Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 52 от общо 52
Like Tree7Одобрявам

Q6FN Тизен въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,586
    #46

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    Може да съм объркал торент линка на лично.

    Пише:

    Color primaries : BT.2020
    Matrix coefficients : BT.2020 non-constant

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #47

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    Защо изобщо ползвате HDR+ режима?Филма ако си е с HDR плеъра на телевизора се справя прекрасно .До колкото видях ползваш ужасни настройки .Гледаш на режим динамичен където цветовете на всяка марка са мега изкривени.Всеки сам си преценя как да гледа ама ....Лично аз съм много доволен от HDR разпознаването от вградения плеър на телевизора за HDR филми.Моя е кс 7002 и не знам по стар или по нов модел се води от този Q6

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,586
    #48

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    Ползвам различни режими. На този съм на пълна яркост и контраст, фоново и тн за тест

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #49

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    Направих снощи пробите и за мен тоя филм си е кофти рипнат в ХДР версията (от "залива" и е в ХДР10+), другата дето ми прати линка си е сравнително добре , но си е СДР. И двата са прекалено "смачкани" (11ГБ филм) за да се търси кой знае какво върхово качество.
    ХДР10+ версията е си е тъмна/черна и се губят детайли - така е рипната и така си се вижда дори и на компютъра ми с 15год. монитор
    50MU60 HDR
    SDR/Samsung
    hdr10+/50EX780
    Panasonic HDR
    Pan/SDR
    Общото е , че снимах с телефона и не излязоха кой знае колко добре - в действителност е малко по-добре, но гледах да фокусирам на тъмна част от кадъра, че да се вижда нещо там.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,586
    #50

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    По-голям файл не намерих от 11гб. Явно това е на този етап. Телевизорите с кой HDR профил ползват на снимките? HLG, ST2084 и BT1886?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #51

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    На 2084 . Разликите при другите гами не са много големи , може би HLG се доближаваше при Панасоник, но той си го и разпозна като HDR10+ и най-добре беше на авто.
    Така е рипнат - тъмен (по-точно смачкани детайли в тъмното), имам и други файлове с голям контраст в кадър (много светло и много тъмно) и всичко си се вижда. Няма други - и аз търсих, затова и обикновено свалям над 20-25ГБ за 1080р филми и от 40ГБ нагоре за УХД.
    Aelita последно бях дръпнал в ХДР10+ (41ГБ), но още не ми е останало време да го гледам - там си е перфектна картината .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,586
    #52

    Отговор: Q6FN Тизен въпроси

    Забелязвам един проблем с добавянето на преки пътища от източници в бързото меню. Добавям примерно флашка като Mass Storage и Еxternal част от HDD в бързото меню. След ден тези преки пътуща изчезват. Нито съм вадил флашката, нито HDD. На какво може да се дължи тази загуба на памет?


    - - - - - - - - - -

    След няколко часа и ги няма Mass storage и Еxternal


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  4. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  5. TV Out Въпроси
    От Executor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-04, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе