Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 201
Like Tree35Одобрявам

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #91

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Благодаря ти Kaar. Прочетох почти цялата тема и по принцип помещението е малко, пуши се само в хола, което е добре и двата биха вършили работа. Аз си мисля за Xiaomi, както ти каза в по-ранни мнения има 3 различни филтъра и ако няма разлика с единия то май ще взема от другите цветове и би трябвало да има ефект.

    Много се чудих дали да го взема от китай това Xiaomi, но сега го намерих на 270лв тук в България и направо го поръчвам

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #92

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Ще ти дойде със синия филтър. Проверявай го седмично колко прах е събрал от външната страна на филтъра и го минавай с прахосмукачка ако има нужда.
    По-нататък ще можеш да поръчаш и другите цветове филтри. Според "натоварването" с прах/дим/миризми ще прецениш колко често да ги сменяш филтрите.
    Колко е голямо помещението и колко цигари ще се пушат там?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #93

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Помещението е около 13-14 квадрата и се пушат около 5-6 цигари вечер или през целия ден като човекът пуши кутия на ден, зависи как са смените в работата.

    То не пречи да е отворено и към коридора да пречиства навсякъде понеже е за доста повече квадратура, но сега в зимния сезон не знам как ще бъде температурата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #94

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Ако ще е само заради цигарите - няма нужда да работи непрекъснато. Пускайте го (на макс. степерен на вентилатора) по време на пушенето и след час (след като е спряно да се пуши) може да го спирате.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #95

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Kaar благодаря ти пускам направо поръчкататa, надявам се утре да е при мен и да давам отзиви. Ясно ми е, че има неща в стаята, които са опушени и не трябва да очаквам супер ефекта веднага.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #96

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Малко обратна връзка да дам
    Xioami-то си работи, много е удобно от телефона и автоматизациите.
    Филтъра е на 92% а го получих на 11-12 Октомври.
    Днес почистих филтъра външно с прахосмукачка (доста прах имаше и си личеше къде съм минавал), но процентите си стоят на 92% - явно по някакъв начин може би време си отчита и намаля.

    Взех го основно за цигарения дим и не мога да кажа на 100%, че има ефект срещу цигарите. Следващия филтър ще е от другите, специално за това.
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,853
    #97

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    А какви са другите, специално за това?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #98

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А какви са другите, специално за това?
    С активен въглен.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #99

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Здравей, BorisGeorgiev! Извинявай за закъснението на отговора ми.
    За стаята ти от 25 кв.м. би паснал Xiaomi Mi Air Purifier 3H.
    Има 3 вида филтри за него - избери според нуждата. Уреда си идва окомплектован с един филтър. Цената след това за филтър е към 60 лв., а колко време ще изкараш с един - зависи от натоварването/замърсяване. Но, средно го сложи по 6 м. при непрекъсната работа. Можеш да удължиш живота/ефективността на филтъра, ако на 2-3 седмици го вадиш и минаваш с прахосмукачка, защото от външната му страна се събира едрия боклук от стаята(прах и косми) и заприличва на пълна торба от прахосмукачка.
    Ако стаята е необитавана примерно през деня (на работа сте), тогава е излишно да оставяте да работи филтъра. Достатъчно е да го включвате 1-2 часа преди да се приберете. Това става или през мобилното приложение на телефона или чрез програмиране на таймера в уреда.
    Kaar, здравей

    Благодаря ти за отговора!

    Мисля тази седмица да поръчам Xiaomi 3H. Единствено имам 2 въпроса.

    1. Моля, дайте съвет за магазин от където да го закупя на добра цена (предполагам и с гаранция)?

    2. Предполагам, че името на приложението с което дистанционно (извън дома) се контролира пречиствателя е Mi Home (или някакво подобно име)?
    Надявам се, възможно е да се инсталира и на други Андроид устроства различни от телефоните Xiaomi?
    Питам, защото имам спомен, че това приложение вървеше само на телефоните Xiaomi, но може и да се бъркам. Лично аз съм със Samsung и питам, за да не остана неприятно изненадан.

    Както бях споменал по-рано, ще го използвам за квадратура 25-30 м^2 (без домашни любимци), така че би трябвало да свърши работа.
    Ако не греша уреда идва с HEPA филтър, но ще му поръчам от алиекспрес и един анти-бактериален (лилавия) филтър.

    Предварително благодаря за помоща и отделеното време и със здраве!

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #100

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    https://www.pcstore.bg/product/xiaom...aign=pazaruvaj
    Пробвай тук

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #101

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от BorisGeorgiev Виж публикацията
    Kaar, здравей
    Благодаря ти за отговора!
    Мисля тази седмица да поръчам Xiaomi 3H. Единствено имам 2 въпроса.
    1. Моля, дайте съвет за магазин от където да го закупя на добра цена (предполагам и с гаранция)?
    2. Предполагам, че името на приложението с което дистанционно (извън дома) се контролира пречиствателя е Mi Home (или някакво подобно име)?
    Надявам се, възможно е да се инсталира и на други Андроид устроства различни от телефоните Xiaomi?
    Питам, защото имам спомен, че това приложение вървеше само на телефоните Xiaomi, но може и да се бъркам. Лично аз съм със Samsung и питам, за да не остана неприятно изненадан.
    Както бях споменал по-рано, ще го използвам за квадратура 25-30 м^2 (без домашни любимци), така че би трябвало да свърши работа.
    Ако не греша уреда идва с HEPA филтър, но ще му поръчам от алиекспрес и един анти-бактериален (лилавия) филтър.
    Предварително благодаря за помоща и отделеното време и със здраве!
    Здравей, колега!
    По въпросите:
    1. Разгледай този магазин, който е посочил колегата krasimirradev, понеже там цената е най-ниска. Но, ако е изчерпана наличността и не ти се чака - виж ТУК и ТУК примерно. Задължително ще е с гаранция от 2 години и възможност да го върнеш до 14 дни от закупуването;
    2. Приложението за управление е Mi Home. Но може да се свърже и с Google Assistant. Разбира се, няма никакво значение на какъв телефон с Андроид ще се инсталира.

    В момента, оригиналните филтри в Бг са по около 53-55-59 лв. Ако намериш по-евтино оригинален в Алиекспрес - поръчвай.
    Лилавият филтър ТУК е 53 лв.

    Бъдете здрави и се пазете!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #102

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    krasimirradev, Kaar, поръчвам и благодаря за бързия отговор!

    Бях се насочил към https://www.pazaruvaj.com/, тъй-като е известен с добрите оферти.
    Обаче продавачите имат солидни такси за доставки, та в този сайт явно трябва да се гледа хубаво преди поръчка.

    Ще пиша по нататък с отзиви за Xiaomi 3H.

    Със здраве и пак благодаря!
    Kaar и krasimirradev харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #103

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    От 26.11 в Метро ще е на 250лв.Виж новия каталог.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #104

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    krasimirradev, благодарско!!! Ти си човекът!

    От Метро ще е!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #105

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от BorisGeorgiev Виж публикацията
    krasimirradev, благодарско!!! Ти си човекът!

    От Метро ще е!
    Има и опция на изплащане с 0% лихва за 6м.Жива далавера.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 17:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 18:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 15:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 11:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе