Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61
Like Tree4Одобрявам

Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    42
    #31

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    И аз имам същия проблем с А1. Преди им се обаждах и идваха веднага. Бутаха набели и сплитери по трасето и картината се оправяше.
    Сега положението е трагично, защото не мога да се свържа с тях.
    Чакам на линия половин час без резултат.
    После взех да си пиша с техния изкуствен интелект. Приема ми заявлението и до там. Получавам съобщение, че ще се свържат с мен, но никой не се свързва.
    Освен аз да си оправя проблема или направо да бягам с 200 от А1.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    627
    #32

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Цитат Първоначално публикувано от stan4o12 Виж публикацията
    И аз имам същия проблем с А1. Преди им се обаждах и идваха веднага. Бутаха набели и сплитери по трасето и картината се оправяше.
    Сега положението е трагично, защото не мога да се свържа с тях.
    Чакам на линия половин час без резултат.
    После взех да си пиша с техния изкуствен интелект. Приема ми заявлението и до там. Получавам съобщение, че ще се свържат с мен, но никой не се свързва.
    Освен аз да си оправя проблема или направо да бягам с 200 от А1.
    И при мен насича А1 на HD каналите, но не съм се занимавал с куция им съпорт, щото ако върна предаването дори и с две секунди назад, всичко си тече гладко, просто съседа ще знае две секунди преди мен ако някой е вкарал гол

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    774
    #33

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    И да избягаш от тия измекяри къде ше отидеш? Останаха само ментел и свиваком. Цените стават все по-брутални, а обслужването им върви само надолу. Не ги интересува абсолютно нищо освен да се нагушат с пари. Единствената алтернатива би била някой пиратски оператор.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,426
    #34

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Махнах приемниците отдавна и гледам през апа на А1 откакто излезе, там си върви всичко както трябва.Много рядко има насичине и то на някой отделен канал с по старо съдържание като TV 1000, AMC.и след някакво време насичането се оправя само,

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,191
    #35

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Аз гледам ТВ с ЕON на LG C3 , сестра ми гледа с А1 на LG C9 и Hisense чрез приложенията - картината навсякъде е добра и без насичания. Всичко зависи от качеството на мрежата и по-скоро локалното изпълнение - окабеляване , рутери и сплитери.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,723
    #36

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Мале,мале, давате торба пари за телевизори, а гледате телевизията от двата оператора през някакви приложения, която като качество за нищо не става, освен да ви разпъне до резолюция, колкото да ви изпише FHD или UHD. Да имаше какво да се гледа, което да го няма по други места, но поне е качествено.

    Е, за китайски телевизор става.
    Този пост е редактиран от brotzki; 07-09-24 в 17:43.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,191
    #37

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Не че ми трябва високо качество , особено за телевизия - това са телевизори в допълнителни жилища , където хода два-три пъти в годината. Ако искам качество - тегля си качествени рилийзи и си ги гледам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    42
    #38

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Цитат Първоначално публикувано от Anuwar Виж публикацията
    Здравейте, приятели!

    Преди около година купих SONY Bravia XR55X93JAEP и в началото всичко беше наред. От известно време (2-3 месеца) картината на HD каналите започната доста дразнещо, през различен интервал от време, да насича/завлачва като платно от пиксели (съжалявам, но ми е трудно за обяснение). Проблемът е налице при телевизия от А1 с СА модул. При гледане на филми от флашка, през HDMI от компютър, youtube и др. нямам този проблем, т.е. ограничен е до телевизията от А1. "Насичането" се появява на случаен принцип - може да е през интервал 30-80-120 секунди, но може и да е с висока честота 5-10-15 секунди. Доколкото се ориентирам е само на HD каналите, които на практика са вече почти всички и само тях гледам.

    Тук можете да видите за какво говоря -
    https://streamable.com/7awqcr

    Какво съм направил досега:

    1. Три пъти посещения от техници, които са на различни мнения. Мериха сигнал, уж е ОК. Сложиха филтър, за да не връща през сплитера кабела за Интернет, не даде резултат.
    2. Единият от техниците ми обясни, че самите вградени приемници, които четат CA модула на "някои Сонита" правели проблеми и решението било да се сложи външен приемник от А1. Този вариант не ме устройства, защото отивам на две дистанционни управления и е доста неудобно.
    3. Сложих друг
    CA модул - проблемът отново е налице, т.е. не е от картата.
    4. Включих в коаксиала друг, доста по-стар телевизор Самсунг, който няма проблеми с картината.

    Ще съм благодарен, ако можете да ми дадете съвет какво да правя.

    Имам същия проблем с А1 и SONY Bravia.
    Днес след поредното посещение, техниците от А1 откриха проблема по случайност след като подмениха всички сплитери и провериха връзките една по една.
    Сигнала е перфектен, но телевизора насича на всички канали.
    Оказа се, че като се включи СОНИТО създава нещо, като магнитно поле отзад и и срива сигнала наполовина.
    Техника беше включил коаксалния кабел в станция за измерване и сигнала беше идеален - скалата до горе.
    Аз пуснах сонито от дистанционното и скалата падна на половина.
    И това упражнение го повторихме 10 пъти със същите резултати.
    Някой има ли идея, какво се случва и как мога да изолирам това магнитно поле, което се получава при включването?

  11. tek
    tek е на линия
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,049
    #39

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Алтернативен вариант е да използвате, IPTV, през приложението на А1(explorer TV), през wifi, LAN.
    И да изключите коаксиала.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,630
    #40

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    "Проблема" е известен отдавна- Сони осраха нещо с един от ъпдейтите и от тогава при слагане на СА модул почват проблемите с канали от всички източници (кабел, сателит...)
    Лесно се установява като просто махнеш СА модула и гледаш някой свободен канал.
    Гаранционно сменяли основната платка, ама аз го гледам на Булсат и не ми се е налагало, а и нямам никакво възможност да им го карам или да го взимат за седмица-зве (моя е от емаг)... па е май вече ми е изтекла гаранцията.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #41

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Mежду телевизора и буксата на коаксиалния кабел има ли галваничен разделител?
    ГАЛВАНИЧЕН РАЗДЕЛИТЕЛ SG-4170 5-24... - Защити от пренапрежение TV-SAT - Delta (shopdelta.eu)
    Галваничен разделител SG-4170 - VGA SAT TV (vga-sat.com)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    42
    #42

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Телевизора създава магнитно поле като се включи, без значение дали е с КАМ модула или не.
    Кабела на А1 е включен в станцията на техниците, която чертае нещо, като кардиограма на сигнала.
    Когато включа ТВ от дистанционното сигнала на дисплея на станцията пада на половина, като го спра от бутона на дист. отива на макс.
    Нещо много странно, сякаш СОНИТО облъчва кабела без да има връзка с него.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #43

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Не видях, че има и Internet по coax кабела.
    В този случай само A1 си знаят какво и как подават по кабела...
    С друг телевизор или на друго място в апартамента/ друго жилище как са нещата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    42
    #44

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не видях, че има и Internet по coax кабела.
    В този случай само A1 си знаят какво и как подават по кабела...
    С друг телевизор или на друго място в апартамента/ друго жилище как са нещата?
    Интернета е с отделен кабел

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,512
    #45

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    А на останалите въпроси има ли отговор?
    Инсталиран ли е в крайна сметка галваничен разделител преди телевизора? Други TV има ли по трасето?
    Какво е включено в този токов кръг, освен телевизора? За 230V захранването питам, ако не си разбрал. Примерно печка, климатик, хладилник и т.н.
    Ако наистина са сменяли main board и е гаранционен телевизорът - на сервиз!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. C735 Youtube 4К 60 насичане/придърпване в картината
    От brotzki във форум TCL телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-05-23, 19:15
  2. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  3. Насичане на картината на Samsung UE 49KU6472
    От kingto във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-16, 21:18
  4. Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината
    От marcador във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-14, 17:51
  5. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе