Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39
Like Tree2Одобрявам

Каменна вата - въпросче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Не си убедителен.
    В смисъл да убедиш другите, ти самия явно си се убедил.
    Не е и необходимо да бъда убедителен тук - защото това естествено, не би имало връзка с "достоверен" априори.
    Достатъчна е очевидната обективност - стига, разбира се, да можеше да я виждаш.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #32

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    (написаното е към edi1)
    Да, съгласен съм, много е вероятно утре да има вятър
    ... да ти кажа ли защо ? Страшна тайна е и по принцип не я казвам, но ако се помолиш ...

    Kaar,
    Каква е "очевидната обективност" ?
    Коментираш някаква картинка/таблица, без изобщо да е очевидно, че коренспондира с въпроса в първия пост. Не е посочен материала с който ще се пълни рамката, а пък са посочени стойности. Ми то може да става въпрос за друг тип материал например с пясъчна структура - перлит, керамзит, и разни други тамошни местни материали.
    Чета каквото пишеш и не знам защо се сещам за разсъжденията на първокласници на които е дадена задача "кое е по-тежко - един килограм желязо или един килограм памук ?"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-04-21 в 15:07.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Kaar,
    Каква е "очевидната обективност" ?
    Коментираш някаква картинка/таблица, без изобщо да е очевидно, че коренспондира с въпроса в първия пост. Не е посочен материала с който ще се пълни рамката, а пък са посочени стойности. Ми то може да става въпрос за друг тип материал с пясъчна структура например - перлит, керамзит, и разни други тамошни местни материали.
    Чета каквото пишеш и не знам защо се сещам за оная задачка за първокласници "кое е по-тежко - един килограм желязо или един килограм памук ?"
    Да, не е задължително да четеш постовете след въпроса си в началото, но пък ако беше - ВЕРОЯТНО би забелязал какво съм написал и постнал - и като линк и като таблица.
    Естествено, още от материала в линка става ясен отговорът на въпроса ти, а таблицата за ватата беше бонус.
    Елементарно. Но и забавно - особено с асоциациите.... подсещаш ме за гласовете в наши дни, че "Земята е плоска".

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #34

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Казаха ти по-горе, че един и същ производител, пуска един и същ продукт в различни версии откъм плътност, с един и същ обем но с различно тегло, съответно и с рзлична цена. И съответно с различни характеристики откъм топлопроводимост.

    От което следва, че отговора на въпроса ми така както е формулиран в първия пост е - няма промяна в топлопроводимостта.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Казаха ти по-горе, че един и същ производител, пуска един и същ продукт в различни версии откъм плътност, с един и същ обем но с различно тегло, съответно и с рзлична цена. И съответно с различни характеристики откъм топлопроводимост.
    От което следва, че отговора на въпроса ми така както е формулиран в първия пост е - няма промяна в топлопроводимостта.
    Посочено ти беше, че ватата при допълнително пресоване (без значение тегло, дебелина) - губи част от термоизолационните си (а и не само) характеристики, от което следва, че в твоя случай - има промяна в топлопроводимостта.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Ще разбереш, ама по трудния начин.Както и да е, проблема с фугата ще си е твой.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #37

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Бас фащам, че разбираш и от футбол !

    И още, че никога не си завинтил и един лист гипскартон.
    ... след като не подкрепяш думите си с аргументи, то лаконичните ти псевдодиагнози за проблем хич не ме вълнуват. Ако ще коментирам конкретното изпълнение, то ще е с хора които могат да обсъждат нещата нормално.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 13-04-21 в 00:18.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    Не разбирам от футбол.Не си заслужаваш.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #39

    Отговор: Каменна вата - въпросче

    точно от теб нищо не искам, та ако ще и насила да го даваш
    ... и освен това нямам никакви съмнения, че нямаш какъвто и да е опит в сухото строителство... освен да гледаш чужди картинки и да плямпаш и по детски да се правиш на загадъчен.

    -----------------------------------------------------------------
    Първо трябва да се научиш как се дава !!!
    И общува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Подова изолация с XPS или каменна вата
    От tito във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 52
    Последно: 13-10-17, 20:24
  2. Продавам захранване 500 вата
    От terminatora във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-13, 08:10
  3. Корк срещу минерална вата при топлоизолация?
    От marian1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 26
    Последно: 27-01-11, 16:09
  4. как да вържа 4 лунички х 35 вата - на този траф с 3 изхода?
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 03-06-10, 14:57
  5. Колко вата консумира един 26 инча LCD телевизор?
    От zaho_cool във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-09, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе