Страница 380 от 570 ПърваПърва ... 330370378379380381382390430 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,686 до 5,700 от общо 8546
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5686

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Вчера разбрах, че ЗЗП отменя членовете за връщане на пари при над 3 ремонта и над месец забавяне при рвмонт. Направо да премахват ззп щото без тея членове за нищо не става! Screenshot_20211202-142851_Acrobat for Samsung.jpgScreenshot_20211202-143033_Opera.jpg

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
    Gena_bs и DeepShadow харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5687

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Сигурно някой еврогеец е разпоредил това.
    В една "недемократична" страна с помощта на правилния адвокат е възможно да се търси и получи гаранция, ремонт, замяна с нова и връщане на стока. При това по време на законно установения в страната за съответния продукт срок на експлоатация. Не само за гаранционния такъв. Срокът на експлоатация задължително се посочва в документа за съответствие, без който нито една официално внесена стока не може да се продава в страната.
    Това се отнася и за скъпи стоки като автомобили, жилища и т.н., закупени от физически лица.

    А нека някои превъзнасят законите в EU, барабар с основополагащите им принципи. Които дори от ЕК и ЕП не спазват.
    Пак за пример - Макрон и камионите, актуалните зелени сертификати и т.н.
    berpan одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #5688

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Понеже не успях от взема категорично решение за избор на нов телевизор, взех че купих два модела с идеята да ги сравня на живо у дома LG Oled65B1 и Sony 65X93j.

    Като цяло по-големи очаквания имах към Sony, но останах силно разочарован от цялостното опериране с този телевизор.
    -screen mirroring функцията с apple у-ва не работи
    -wireless display при windows 10 не работи (досадно много превключвания през настройките на телевизора докато се стигне до тази опция)
    -частично разпознаване на файлове от външен хард диск 4Тб (15% от съдържанието е видимо, имената на папките не се изписват правилно), не разпознава 8Gb usb флашка (NTFS файлов формат, на сайта на sony пише че се поддържа)
    -субтитрите през вграденият плейър са с дразнещ черен фон който не успях да изключа
    -звукът от вградените говорителчета е много лош (въпреки че разполага с 4 говорителя, звука има "тенекиено" звучене, различими са предимно високи честоти, ниски честоти липсват)
    -дистанционното у-е е леко неудобно ( прекалено издължено, хода на бутоните е трърде голям/дълбок и оставам с впечатление че използвам нещо много финно и евтино)
    -захранващият кабел е къс
    -лоша/слаба връзка към интернет през wifi 5GHz
    -video youtube.com - може да се дължи на лошата връзка към интернет, но телевизора изпитва затруднения при видео клипове с резолюция 2160p. Отделно по-подразбиране резолюцията винаги се превключва на 1080p при стартиране - не си помни настройките
    При изброените по-горе условия LG-то се справя просто идеално. Всичко е някак в пъти по-добре - звукът от телевизора е много по-плътен и басов, връзката към wifi е стабилна и бърза, youtube видеа мигновенно се стартират на 2160p без никакво забавяне и замисляне, screen share опцийте работят отлично както с android/apple, така и с windows 10.

    По-отношение на картината - на тъмно Sony повече дразни очите (заради подсветката, белите субтитри). Цветовете при някои сцени са много ярки (например оранжево, лицата на актьорите предимно оранжевеят), чак дразнят. Картината на моменти изглежда леко "опушена" все едно има някакъв активен филтър. Леко е объркващо менюто за настройка на картината - много менюта с много опций. Ако някой реши сам да си настройва картината според вкуса....трудна работазаради големият избор.

    При LG на режим Cinema забелязах че много детайли просто се размазмат жестоко. Не разбирам защо има режими Cinema, Filmmaker, Expert Bright, Expert Dark като и четирите се препоръчват за видео и филми. При HDR видео се появява режим Cinema Home (картината е малко по-ясна от Cinema), но изчезват Expert Bright/Dark. Тук дразнещо е, че телевизора сам влиза в режим Energy saving (за последната седмица 3,4 пъти го изключвам този режим, а той пак се активира) и картината губи може бе 20-30% от потенциала си.

    Бихте ли споделили какви са вашите наблюдение от Sony (серия H и J, дори версия 95) и дали си заслужава спрямо LG B1. И двата модела са среден клас на марките (дори според мен на X93J би трябвало да отговаря LG C1), но при работа с Sony имам чувството, че оперирам с някаква бавна и стара машина.
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5689

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    При LG на режим Cinema забелязах че много детайли просто се размазмат жестоко. Не разбирам защо има режими Cinema, Filmmaker, Expert Bright, Expert Dark като и четирите се препоръчват за видео и филми. При HDR видео се появява режим Cinema Home (картината е малко по-ясна от Cinema), но изчезват Expert Bright/Dark. Тук дразнещо е, че телевизора сам влиза в режим Energy saving (за последната седмица 3,4 пъти го изключвам този режим, а той пак се активира) и картината губи може бе 20-30% от потенциала си.

    Бихте ли споделили какви са вашите наблюдение от Sony (серия H и J, дори версия 95) и дали си заслужава спрямо LG B1. И двата модела са среден клас на марките (дори според мен на X93J би трябвало да отговаря LG C1), но при работа с Sony имам чувството, че оперирам с някаква бавна и стара машина.
    Тези настроените режими не бих ги ползвал.
    OLED не може да е среден клас.
    evdiko одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5690

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Вграденият плеър на сони е смотан. За това ползвам коди и субтитрите се гласят както искаш. Могат да се нагласят и субтитрите на вградения плеър, но от настройките на телевизора, не на плеъра.

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #5691

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    Като цяло по-големи очаквания имах към Sony, но останах силно разочарован от цялостното опериране с този телевизор.
    -screen mirroring функцията с apple у-ва не работи
    Логично е да останеш недоволен от андроид дали ще е телевизор или телефон все тая! Иначе доколкото съм запознат и LG и Sony имат и AirPlay и HomeKit функционалности, като при LG и двете не са направени да работят толкова добре както работят при Apple TV 4K, а от коментара ти разбирам, че и Sony са на същото дередже.
    fakoni одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5692

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    Бихте ли споделили какви са вашите наблюдение от Sony (серия H и J, дори версия 95) и дали си заслужава спрямо LG B1. И двата модела са среден клас на марките (дори според мен на X93J би трябвало да отговаря LG C1), но при работа с Sony имам чувството, че оперирам с някаква бавна и стара машина.
    Няма LCD модел, който да се сравни с OLED.
    Cinema - има зададен някакъв филтър
    Filmmaker - всички "подобрители" са изключени и гледаш филма според изискванията на режисьора.
    Критиката ми към OLED на LG и Sony, е че белите субпиксели продължават да работят в тъмните сцени, както и има шум в картината на тези сцени.
    Panasonic(HZ) при сцени под определена яркост белите субпиксели се гасят и имате повече детайли при почти черното.

    ПС.
    Благодаря за сравнението
    fabia6300 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5693

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Добре,де,има ли телевизор,от който някой да е наистина доволен? Вече не знам,какъв да си купя!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #5694

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    След един цял след обяд сравняване и прочее:

    ТВ тунер
    -Тв тунера на Sony засече 461 цифрови канала от първият път, LG само 411. Необходимо беше да вляза в под менюто на LG и ръчно да увелича диапазона на търсене от 46MHz до 89MHz (оригинално беше настроен от 50MHz до 83MHz). След тази корекция и при LG се появиха 461, но не всички заработиха.
    -Цялостно боравенето с тв тунерите (tv guide, смяна на канали) и на двата модела не ми допада. При Sony, tv guide излиза на цял екран в табличен минималистичен вид (сив на цвят, по-скоро прилича на таблица за следене на стокова борса). Наличени са бутони Info, Guide и Audio на дистанционното за бърз достап. Плюс при него е, че има бързо разделяна на тв канали с HD/UHD качество и обикновенни цифрови канали. При LG, guide интерфейса е по-приятен и се доближава до този на Samsung. Също има няколко опций с които може този интерфейс да се персонализира. Няма бърз достъп до Info и TV Guide (достъпни са през допълнителни менюта). И при двата модела не упсях да намеря допълнителни опций за подреждането на тв каналите по определени параметри, както при Samsung (по име,по номер и тн).

    Гласово управление
    -При Sony, гласовото управление се свежда до търсене на видео в youtube. Google assistance разпознава български език. Не намерих други гласови възможности.
    -При LG, google assistance не се поддържа за България. Плюс тук е, че можете да управлявате целият телевизор с гласови команди и имате гласова обратна връзка от него- намиране/превключване на тв канали, увеличаване на звука, търсене на видео в youtube и др

    Вграденият видео плейър на Sony днес заби наколко пъти - при спиране на пауза на филм, звука продължи да се чува; получи се насичане на картината при отваряне и стартиране на един и същи филм 3,4 пъти подред. Не успях да намеря никаква опция за корекция на субтитри през менюто на телевизора. През приложението Kodi, не се визуализираха български субтитри.

    Като голям минус при LG бих отбелязал, че честотата на която работи дистанционното управление съвпада с честотата на приемника на централното ми осветително тяло (лед осветително тяло, смяна на цветова гама от дистанционно) и настава "дискотека" при превключване на определени бутони.

    Прикачам няколко снимки между двата модела ако на някой му бъде полезно (Sony ляво, LG дясно).

    https://postimg.cc/RNSs6QXW
    https://postimg.cc/zHkTdP5n
    https://postimg.cc/TLVk60fP
    https://postimg.cc/gwTphYZh
    https://postimg.cc/Wq3kPrfW
    https://postimg.cc/N90Myt7L
    https://postimg.cc/5XM2BLqh
    https://postimg.cc/mcLZq4nV

    Тези са при напълно тъмна стая.

    https://postimg.cc/rKNvH4LX
    https://postimg.cc/ZW2tPSSC
    https://postimg.cc/fkD4fC6j
    https://postimg.cc/dDqXy1y5
    https://postimg.cc/RNYbyLbY
    https://postimg.cc/N9QNmJ5K
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #5695

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    На Сони стоковия плеар го окастриха още от андроид 8 затова и не се ползва.
    Коди няма проблеми с субтитрите но трябва да се нагласят от настройките.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5696

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Както каза Христо Славов,силната страна на Oled-а е тъмната стая. Джонка,пусни една заливка на LG-то,да видим,колко пиксела има изгорели. ОпциИ.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    13
    #5697

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Бях в същата дилема преди 2 години.Четох форума,гледах при познати телевизори различни марки и модели.Всеки държи за неговото,а като погледнеш,картината все еднаква...Знам че ще ме оплюят тука знаещите,но накрая взех 55 JVC,модела ако е толкова важен за някой,ще го погледна.С андроид е,напълно съм доволен откъм картина и бързодействие на андроида. И това за 680 лв преди няма 2години.А вие плащайте по 2-3 к,не знам и аз вече кой крив кой прав.Всеки си знае и преценя.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #5698

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Скандално мнение. Перфектен телевизор, че няма няма, но и JVC със сигурност не е варианта, който повечето хора търсят. Ти все пак трябва да се радваш, че успяваш да се задоволиш с това качество.
    Този пост е редактиран от berpan; 03-12-21 в 22:29.
    gurcayy, fabia6300 и evdiko харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    13
    #5699

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ще ти уточня,че предния ми беше самсунг, доста висок клас,който веднага след гаранцията си показа зъбките.Затова и изчаках,следях форума,гледах при познати.Щом казваш че се задоволявам,ок.И JVC не го взех заради ниската цена,бях приготвил до 3к..Просто остаъка го пръснах за кеф,а картината която гледам,някой мои познати нямат за много пари.Очаквам че ще скочите срещу мен,но това си е ваш проблем,гледайте си тв за много пари и с много проблеми,както чета.Аз ги нямам ,засега поне.А и да ги имам впоследствие,подарявам го на познат техник и взимам нов.Успех ви желая,и малко се замислете

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5700

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    johny3
    Сега върни Sony-то и го замени с Panasonic JZ1500...и повтори сравнението за картината.


    to6ko
    Явно имаш ниски изисквания за картина...и възможности за настройка. Няма лошо, всеки сам си поставя границите - важното е, ти да си доволен
    напомняш ми на мой бивш колега, работещ като приемчик в склад...той има подобно мислене като твоето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе