Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By espace

телевизор "шарп" проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1

    Exclamation телевизор "шарп" проблем

    преди години си купих шарп.и съм доволен.но снощи се появи следният проблем.никаква светлина няма на рамката.изключвам от тока,включвам и само за момент премигнаха лампичките,всички и пак няма никаква светлина.сменях контакта и пак същата работа.може ли да ми каже някой какво е причината.телевизора е далеч от сервизи.затова и питам ,ако може без да го нося на ремонт.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    Захранващ блок, за сервиз. От къде си? Проблеми с тока?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #3

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    аз съм от софия.но тв-то не е .мислех,че мога да го купя този блок от някъде.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    Предполагам е някой надут кондензатор, който се сменя, ама не се знае какво е, преди да се отвори тв...пък и ще можеш ли да установиш проблема и да го отстраниш?
    Този пост е редактиран от pilot; 26-09-13 в 00:12.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #5

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    аз за отваряне ,ще го отворя.но ако трябва да се смени някои елемент,ще се опитам да сваля само захранващото у-во и да го дам в някой сервиз в софия.сам няма да поправям нищо.а ако не става за ремонт,ще си купя нов захранващ блок.само да мога да го сваля.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    Ако не е гаранционен, нищо не ти пречи да го отвориш. Но внимателно-постави го с екрана надолу към равна повърхност, като предварително сложи хавлиена кърпа или по-дебел мек плат, за да не нараниш екрана. След това запомни кои щипки и лепенки премахваш, като развиеш и отвориш...Ако е надут кондензатор ще го видиш, няма смисъл да махаш цялата платка, ще се объркаш, но трябва работа с поялник за смяната му...обаче, ако е изсъхнал трудно ще разбереш, а може и някой друг модул да е изгорял и става сложно за домашен майстор. Моят съвет е сервиз. Все пак, ако решиш да сваляш и сменяш нещо си рисувай схема и записвай всичко подробно!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #7

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    Благодаря за съвета.Беше ми много полезен.днес свалих платката.няма видими повреди.явно е изсъхнал кондензатор.а може и друго.ще занеса само платката.някак си е по-удобно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #8

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    Я сглобявай всичко и занеси телевизора както си му е реда. Само платката едва ли някой ще приеме за ремонт.
    jonov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #9

    Отговор: телевизор "шарп" проблем

    много хубав съвет,ама го прочетох след като ми отказаха на всякъде.ами сега ще се наложи да го сглобя на вилата и да го мъкна до софия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе