Страница 330 от 570 ПърваПърва ... 280320328329330331332340380 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,936 до 4,950 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4936

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nikton1954 Виж публикацията
    Hristoslav2, Благодаря ти за компетентното мнение. Вече съм щастлив собственик на SONY KD-65XH9505. Гледам от 2.90 метра и 65 инча изобщо не е много. Супер странното е, че преди гледах от същото разстояние 40 инчов телевизор на Самунг и не ми изглеждаше малък. Бях решил да е 55 инча, но 65 инча изобщо не е голям и то от първият момент на гледане. .....

    Купих го за 2430 лв. от Е Маг, дали си заслужава за още 100 лв. да го застраховам за 3 години повече или общо 5 години гаранция?
    Добре е като си казал за р-ра ,много спорове тука....Аз моя му купих стойка и ве4е гледам от 2,50(65'')
    Не бих доплатил 100лв. за година гаранц. Вероятността да се повреди то4но в тази 3-та година е минимална,а и дори да стане повредата много вероятно ще струва под 100 лв.От 30 години и над 10 тв-ра само 1 съм ремонтирал по-време на гаранцич-NEO26''-за15 лв. ,казаха повредата в сервиза.И вси4ки ремонти в целия срок на тв-те са под 100 лв.,Разбира се само Господ знае.
    Ако може не мисли за проблема в ъгъла щом не се забелязва нормално,по-кофти е 4е се мисли за него.
    4естито.
    .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4937

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nikton1954 Виж публикацията
    Със сигурност този телевизор който е топов модел за LCD на Sony има проблема, че в четирите ъгъла на екрана / матрицата / има леко по-тъмни петна. Те са малки и малко по-тъмни, но проблема го има без съмнение / особено на бял екран /. Опитвам се да го приема без да гледам там. Много са малки , но като го знаеш все там гледаш.

    дали си заслужава за още 100 лв. да го застраховам за 3 години повече или общо 5 години гаранция?
    Това в ъглите след месец изобщо ще забравиш за него.
    Аз за гаранция платих, ти си прецени! Друго си е 5 годинки, а е никви пари.
    За звука няма какво да кажа защото съм с ресийвър.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #4938
    Цитат Първоначално публикувано от nikton1954 Виж публикацията
    Hristoslav2, Благодаря ти за компетентното мнение.
    Колега, lcd е отживелица. Колкото и да се напъват с високата цена, няма се промени. Освен ако не сте фен на Покофон.:D
    4k на нет1 е само по-висока резолюция с нисък битрейт пълнеж.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4939

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Скоро няма да има Нет1, та защо въобще ги коментирате. Добре дошли в ЕОН.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #4940

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nikton1954 Виж публикацията
    Hristoslav2, Благодаря ти за компетентното мнение. Вече съм щастлив собственик на SONY KD-65XH9505. Гледам от 2.90 метра и 65 инча изобщо не е много. Супер странното е, че преди гледах от същото разстояние 40 инчов телевизор на Самунг и не ми изглеждаше малък. Бях решил да е 55 инча, но 65 инча изобщо не е голям и то от първият момент на гледане. Кабелната ми телевизия е към NET 1 и нещата са добри когато канала е HD или 4К. Със сигурност този телевизор който е топов модел за LCD на Sony има проблема, че в четирите ъгъла на екрана / матрицата / има леко по-тъмни петна. Те са малки и малко по-тъмни, но проблема го има без съмнение / особено на бял екран /. Опитвам се да го приема без да гледам там. Много са малки , но като го знаеш все там гледаш. Звука също не е много добър. Не е лош, но басите са много зле! Предишният ми 10 годишен Самсунг 650 серия като че ли имаше по-добър звук !? Купих го за 2430 лв. от Е Маг, дали си заслужава за още 100 лв. да го застраховам за 3 години повече или общо 5 години гаранция? Дайте идея за вашите настройки моля. Общо взето съм много доволен! Убийствен телевизор ! Благодаря на всички които ми помогнаха за избора.
    Колега имам същия телевизор само че 49инча, това с четерите ъгъла го забрави, след седмица няма да то прави впечатление. Телевизора си заслужава повярвай.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #4941
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Скоро няма да има Нет1, та защо въобще ги коментирате. Добре дошли в ЕОН.
    Какво е ЕОН?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4942

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Това в което ще се превърне Нет1

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #4943

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)


  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4944

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ти как мислиш?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #4945

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    55Q6FN излезе от гаранция. Много съм доволен от безпроблемната и бърза работа за базов модел на марката, разбира се, избран с ваша помощ.
    Сега поглеждам и към Oled технологията. Гледах няколко ревюта в тубата, където се вижда по-тъмни сцени спрямо QLED. Moгат ли да се коригират тъмните сцени и да станат по-ярки или това е максимум на матрицата?
    Ето няколко примера от HDTVTest за драстичната разлика. Линк към видеото https://www.youtube.com/watch?v=LlJmOwhIzio&t=784s





    Този пост е редактиран от brotzki; 22-06-21 в 13:35.
    chitalov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #4946

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    55Q6FN излезе от гаранция. Много съм доволен от безпроблемната и бърза работа за базов модел на марката, разбира се, избран с ваша помощ.
    Сега поглеждам и към Oled технологията. Гледах няколко ревюта в тубата, където се вижда по-тъмни сцени спрямо QLED. Moгат ли да се коригират тъмните сцени и да станат по-ярки или това е максимум на матрицата?
    Ето няколко примера от HDTVTest за драстичната разлика. Линк към видеото https://www.youtube.com/watch?v=LlJmOwhIzio&t=784s





    Тези разлики са доста съмнителни........без значение че са от тубата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #4947

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от lz1yq Виж публикацията
    Тези разлики са доста съмнителни........без значение че са от тубата.
    От още едно видео. Явно така се виждат. https://www.youtube.com/watch?v=YHlE7-6Lfo4






  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4948

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    На живо няма да е толкова тъмен ОЛЕД тв - просто камерата се "настройва" по по-ярката картина и другата изглежда по-тъмна отколкото и . А и по някаква причина (не съм търсил защо) снимани ОЛЕД имат студен оттенък, който го няма в действителност .

    Знаеш предполагам и от личен опит , че LCD-та могат да бъдат особено дразнещи с яркостта си гледани на тъмно , но като намалиш подсветката да си докараш и други неприятни "екстри"
    brotzki одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #4949

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Самите тестери в тубата споменават за повече brightness в QLED. Ще ги разглеждам още, за да придобития някаква представа по шоурумите.
    В един форум:
    "I have a q90r and i just purchased (excitingly) a qn90a yesterday as I need to put a TV in a new room. I originally bought an LG CX some time ago as rtings said it was the best TV available, and man oh man was it a terrible decision. First off, the brightness seems to be half of what I'm used to on the q90r. Secondly, the reflection handeling was bad. Thirdly, I paid like $500+ more for a 5 year BB warranty just in case I got burn in.

    Има едно старо lcd на Панасоник, който сивее на тъмно. Трябва да се гледа на лампа. С qled се родих.
    Този пост е редактиран от brotzki; 22-06-21 в 17:04.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4950

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ти Самсунг тая година трябва да ги проверяваш, че май в повечето 55" ще са с IPS/ADS панели - е тогава ще видиш "контраст" и "черно"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе