Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

55TU8502 няма сателит?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #1

    55TU8502 няма сателит?!

    Здравейте приятели!
    Купих този тв 55TU8502 от Емаг. Пише, че има сателит, отзад мушнах кабела, но ми дава това:
    Входящ сигнал ми дава само Ефир и Кабел, менюто за сателит е неактивно??? Кабела го вадя от другия тв, който показва сателитната тв.
    Възможно ли е да е повредено или наистина няма, след 9 дена изтича едномесечния срок за връщане. Да го върна или на сервиз да го закарам?
    Благодаря



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 15-11-20 в 17:23.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #2

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Обикновено платката трябва да има 3 отделни куплунга за всеки сигнал - ефирен, кабелен и сателитен. Убеди се първо , че са по местата си.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #3

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    gggggg
    Два - първият за ефирна и кабелна, а вторият(F-type) за сателитна

    ilhanbg
    Срока за връщане при пазаруване онлайн е 14 дни.
    Върни му заводските настройки и при първоначалните настройки избери DVB-S/S2.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Два са, не са три - кабел/ефир и сателитна с резба.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #5

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Нулирах и като започнах отначало се появи....кабел и сателит. След избор на кабел, намира каналите и тръгват кабелните. Като отида на сигнал пак няма сателит, трябва да нулирам и да търся сателит, без кабелна. Що за тъпотия е това? Досега съм имал и настройвал 10 тв та може би, но такъв боклук като този не съм виждал
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 15-11-20 в 23:45.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #6

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Няма как да избереш кабел и да ти излизат сателитните !?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #7

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Аз съм с друг модел, но предполагам, че при теб не е много по различно и може да се настрой да гледаш и кабелен и сателитен сигнал. В случая както си направил настройката на кабелен влизаш в: меню-излъчване-настройки за автонастройка честота-автонастройка честота-старт-антена и като натиснеш на антена се показва избор за ефирен, кабелен и сателит. Избираш сателит и започваш настройката. След това превключването между кабелен и сателитен става: списък на каналите-даваш на дясно-слизаш на долу до иконата с антена и от там посочваш кое искаш да гледаш.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #8

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Цитат Първоначално публикувано от fabia6300 Виж публикацията
    Аз съм с друг модел, но предполагам, че при теб не е много по различно и може да се настрой да гледаш и кабелен и сателитен сигнал. В случая както си направил настройката на кабелен влизаш в: меню-излъчване-настройки за автонастройка честота-автонастройка честота-старт-антена и като натиснеш на антена се показва избор за ефирен, кабелен и сателит. Избираш сателит и започваш настройката. След това превключването между кабелен и сателитен става: списък на каналите-даваш на дясно-слизаш на долу до иконата с антена и от там посочваш кое искаш да гледаш.
    Колега благодаря, но след сканиране на сателит, кабелната изчезва - няма ги запазените канали. Не може ли да пази кабелните и сателитните канали, както на всеки нормален тв, или можеш да гледаш само едното?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Сигурен ли си, че ги няма ? Списъците са отделни за сат. и кабел - колегата е описал как става сменянето на списъците.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #10

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    @ilhanbg, моля сподели как е като качество на картината, ъпскейл на SD/HD програми, контраст, черно, ъгъл на виждане този модел. Благодаря!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #11

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    @ilhanbg, моля сподели как е като качество на картината, ъпскейл на SD/HD програми, контраст, черно, ъгъл на виждане този модел. Благодаря!
    Колега това не е телевизор това е гавра. Имам стар тв от 2013 год (Самсунг) няма такива ужасно глупави настройки. Имам сат. апарат за 50 лв. (Sky sat) даже дете може да го настрои а с това чудо на техниката се мъча цяла седмица. Отделно извадих харда от стария ЛГ, е тук не работи - бавен бил....
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 18-11-20 в 10:42.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Може би е добре да си прочетете упътването - за съжаление правените промени в начина на управление и в ОС не винаги са дори близо до начина, по-който сме свикнали при по-стари модели.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #13

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Прав си колега, но нали говорим за изкуствен интелект, за улесняване, а то точно обратното става. Мега сложно, мега неинтуитивно, хиляди непотребни настройки...а това дето ти трябва (просто настройване на кабел, ефир и сателит) е забутано в някакви менюта....Както и да е накрая се оправих, бях готов да го върна, понеже емаг дават 30 дни за връщане.
    П.с Някой знае ли как се търси канал по име (или част) на това "чудо на техниката"

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #14

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Защо да е просто , като може да е сложно - важи за всички марки тв.
    Прост китайски/турски СТБ ги слага в малкият джоб всички марки тв в частта настройка на тунер, редактиране на канали, избор на опции за настройка на сигнал... и това е от години, даже положението става все по-зле в тая област.
    Разчитат на готови настройки всички - избираш оператор от списъка и повече нищо да не бараш/променяш
    Gena_bs одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #15

    Отговор: 55TU8502 няма сателит?!

    Така е, вкарали няколко оператора и тва е, ами ако не сме на тези оператори? Отделно вкарали някакви Rakuten, Video незнам си кво, netflix и още безжрой платени глупости...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung 43KU6072 сателит
    От la3ev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-17, 01:35
  2. Тошиба сателит ц675 проблем
    От beleg във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-17, 21:57
  3. Въпрос за сателит
    От raykovski във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 20:19
  4. Интернет през сателит ?
    От ru-boy във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-06-03, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе