Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #1

    Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Здравейте,
    Започвам изграждане на около 50м2 подово отопление.
    Спрял съм се на тръба RAUTHERM S 17х2, разделена на 4 кръга.
    Масово на нашият пазар за предлагат Rehau HKV-D от неръждаема стомана:

    Питанията ми са следните:
    От дясно на този колектор има ли резбова връзка или е фабрично затапен?
    От ляво вентилите за зареждане с течност само обикновенни кранчета ли са или са и обезвъздушутели както при месинговият?

    Търсих технически спецификации но на международната част на сайта на рехау има информация само за месинговият(подробен пдф от 208стр.)


    Също някой ако дава под наем такер за подобни скоби ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Колекторите са фабрично затапени. Кранът за пълнене се върти с капачката/заглушката. Над него има ръчен обезвъздушител.
    Можеш ли да споделиш примерни цени за тръбата и колекторите?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #3

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Благодаря за инфото.
    Тръба 2.4лв/м
    Колектора с 4 отвора е 270лв. Замислям се дали да не взема с 5 ако ми потрябва за нещо допълнително но са си още 50лв.
    Фитингите са по 7-8лв.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Моят съвет е, да се насочиш към подовото на Oventrop. Тръбата е 50% по-евтина, предполагам и всичко останало. Rehau не е ли с прес-фитинги?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #5

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    фитингите са притягащи, подобни на тези за тръба с ал. вложка.
    колектора на Oventrop е почти на същите пари ако е с дебитомери.
    единствено тръбата ме блазни но е с 1мм по малък вътрешен д. 16х2 при цена около 1.7лв. Фитингите са по 4лв но те са 8 на брой и не е голяма разликата
    При моя метраж разликата е около 200лв. в ползва на овентроп-а.
    Имал съм досег до тръбата на рехау и съм се уверил, че е много трудно да я пречупиш, нямам наблюдение върху другата.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #6

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Тръбата е 1,04 без ДДС, 1мм няма да промени коренно ситуацията , но няколко стотин лева- ДА. Не се пречупва лесно, ако това те притеснява!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #7

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Аз сравнявах с тази многослойната - PE-RT/AL/PE-RT Copipe HS

    Ще помисля още няколко дни какво да взимам.

    Благодаря за коментарите!

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #8

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    За подово, не ти трябва с алуминиева вложка


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Здравейте,
    използвам същата тема за да поискам съвет свързан с подобна инсталация за подово отопление.

    От Декември 2014 се отоплявам на газ с кондензен котел Бош 7000, инсталацията от радиатори я оразмерявах и изпълних изключително от съветите на колегите в този форум, за което им благодаря за пореден път!

    В етаж от къща съм на втори етаж, а в сутерена имам 2 стаи с обща площ 30кв.м. Помещението ще използвам за работен кабинет.
    Решил съм да изградя водно подово, на 4 кръга по 50м. Пода съм го изравнил с циментова замазка, върху нея фибран 4см, по стените 2см.

    Желанието ми е да ползвам същата отоплителна система, като за целта от котела на втория етаж прекарам тръби до въпросното помещение през общата стълбищна клетка.
    Трасето от колекторите на радиаторите до колекторите на подовото е около 12м, като се преодолява денивелация от 5м.
    Въпросите ми са следните:

    1.С какви тръби да изпълня връзката ? Полипропилен или с алуминиева вложка, и с какъв диаметър?
    2.ф16 или ф18 да бъде тръбата за подовото отоление, като се има предвид че, за замазка ми остават 3 см (над тръбите), + 1.5 см лепило с гранитогрес? Тръбата ще е за подово, без вложка, ще я захващам с по "българския начин" с мрежа и опашки.
    3.Пластификатор за замазката? Как да го добавя и какво количество е нужно за 1.2 кубика замазка? Майсторите на замазката държат да е земновлажна, а за да обгърне плътно тръбите май трябва да е течна.
    4. Каква колекторна група ще ми препоръчате, с каква помпа и схема на свързване, като се има предвид че котела си работи в кондензен режим и водата на подаване ще около 40-50 градуса, даже по-ниска, ако има загуби.
    5. Достатъчно ли ще е управлението да става с термостатичен вентил, който да регулира входящата в подовото вода на 35 градуса, или да има задвижки (термогрлави) на всеки кръг от подовото?
    6. Ще се отрази ли допълнението на системата на работата на котела, който се управлява от FW200 с отчитане на вътрешна и външна температура?

    Приемам всякакви съвети относно ефективната работа на системата, не съм професионалист в областта.
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от dsb; 15-03-17 в 17:12.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #10

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Подовото отопление е изградено с REHAU RAUTHERM S 17х2. Кръговете са по 85метра.


    XPS е залепен на гребен за плочата, тръбата е захваната със пластмасови скоби за XPS-а, върху нея има арматурна мрежа ф4, 10х10см . Направена е замазка, която залива средно с около 3см тръбата

    Имам остатък от 220метра тръба, при интерес на лично
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #11

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Като гледам втората снимка, доста неравномерно си я навил, пода ми се струва, че няма да е равномерно топъл. Можеше и към вратата да направиш двойния меандър,

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #12

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Тръбите са доста равномерно навити, единствено към тази входна врата(миникоридор към бъдещ гараж) ми оставаха няколко метра за да изравня кръга с другите и реших да сложа последните метри, които са доста на рядко навити.

    Тъй като следващите дни ще имам повечко време да навържа с-мата имам един въпрос:
    Rehau HKV-D от неръждаема стомана https://forum.setcombg.com/attachmen...bg-maistor.jpg
    Колектора го имам монтиран, със въпросните холендрови гайки както е на снимката. Дали има другата част от холендъра на рехау като самостоятелен елемент и ако го има , ако някой може да ми даде продуктовия му номер? Тези холендри вътре имат един о-пръстен, който е разположен по-назад, не е за челен монтаж като старите холендри със гетанаксово уплатнение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #13

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Никой ли не работи с рехау колекектори, за да подскаже? Вече една седмица немога да изнамеря холендри на марката?

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Разгледай http://intermetal.bg/wp-content/uplo...30.10.2017.pdf на 28 страница е колектора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #15

    Отговор: Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?

    Благодаря,гледам съм го каталога на тези.
    Те го предлагат във вариянта с нипел(мъжка резба 1" в края на колектора)
    Моят е ето този вариянт с холендрова гайка.

    А аз търся това с мъжката резба?

    Стандартен нипел се навива но при него връзката ще си е челно притискане, докато този на рехау има един опръстен по-назад от челото и за това ми се искаше да си е оригиналния.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подово отопление при малки площи
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 25-07-17, 12:47
  2. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 23:03
  3. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  4. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:23
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе