Страница 2 от 72 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1080
Like Tree203Одобрявам

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #16

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Защо в таблицата е дадено, че KS7000 е с 8bit+FRC панел? Значи всички ревю сайтове и тестери в света твърдят че е с true 10 bit панел, само един единствен сайт е написал че е 8bit+FRC и в таблицата е написано именно това?
    Не се заяждам нещо, просто ми е чудно защо е избрана именно тази информация за достоверна.

    Ето отговора на Самсунг относно запитване дали е с 10 бита панел.



    Ето и част от рекламната брошура на Самсунг.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #17

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    По инерция от 2015 година....Тогава сравних макро снимки на матриците и реших че в 7 -ма серия седи 8-bit+FRC, което се оказа истина. Данните от таблицата бяха видяни от колеги в AVS форум и започна дискусия, която премина в кореспонденция със Семсун. В крайна сметка Семсун признаха грешката в рекламите и сайта си, корегираха ги и се извиниха. Даже бях дал линк тук..Крис да си я коригира и да затрие всичко което е постнал за по-старите модели в тази тема..

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Бре, този KS7000 ще се окаже наистина best buy за 2016.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #19

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    https://news.samsung.com/global/phot...s-new-qled-tvs

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #20

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Eeeeh дали не избързах че тази година си взех 55"

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #21

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Хора, някой да знае дали има някакво api за torrent на samsung ku6172

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #22

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Още малко за новата серия:
    https://news.samsung.com/global/sams...ad-of-ces-2017
    Остава да чуем цените на новите серии... Дори да не е това за което се говори в рекламите поне очаквам да посвалят цените на OLED....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #23

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Eeeeh дали не избързах че тази година си взех 55"
    Колега, то винаги ще има нещо ново и по-добро, но ако човек чака никога няма да си купи.

    Новата серия ще влезе при нас сигурно лятото и дълбоко се съмнявам 55"QLED да струва 2500 лева, а както знаем цените не падат бързо в България.
    2015 година примерно, аз исках да купя 55JS8500, който дойде на 3600 лева и го чаках да падне, но така и не слезе под 3200 лева.

    Маркетинговите приказки ги остави, ще видим как ще се представи в тестовете. Предполагам ще е по-добро от KS7000, но не вярвам да е с много.
    Самите производители нямат интерес да ъпгрейдват с огромни разлики между миналогодишните им продукти и то на същите цени.

    Аз не спирам да се наслаждавам на моя телевизор, който разбира се не е перфектен.
    Но не ме е яд примерно, че LG E6 би извадил по-добра картина, тъй като знам, че 6000 хиляди лева са извън моя ценови диапазон.

  11. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #24

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от modem Виж публикацията
    Колега, то винаги ще има нещо ново и по-добро, но ако човек чака никога няма да си купи.

    Новата серия ще влезе при нас сигурно лятото и дълбоко се съмнявам 55"QLED да струва 2500 лева, а както знаем цените не падат бързо в България.
    2015 година примерно, аз исках да купя 55JS8500, който дойде на 3600 лева и го чаках да падне, но така и не слезе под 3200 лева.

    Маркетинговите приказки ги остави, ще видим как ще се представи в тестовете. Предполагам ще е по-добро от KS7000, но не вярвам да е с много.
    Самите производители нямат интерес да ъпгрейдват с огромни разлики между миналогодишните им продукти и то на същите цени.

    Аз не спирам да се наслаждавам на моя телевизор, който разбира се не е перфектен.
    Но не ме е яд примерно, че LG E6 би извадил по-добра картина, тъй като знам, че 6000 хиляди лева са извън моя ценови диапазон.
    Абсолютно си прав. Така е. Аз снощи доста си поиграх с настройките (по скоро нулирах всичко и започнах на ново въз основа на калибровките на Дарко) и... определено вече съм доста по доволен. Явно от много ровене съвсем съм бил оплескал всичко! Единствено малко червения цвят искам да е по червен и зеления по зелен, но вече не знам какво да пипам за да го направя това. Ако имате на идея ще бъда благодарен [emoji4] [emoji3]

    Изпратено от моят One с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #25

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Samsung телевизори модели 2017


    QLED
    Най-важната промяна е новите матрици с преработената структура на суб-пиксела (които изискват значителни инвестиции в машини в завода за LCD панели), и, внимание, използване на техниката "пиксел рендиране." Защо Samsung са се спрели на това решение и каква полза дава ще видим скоро.

    QLED е напълно нова подобрена версия на квантовите точки, с пресечена структурата на под-пиксела(суб-пиксел), което дава (уж по рода си)подобрено качество на цветовете: всеки пиксел е разделен на две области (Dual Pixel структура), всяка от които се контролира с различна характеристика на яркост (гама) за по-добро възпроизвеждане на цветовете под ъгъл.
    QLED използва ново поколение квантови точки, легирани с алуминий, които имат почти 100% покритие на цветовото пространство DCI.

    Samsung вече използва нови метал-базирани нанокристали - Q.Dot за подобряване колориметрията, разсейването на светлината и светлинната мощност. Samsung твърди, че новите Q.Dot използват кристали 10000 пъти по-малки от дебелината на косъм! Въпреки това има няколко различни размери на тези кристали, всеки с различен размер за да се възпроизведе различен цвят, синьо, зелено или червено и следователно всички цветови нюанси, включени в DCI/P3, тъй като те вече покриват 108% DCI/P2 и 100% или повече Rec.2020 съдържание. Спомнете си обаче, че за сега филмите винаги са записани в DCI/P3, въпреки че потокът е маркиран като BT.2020.

    Те също може да възпроизвеждат видео от камерата на смартфон ви директно към телевизора с възможност за заснемане на 360° или дори контрол на камерата на телевизора от смартфон или компютър като IP камера. Например - наблюдавате дома си (или жена си...), когато сте в движение.

    В Family Hub 2.0 менюто има приложения, предназначени за домашна автоматизация, за да контролирате своите домашни и домакински уреди. Телевизорът се превръща в логистичен център за контрол на целият ви дом, вашата пералня или съдомиялна машина, съдържанието на хладилника ви, скоро изтекла храна, или свършила такава, може да направи списък за пазаруване с полезни съвети за прием на витамини и калории. Можете също така да контролирате осветлението в къщата, отоплението във всяка стая, щорите, вашите различни свързани устройства, прахосмукачки и т.н., и т.н.

    И още нещо:. Флагманската QLED серия Q9 ще бъде с плосък дисплей, т.е. не с извит екран. Това е доказателство за една малка революция в Samsung, също така и в мисленето на маркетинговия отдел. Дали това ще бъде смъртна присъда за извитите екрани? Тази година, най-вероятно не (серия Q8 ще бъде извит)...

    Samsung обяви партньорство с Portrait Displays/ SpectraCal за поддръжка на софтуера за калибриране CalMAN (които се използва в ревютата от калибратори) за QLED телевизори 2017, включително плоския Q9, извитият Q8 и Q7 серия.
    http://www.portrait.com/ http://calman.spectracal.com/
    За да се случи автоматично калибриране, трябва да има пряк интерфейс между телевизионния екран и лаптопа, известен като Direct Control Display (DDC), която връзка обикновено се провежда през IP или безжично. След като се установи, DDC, настройки на картината могат да бъдат направени от лаптопа, без да се налага да отваряте менюто за картината на екрана. Това е изключително полезно, особено за HDR калибриране, тъй като измерванията на по-ярки нива на яркост, няма да се разрежда с наличието менюта или плъзгачи на екрана, което допринася за по-точен резултат. Високият клас Panasonic телевизори поддържат ISFccc DDC чрез CalMAN от известно време насам(от 2013г.), което ги прави лесни за калибриране.

    Ново за модели 2017 г. е че Samsung ще предложи 20-точков контрол на баланса на бялото [White Balance] в допълнение към 2-точковият, най-вече, за да се даде възможност за по-голяма прецизност по време на калибрирането в HDR, като яркостни рампи от 0 до потенциално 2000 нита. Калибрирането със сигурност може да направи процеса на измерване и регулиране на всяка стойност на интервала, да отнема по-малко време, но все пак това трябва да се провери, дали тя работи правилно (понякога автоматичното калибриране може да се въведе повече артефакти, поради прекомерно корекции), преди да се лишим от ръчното калибриране.

    Samsung въвежда измерване на цветовият обем в CalMAN основано на CIELAB VCRC (Volume-Colour-Reproduction Capability), метод който е описан в IdMS(Information Display Measurements Standard). . Показателят - който взема предвид качество на цветовете при различни нива на яркост, за да се даде по-вярно представяне на това, което виждаме - ще бъдат изчислени след многоточково измерване тече един, след което ще бъде генерирана 3-измерна графика, показваща цветовият обем на дисплея срещу референция (изобразена като телени мрежи).


    Samsung UE-88Q9000(flat) - FALD?, 10-bit, VA panel, 100Hz, 2000cd/m2, 108% DCI/P2, 98% BT.2020
    Samsung UE-65Q9000(flat) - FALD?, 10-bit, VA panel, 100Hz, 2000cd/m2, 108% DCI/P3, 98% BT.2020

    Samsung UE-75Q8000(curved) - Edge Led, 10-bit, VA panel, 100Hz, 1500cd/m2, 98% BT.2020
    Samsung UE-65Q8000(curved) - Edge Led, 10-bit, VA panel, 100Hz, 1500cd/m2, 98% BT.2020
    Samsung UE-55Q8000(curved) - Edge Led, 10-bit, VA panel, 100Hz, 1500cd/m2, 98% BT.2020

    Samsung UE-65Q7500 - ? Curved, Edge Led,
    Samsung UE-55Q7500 - ? Curved, Edge Led,

    Samsung UE-55Q7000(flat) - Edge Led, 10-bit, VA panel, 100Hz, 1000cd/m2,
    Samsung UE-49Q7000(flat) - Edge Led, 10-bit, VA panel, 100Hz, 1000cd/m2

    оригинална стойка
    един кабел до телевизора
    метално дистанционно
    нова версия на Tizen.


    Samsung UE-55MU6500 - ?
    Samsung UE-49MU6500 - ?

    Samsung UE-55MU6200 - ?
    Samsung UE-49MU6200 - ?

    Samsung UE-49M5500 - ?
    Samsung UE-40M5000 - ?
    Samsung UE-32M5000 - ?


    2017 Samsung QLED
    Samsung lancia i TV QLED: migliorano contrasto, colore e | DDay.it







    Новите Samsung QLED телевизори сега няма стандартна връзка със самият дисплей, освен захранващ кабел сега има оптичен кабел към отделна кутия (One Connect). Факт, е че Samsung са прехвърлили връзката между телевизионния екран и One Connect върху оптика, което го прави още по-гъвкав.







    Това не е всичко, тъй като Samsung също ревизира своята система за монтиране на стена, която напълно изравнява телевизора на стената.
    http://www.hdfever.fr/wp-content/upl...ing_Main_6.jpg
    http://www.hdfever.fr/wp-content/upl...ing_Main_7.jpg

    Verdenspremiere i nat: Samsung klar med QLED - recordere.dk

    Samsung’s new Smart View app
    https://itunes.apple.com/us/app/sams...858283863?mt=8
    https://play.google.com/store/apps/d...rtviewad&hl=bg


    https://vimeo.com/197997883
    https://vimeo.com/197999000

    https://www.youtube.com/watch?v=mKJqZOWNmXw

    https://www.youtube.com/watch?v=1evv0mlHTlA

    https://www.youtube.com/watch?v=kIGK43-Xd8c



    augata
    Samsung Semiconductor Global Official Website
    Infographic - Samsung’s 14nm FinFET AP Lineup Exynos Series
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-01-17 в 20:05.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #26

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Да Exynos ги знам, но това са мобилни чипове за телефони. Може и да си прав и да ги слагат в ТВ-тата също, но нямам потвърждение за това и техните завоалирани имена като Jazz, Hawk и тн. Само си спомням че самсунг бяха позвали същия процесор от Evolution Kit-a си в някои от моделите си.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #27

    Отговор: Samsung телевизори 2017


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #28

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Абсолютно си прав. Така е. Аз снощи доста си поиграх с настройките (по скоро нулирах всичко и започнах на ново въз основа на калибровките на Дарко) и... определено вече съм доста по доволен. Явно от много ровене съвсем съм бил оплескал всичко! Единствено малко червения цвят искам да е по червен и зеления по зелен, но вече не знам какво да пипам за да го направя това. Ако имате на идея ще бъда благодарен [emoji4] [emoji3]

    Изпратено от моят One с помощта на Tapatalk
    Аз лично слагам Picture Mode на Movie като за начало и от там си настройвам на мен да ми изглежда добре.
    В сайтовете гледам само за информация, но не ги ползвам 1:1 защото никога не ми харесват.

    Иначе по твоя въпрос -отиваш на Picture > Expert Settings > Colour Space > Custom и си променяш Red и Green.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #29

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Ето и една статийка на български.
    Samsung обяви новите си QLED телевизори, по-добри от OLED, CES 2017 | HiComm
    Вече „100 процента от цветния обем“.Не остана за другата година.Пиковата яркост добре,ама не казват какво е нивото на черното,за да се сравняват с OLED.Доколкото ми е известно което и число делено на нула(черно при OLED)е=безкрайност(контраст).А пък колкото и голяма яркост делена на малко не е безкрайност.Де да знам,може и аз да бъркам нещо.
    А иначе стойката е жестока.Дано да е при всички модели.Като гледам се върти.

  18. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #30

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Колеги, имам домашно кино 5.1 (за компютър) и до сега я използвах със стария телевизор посредством аудио изхода които имаше (два чинча излизащи). Но сега Самсунг-а има само оптичен изход.
    Смятате ли че това ще свърши работа и дали наистина ще изкара 5.1?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 72 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе