеги,

    от преди няколко дена си взех въпросният телевизор от заглавието и като му изкарам звук през оптичният изход и го вкарам в ресивер нивото на звука е доста ниско, тоест трябва доста да натоваря усилвателя за да извади приличен звук (говоря за сила). През HDMI и от приемник на виваком също тярбва да държа телевизроа на ниво над 60 и почти усилен докрай приемника на виваком за да се чува нормално. Преди това ползвах същият приемник с телевизор UE46F5500 от преди няколко години и там звука го държах на не повече от 10 и на приемника доста под средата. Извиках един пъпеш от самсунг българия и ми каза, че това било нормално и не виждал проблем. Факт, е че като свери нещо youtube или от USB цвука си е добре при самодиагностика също е добре, но проблема е през изходите и входовете. Телевизора все още се намира в 1 месечният срок, в който мога да го върна без проблем или да бъде заменен.

    Моля за съдействие
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    В менюто, няма ли настройка за нивото на звука през оптичният извод?
    MPEG оптично ниво - dB

    https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=340
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-06-18 в 20:10.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    За съжаление не. Има и auto volume, който не може да се махне и мсиля че от него идва целият проблем.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Ако разбирам правилно - звук подаден от външно устройство е с ниско ниво - ами защо не провериш в нова външно устройство за опция за усилване на нивото или защо не вземаш звука директно от него?

    През HDMI (ARC) как е нивото ?

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #5

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Има и опция дефект в телевизора.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    @svetlio1 дори и да изкарам звука от ютуб през оптика пак е слабо нивото. Както съм написал по горе и през същият приемник с друг телевизор разликата е огромна.
    @Viking72 може и да е дефектен, не мисля, че може телевизор от среден клас да свири слабо. Както казах имам телевизор 5та серия от преди 4 години и разлика е доста голяма в звука.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Факт, е че като свери нещо youtube или от USB цвука си е добре при самодиагностика също е добре, но проблема е през изходите и входовете.
    Ми явно аз нещо не съм разбрал...
    Значи всичко изкарано през оптиката е с ниско ниво , така ли ?
    Като натиснеш хоум бутона (къщичката) и преместваш на "настройки" , даваш нагоре и на звук с "ок" сменяш различните режими стандартно-оптимизиран-с усилване . Има ли разлика тогава?

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Сега открих, че като пусна отлаптоп сигнал през същият HDMI през който и приемника свири даже по-силно песен от youtube от колкото youtube приложението на самият телевизор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: Проблем със звука на SAMSUNG UE-65MU6172UXXH от приемник на Vivacom

    Провери си настройките за звук на самия приемник. В момента съм със същата комбинация ТВ и приемник , само че е от новия и нямам никакъв проблем със звука. Имам оптика пусната до streaming media player, като звука е настроен на Pass-through. В случая усилването и намаляне на звука от ТВ не играе никаква роля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 29-05-18, 21:53
  2. Проблем със звука от Система за домашно кино Samsung HT-J5550, Blu Ray, 5.1, 3D, 1000W
    От scoti във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-17, 00:57
  3. SAMSUNG 40JU6000 проблем с звука
    От redjepa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 27-12-15, 02:15
  4. SAMSUNG 32H5030 проблем с "Език на звука"
    От rangelov_bg във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-14, 20:49
  5. Включване на Vivacom HD приемник към телевизор с HDMI кабел
    От iliqn_906 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-13, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе