Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #16

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Ако можеш да се напънеш за 4к , дай 2.5к за олед и след 5 години като нагори ще си вземеш нов . Аз не съм виждал нагорял олед модел след 2018 :? , явно корекциите по панела са дали резултат .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #17

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Здравей.Мисля че не четеш целия пост-тв се гледа в светла стая и надвечер на лампа.В английските и уса форуми се оплакват дори и от лг цх ,на всичкото отгоре жената го държи на пауза ,което май не е добре,на сравнителни тестове олед срещу кюлед оледа е черен ок,но при увеличаване на яркостта бялото става сиво при оледа,незнам защо,гледам тв от тв приложение за самсунг не знам за лг дали са написали все още,бих си взел олед може би в по-късен етап само за гледане на филми и да го сложа в другата стая.И все пак-кой е най-добрия олед тв за да разгледам и почета още,парите не са проблем ,така или иначе тв ще е 55 инча,колко да е скъп?И бих се радвал на мнения ,ако Вие ползвате олед.Мерси.

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от consult Виж публикацията
    Здравей.Мисля че не четеш целия пост-тв се гледа в светла стая и надвечер на лампа.В английските и уса форуми се оплакват дори и от лг цх ,на всичкото отгоре жената го държи на пауза ,което май не е добре,на сравнителни тестове олед срещу кюлед оледа е черен ок,но при увеличаване на яркостта бялото става сиво при оледа,незнам защо,гледам тв от тв приложение за самсунг не знам за лг дали са написали все още,бих си взел олед може би в по-късен етап само за гледане на филми и да го сложа в другата стая.И все пак-кой е най-добрия олед тв за да разгледам и почета още,парите не са проблем ,така или иначе тв ще е 55 инча,колко да е скъп?И бих се радвал на мнения ,ако Вие ползвате олед.Мерси.
    Ползвам C8 в светла стая , южно изложение с 2 на 4 м прозорци , гледам го основно на тъмните режими ISF тъмна/светла стая , рядко усещам нуждата от по-ярък екран (като се има предвид ,че го гледам на максимум 50%) Вечер 1000% няма достатъчно ярка лампа да попречи на гледането.

    Държането на пауза не е проблем , телевизора пуска скрийнсеквър автоматично след минута/две неактивност (в YouTube е така , предполагал и навсякъде другаде)

    За app-а ,който ползвате не мога да кажа.

    По принцип най добрия вариант е да си го видите вкъщи , поръчвате го онлайн ако не ви допадне го връщате и толкова .
    Според мен обаче е ок , най вероятно и телевизора,който гледате в момента е не повече от 400 нита ярък , тоест ако той е добре оледа ще е по-добре.

    А за модел , C серията на LG последните години се слави с най-добро съотношение цена/качество
    Този пост е редактиран от Сидеров; 07-12-20 в 18:11.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #19

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Добре,човек,аз се притеснявам предимно за това че ще прогори някъде на някое лого че се гледа предимно нова тв и някой филм да кажем,имат за лг приложение ,как е качеството на картината спрямо кюлед ,не съм виждал ,освен в магазина и там и двата ми изглеждат добре,иначе цх на лг тука не е скъп,дизайна е трепач иначе,гледам в ртингс дават че уж няма проблем с остатъчни изображения,друго по форуми пишат че оледа всяка година губел по 5% от яркостта си след 3-4 години бил неизползваем.Иначе аз и сегашния не бих го сменил ,но заминава за бг и оставаме без телевизор,а се гледа всичко -филми ,телевизия ,някви пишат не гледали новини че прогаряло логото,честно да ти кажа побърках се вече,и цх ли е най-добрия олед на лг.Мерси.А,да и най-важното -гаранцията покрива ли такива неща,като прегорял дисплей или остатъчно изображение.Мерси още веднъж.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #20

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    //////////

  7. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #21

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Неофициално сменят прогорели панели , колега от форума се възползва от такъв ремонт , но ставаше въпрос за по-стар олед 2017 година , c7 ако помня правилно .

    Да CX е най-добрия вариант на LG нагоре (като цена) са само с козметични разлики спрямо него .

    Колкото повече четеш толкова повече ще се объркваш. Моят е на 2 години , не забелязвам промяна в изображеноето , може да има такава , но 100% няма бърнин (скоро го гледах) Имай предвид, че до скоро се ползваше доста активно . Първата година беше средно по 8 часа на ден , следващата тоест 2019 може да е минавал 15. (Сутрин от 7 до 12 вечерта почти всеки ден) От време ан време и играя на този телевизор ps4 игри (HDR) ,които на теория трябва да го износват повече .

    Но като че ли моя съвет е да вземеш един самсунг , щом те притеснява по-добре да не го мислиш .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #22

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Да ви кажа в началото на тази година виках техници за кабелата, та ги поразпитах за телевизорите. Чудех се и аз коя марка. Не са от вериги магазини за техника и викам явно ще е полезно мнението им, все пак не продават стока. Казаха ми, че повечето телевизори в България са Турски, не че нещо, но все пак да се знае. Препоръчааха ми за телевизор Сони или Самсунг. Аз избрах Самсунг, все пак и цената е от значение. Сонито доста по-скъпо. Чувал съм и хубави неща за ЛГ.
    Съгласни ли сте с марките, това ли са в момента читавите марки, специално за телевизори? Аз лично съм доволен от Самсунга засега.
    Този пост е редактиран от realityman; 09-12-20 в 17:01.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #23

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Значи,вчера си поръчах един qe55q90t и викам на един приятел ела с мене ,той пасатор искал да си купи и тръгнахме по магазините,в най -големия магазин за техника единствените два телевизора,които ми направиха АДСКИ огромно впечатление бяха някъкъв самсунг 8к и lg cx OLED,и направо купих оледа и изобщо не стигнах да си купя самсунга.Имам обаче въпрос- телевизора е супер но не успявам да стигна до настройките на баланс на бялото,има го но е неактивно.Щес съм ви благодарен,ако ми обясните как да си го настроя.Мерси.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #24

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Повече настройки са налични при режим на картината СТАНДАРТЕН .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #25

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Някъкви съвети за така нареченото правилно ползване на олед?Картината е уникална ,по-добре от всичко каквото съм виждал-на режим експерт светла стая,като освен това за осветеността на логото ,нищо друго не съм пипал.Може ли да стане по-добре или да не пипам нищо?Примерно настройките от rtings или нещо такова.И още нещо за здравето на панела или просто да си го гледаме,по-принцип когато сме си в къщи тв то си работи по цял ден(стария телевизор де),някъкви съвети изобщо?Благодаря Ви за помощта.Мерси.

  13. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #26
    Цитат Първоначално публикувано от consult Виж публикацията
    Някъкви съвети за така нареченото правилно ползване на олед?Картината е уникална ,по-добре от всичко каквото съм виждал-на режим експерт светла стая,като освен това за осветеността на логото ,нищо друго не съм пипал.Може ли да стане по-добре или да не пипам нищо?Примерно настройките от rtings или нещо такова.И още нещо за здравето на панела или просто да си го гледаме,по-принцип когато сме си в къщи тв то си работи по цял ден(стария телевизор де),някъкви съвети изобщо?Благодаря Ви за помощта.Мерси.
    Остави системите за пазене на екрана включени ( потъмняване на логата и местенето на екрана )
    Не го ползвайте като радиоточка . (Всъщност това аз не го спазвам , за сега сме ок :D )
    Без часовници по екрана !
    Не го изключвай от тока , през определен период от време телевизора провежда компенсационни/опресняващи цикли на екрана , прави си ги сам вечер . От лг отказват замяна на прогорен панел ако телевизора е изгасян системно от тока ( явно има хора които го правят )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #27

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Цитат Първоначално публикувано от consult Виж публикацията
    Някъкви съвети за така нареченото правилно ползване на олед?Картината е уникална ,по-добре от всичко каквото съм виждал-на режим експерт светла стая,като освен това за осветеността на логото ,нищо друго не съм пипал.Може ли да стане по-добре или да не пипам нищо?Примерно настройките от rtings или нещо такова.И още нещо за здравето на панела или просто да си го гледаме,по-принцип когато сме си в къщи тв то си работи по цял ден(стария телевизор де),някъкви съвети изобщо?Благодаря Ви за помощта.Мерси.
    Ето тук има някакви настройки за СХ може да пробваш дали ще ти харесат. https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1439471411

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #28

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Отразява ли се стойността на oled light на живота на диодите ?Аз съм го сложил на 65 и брайтнеса ми е на 50,но на някои сцени изглежда малко тъмно,иначе съм сложил режим светла стая за sdr .Мерси.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #29

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Всяка настройка управляваща осветеността на панела, влияе на продължителността на живота му.
    Не виждам място за притеснение - панела ще изкара 10 години.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    17
    #30

    Отговор: Дилема,трилема или какъв висок клас телевизор да си купим за Коледа

    Още нещо- на задницата на панела има залепено фолио,трябва ли да го махна,имаше и отпред на панела бая дебело махнах го като го отворихме от кашона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на висок клас рутер
    От Valchev83 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 46
    Последно: 15-03-22, 16:30
  2. Висок клас 4К, макс.40' - молба за помощ
    От chess11 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-17, 21:12
  3. Продавам висок клас тонколони
    От shanko във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-17, 19:13
  4. Продавам геймърска конфигурация - висок клас
    От pkolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-12, 09:38
  5. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе